ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
При тях подборът на храната е особено важен
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
Доказано: съставка в него действа

Помощ! Вагинални гъбички!

Модератори: админ, консултанти

Silvia_

Помощ! Вагинални гъбички!

Мнение от Silvia_ » 09 дек 2011 20:02

Здравейте! Пиша Ви, тъй като вече съм отчаяна. Лекувах гъбички от януари 2011 до април; след това се появиха отново през септември и досега не мога да се отърва от тях. Изпитвам болка в началото на половия акт (а понякога - и през цялото време), дискомфорт - болка и сърбеж след секс; сърбеж по принцип. Невинаги го има специфичното течение. Няколко пъти са ми правени микробиологични изследвания, резултатът винаги е един и същ - кандида. Партньорът ми се лекува успоредно с мен. По принцип правим секс без презерватив (сега със), а аз съм на противозачатъчни Джаз заради кисти на яйчниците и много болезнена менструация. Ефект от многото глобули, кремове, мазила и хапчета не е имало или е бил временен.
В момента по собствена инициатива и по съвет с фармацевт приключих курс Ентеросан S-V + Ентеросан S-2. Пия таблетки Цитросепт за стимулиране на имунната система. Ограничавам въглехидратите, сладкото. Сърбежът не е така силен (вече не се будя заради него през нощта и седя на стол без да изпитвам предишния дискомфорт). Но въпреки това сърбеж и дразнене има, а болката при секс е много силна. Не страдам от наднормено тегло или диабет. Не боледувам често (и изключение на настинка веднъж или два пъти през зимата). В последните две години не съм приемала антибиотици. Винаги нося памучно бельо. С партньора ми спазваме много добра лична хигиена.
Ще Ви бъда благодарна за съвет, тъй като съм отчаяна и ми е омръзнало да приемам всякакви глобули или таблетки, които не могат да ми помогнат.

Forum admin

Re: Помощ! Вагинални гъбички!

Мнение от Forum admin » 10 дек 2011 18:23

От София ли сте?
Къде сте се изследвала Вие и Вашия приятел?
За Хламидия и микоплазми изследани ли сте?
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

Silvia_

Мнение от Silvia_ » 11 дек 2011 10:57

Да, както и за трихомони и гонорея. Нищо. Трихомони съм имала преди 2 години, но нещата се оправиха много бързо и след това проблеми не съм имала.
В момента цитонамазката ми е РАР 1. Не съм се изследвала в София, но в момента живея тук.

ysmivka

Мнение от ysmivka » 12 дек 2011 22:12

Здравей Silvia_, имам преблем подобен на твоя, на кяколко пъти получавах някакви анаеробни инфекции, после ужасен сърбеж, а сега при полов контакт изпитвам ужасна болка и не знам какво да правя.....

Silvia_

Мнение от Silvia_ » 14 дек 2011 11:15

Още веднъж моля за отговор..... Благодаря предварително!

Forum admin

Мнение от Forum admin » 14 дек 2011 13:43

Силвия, здравейте!
Щом сте в София, посетете кожно-венерическия диспансер. http://www.lechebnizavedenia.com/dispan ... specs.html

Д-р Хитова е миколожка и би Ви била полезна. Явно се касае за особен случай, така че смятам, че Ви трябва тесен специалист! Работят със здравната каса!

Успех! :)

Forum admin

Мнение от Forum admin » 14 дек 2011 13:54

Здравей Усмивка :) !

От известно време все се каня да се намеся с няколко въпроса към твоя проблем, който явно е неясен.
Как точно ти откриха анаеробната инфекция - само по нюх или ти взеха секрет ( гледали са го на микроскоп, полсе са го посяли и накрая са ти направили антибиограма), защото е много важно как са я установили? Какво си пила до този момент, както и от кога са ти проблемите със стомаха и червата - преди или след вагиналните такива? От кога имаш такива сърбежи и ако имаш вагинално течение, какво е? Неприятна миризма, цветът какъв е и т.н.?

ysmivka

Мнение от ysmivka » 14 дек 2011 19:54

Здравей jerrymaguire, първо се появиха стомашните ми проблеми след това гинекологичните. И от многото антибиотици, които изпих заради възпаленията (никой не ми каза какви са точно, на яйчниците или на нещо друго...) стомаха ми съвсем се влоши. Имах течение което беше с нормален цвят, но мирисът беше притеснителен. Имах и киста първо на левия после на десния яйчник, заради което сега пия и противозачатъчни. Смених около 3 гинеколожки, защото първата ме гледаше само на ехограф, не провеждаше другия (вагинален преглед). След като се сети да го направи се оказа, че имам и раничка на шийката на матката, направиха ми цитонамазка, показах я и ми казаха, че не е нещо притеснително. Никой не ми обръща внимание, всички ме преглеждат през пръсти, нищо не ми обясняват, не са ми правени никакви микробиологични изследвания, за които казваш. Само за хламидии и нямам, а за това какво съм пила..... Боже, какво ли не - противогъбични средства, антибиотици, свещички, дори бях на инжекции 10 дни с Гентамицин. После получих и ужасния сърбеж, отидох на преглед, погледна ме жената и каза "Имаш анаеробна микрофлора" След което пак противогъбични и свещички. Сега кисти нямам, защото пия противозачатъчни. Проблема е, че при опит за полов контакт имам страшни болки както външно, така и вътрешно и отделно проблемите със стомаха.
Поздрави!

Forum admin

Мнение от Forum admin » 14 дек 2011 20:27

За жалост антибиотиците освен, че не дават на болестотворните бактерии да се размножават, не дават и на полезните такива. Така във влагалището и червата ти се получава една дисбактериоза, която от своя страна води до бързо размножавне на гъбичките. http://www.lekar.bg/lek-146/info-193/%D ... %B7%D0%B0/

Това е информация, която би ти била полезна. Ако няма доказан причинител на инфекциозно заболяване, забрави за антибиотиците! В линка, който съм ти дал има съвети, които е добре да спазиш!
И все пак това е само предположение, но лично на мен ми прилича на това. А относно раничката на шийката, в онкологичната поликлиника правят и цитонамазка, както и колпосопско изследване http://bialotechenie.net/kolposkopiya/. Забрави за секса, поне докато се оправиш. При всеки полов акт първо ще раздразниш лигавицата и второ ще нарушаваш всеки път флората, която докато не се оправи напълно ще е много податлива на различни микроби!
Поздрави и пиши, ако имаш още въпроси...дано мога да ти помогна! :)

ysmivka

Мнение от ysmivka » 14 дек 2011 20:35

Много благодаря за вниманието! Сега ще прегледам сайтовете и ти писах на ЛС!

gergan4etq

Мнение от gergan4etq » 17 май 2014 13:23

ЧЕСЪН! В него е истината! Казвам от личен опит. Какви ли не глупости ми изписаха, мазила, хапчета, само чесън може да помогне срещу гъбички! Да, след него смърди. Да, леко щипе. И да, минава и то за около седмица. Взима се чесън, реже се на две и сърцевината се поставя върху болното място за известно време. Усеща се леко щипене (предполагам, че на гъбичките не им е приятно :-) ). Пробвайте, това е лекарство, което се справило с болести като чумата, пък няма да се справи с едни гъбички. Успех!

Krisyy

Мнение от Krisyy » 29 дек 2014 00:36

Това някаква шега ли е с чесъна. Някой друг пробвал ли е, не е ли не хигиенично и след лечението с чесън връщат ли се гъбичките отново както при лечението с лекарства?

gergana georgieva

Мнение от gergana georgieva » 27 яну 2015 01:17

Здравейте на всички,нова съм във форума и много се надявам да науча нещо от вас Smile На кратко на 24 години съм,не съм още майка и за сега не мисля за дете,живот и здраве по натам Smile Появи ми се бяло течение преди около 2 месеца,бях в чужбина и реших,че са гъбички,понеже полов живот не водя от около 3-4 месеца,а дори и преди това съм имала само две момчета в живота си ,които са ми били сериозни приятели. Лекувах се с гиназол крем,микмакс. След като се върнах в БГ отидох на лекар,направих изследване за гъбички,трихомони,уреаплазма ,микоплазма и хламидии ,всичко е отризцателно,цитонамзката ми е ОК.( ПАП 1). Течение продължавам да имам,няма мириз,бяло на цвят ,малко по-гъсто. Имала съм 2 пъти в живота си и двата пъти бяха гъбички. Пропуснах да кажа ,че по срамните устни имам бели папули,които не ме сърбят ,но създават дискомфорт . Вече доста се отчаях,не знам какво изследване трябва още да се направи,напоследък пия Достинекс,което е лекарство за сваляне на хормона пролактин и е доста силно,също имам и отслабнала имунна система,но все пак имате ли идея какво да направя? Повторила съм изследванията по 2 пъти. Правила съм :цитонамазка,посявка на влагалищен секрет и изследвания за хламидии,уреа и микоплазма,трихомони. пропускам ли нещо?! :(

mariq_56

Мнение от mariq_56 » 03 юли 2015 18:49

Zdraveyte ! Ot skoro imam vaginalni gubichki i mi predpisaha kremcheta i hapcheta, za da moga da se vazstanovq po burzo! Zabraniha mi da hodq po baseini i da vodq polov jivot 1 sedmica! Vuprosut mi e moje li da stane neshto ako otida na more bez da se kupq, samo da se peka na slunce ? Blagodarq predvaritelno :)

Forum admin

Мнение от Forum admin » 03 юли 2015 18:56

Моля, пишете на кирилица!

Отговори

Върни се в “Секс и сексуални проблеми. Полова система - ЖЕНИ”