ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
На какво се дължи?Какви могат да бъдат оплакванията?
Не всички последствия се усещат на момента!
Мъчителна за болния и околните

Резултати от цитонамазка

Модератори: админ, консултанти

randi23

Резултати от цитонамазка

Мнение от randi23 » 03 яну 2011 11:41

Това са изследванията ми, бихте ли ми казали какво значат. Благодаря ви!!

СС ендоцервикален и плосък епител в норма
Левкоцити (-)
Дискариоза (-)
PAP I

PVCU - суперфициален и интемедиерен плосък епител
Левкоцити (++)
Дискраиоза (-)
Л.Б. (+++)
Койолоцити (-)
Умерено ниво естрогени.
PAP II

cveteto70

Re: Резултати от цитонамазка

Мнение от cveteto70 » 03 яну 2011 15:43

не виждам нищо притеснително.лекаря който ги е назначил какво ви каза.

randi23

Мнение от randi23 » 03 яну 2011 17:18

Това са резултати от профилактични изследвания. Не са ми поставяли диагноза, просто получих резултатите на листче, след като е взета проба.
Колкото до лекарката, провела изследването - запознах я с историята ми - майка ми почина преди 3 месеца от метастази, вследствие рак на шийката на матката. Преди 2 години ми лекуваха раничка (когато оперираха и мама). След това съм ходила на профилактични прегледи, но раничката е била с малки и непритеснителни размери.
Тааааааа, въпросната лекарката започна уговорки за час още на следващия ден за цялостни изследвания вкл. и биопсия, колко страшно било да имаш раничка и че със сигурност някой ден и аз ще се разболея от рак на шийката на матката, тъй като тази болест "не била случайна"... Но не отидох. От ходене по такива лекари майка ми е мъртва..
Ще отида на профилактичен преглед този месец, при лекар, на който имам доверие, след като ми свърши менструацията. Исках да знам дали има притеснителни детайли в диагнозата, тъй като нищо не разбирам от написаното.

iulita

Мнение от iulita » 03 яну 2011 18:39

randi23 , резултатите от цитонамазката Ви са съвсем нормални и няма нищо тревожно . Аз само не разбрах по какъв начин Ви лекуваха раничката - горене ,лазер ,мазане със Солкожин или нещо друго ? И как така след лечението все още имате раничка ?

Иначе ракът на шийката на матката не е наследствен , а е следствие на инфекция с високорискови типове НРV ( Човешки папиломен вирус ) . Така ,че няма връзка между заболяването на майка Ви и вашият случай .

randi23

Мнение от randi23 » 04 яну 2011 10:17

Раничката е лекувана чрез мазане със Солкожин. Беше обхванала цялата шийка на матката. До колкото разбрах от лекарката е се е свила много, но не е изчезнала напълно ( не знам дали това е възможно изобщо ). Колкото за ракът - доколкото съм чела покрай мама, и аз съм останала със същото впечатление. Явно изказването е било, за да ме уплаши...
А от резултатите от цитонамазката може ли да се установи дали имам в момента раничка или е необходимо колоноскопия?

iulita

Мнение от iulita » 04 яну 2011 10:39

Здравей !

Колоноскопията е едндоскопско изследване на дебелото черво и няма нищо общо с шийката на матката . Изследването за шийката се нарича колпоскопия и е почти задължително да го направиш и непременно с мазане с оцетна киселина , за да се види дали има атипични участъци .

Предлагам ти да прочетеш тази информация , тук е описано всичко с подробности .

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=547766.0

randi23

Мнение от randi23 » 04 яну 2011 11:05

Ох да :oops: Бъркам ги двете. Наскоро правеха такова изследване на сестра ми.... Ще прочета темата. Благодаря за информацията!

SaraPench

Мнение от SaraPench » 05 май 2011 09:50

И все пак, може ли някой да каже какво значи Л.Б. +++? И аз имам такъв резултат и 3 пъти попитах лекарката какво значи, но не получих отговор? Благодаря!

iulita

Мнение от iulita » 05 май 2011 16:19

Л.Б. +++ - Означава лактобацили (полезни бактерии). Те са нормален обитател на влагалището и червата , които предпазват от заразяване с патогенни микроорганими . 3 + означава ,че са в достатъчно количество. Много добър резултат!

SaraPench

Мнение от SaraPench » 05 май 2011 18:51

Благодаря за бързия отговор.
Всъщност сега виждам, че резултатите ми са обсолютно 100 % същите като на момичето, което е започнало темата. Но нямам раничка. При това положение безопасно ли е според вас да се правят опити за бебе? Или трябва да изчакаме да се стигне до ПАП 1 и ПАП 1?

kateto_varna

Мнение от kateto_varna » 16 май 2011 17:16

РЕЗУЛТАТ ОТ ЦИТОЛОГИЧНО ИЗСЛДВАНЕ
Цитологично описание на изследвания материал: V-Гинекологична цитонамазка от порцио/шийка на матка/ представена от нормални плоски епителни /суперфициални-70% и интермедиерни-30%/ клетки, неутрофилни левкоцити++, бактерии++/неспецифична бактериална флора/.
С- Гинекологична цитонамазка от цершикален канал/шийка на матка/представена от нормални ендоцервикални епителни клетки, слуз+.
Няма цитологични критерии за интраепителни или малигнени лезии.

Класификация по PAPANICOLAOU

Pap II - атипични клетки, без белези на малигненост/с възпалителни промени/

BETHESDA терминологична система
Според техниката за получаване на цитонамазката:
- конвенционална намазка

Оценка качество /адекватността/ на намазката:
-Задоволителна

Основни интерпретационни категории:
негативни за интраепителни или малигнени лезии С наличие на микроорганизми
/Флора съмнителна за бактериална вагиноза/

randi23a

Мнение от randi23a » 03 фев 2012 11:08

Здравейте. Отново съм аз.
Направиха профилактичен преглед и това са изследванията от цитонамазката:
CC - ендоцервикален епител в норма
PAP I
PVCU суперфициален и интермедиерен плосък епител в норма
Левкоцити /+/
Л.Б. /++/
PAP I

А това са изследванията от колпоскопията:
Анамнеза:
25 г.
нулипара
РМц*ПРМ-07 01 2012г.
фамилно обременена за СА пвкут/майка починала от са пвкут
лекувана "раничка" на пвкут в гр Плевен след хистологично

Обективно състояние:
впо - бо
вагина - бо
пвкут - конично*колпоскопия-ЗКЦ, колпоскопски атипизъм /рецидив/ на 12ч -10мм/10мм-йод негативен епител.V1
матка авф
аднекси - бо

Това са изследванията ми от цитонамазката преди 1 година:
СС ендоцервикален и плосък епител в норма
Левкоцити (-)
Дискариоза (-)
PAP I

PVCU - суперфициален и интемедиерен плосък епител
Левкоцити (++)
Дискраиоза (-)
Л.Б. (+++)
Койолоцити (-)
Умерено ниво естрогени.
PAP II

Бихте ли ми казали дали има промяна?
През тази 1 година не съм лекувала раничка. Бях много стресирана от реакцията на д-р Емма Добрева, която каза, че съм фамилно обременена. Тази година го повтори отново. В същото време чета, че няма нищо такова : http://www.cervarix.bg/info2.html ..... На кое да вярвам???
Благодаря!!!!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 03 фев 2012 17:32

По тази логика са обременени с някакво раково заболяване всички хора, които имат в семейството някой, боледувал или починал от рак. Аз лично не познавам много такива хора.... Така, че не виждам повод за притеснение.
Резултатите са по-добри от миналата година.

lilllith

Мнение от lilllith » 15 фев 2012 21:20

Здравейте,
аз също имам нужда от съвет по въпроса, или по-скоро от второ мнение и уточнение. Направих си цитонамазка заради раничка на шийката на матката, а също така защото приятелят ми е носител на HPV щамове 6 и 18. Ние знаем това и винаги сме използвали максимум предпазни мерки, а и той не е имал външен израз на инфекцията, откакто сме заедно (според неговия лекар). Междувременно обаче си направих и микробиологично изследване, което показа инфекция със Staphilococcus Aureus. Въпросът ми е, възможно ли е да се получи резултат PAP II единствено заради инфекцията, а да не се налагат тестове за HPV (и как би изглеждал той?) Питам, тъй като за съжаление лекарят, на който попаднах, ми се струва обвързан с определени частни лаборатории и склонен да препоръча изключително скъпи HPV тестове ("правилните, а не онези за 70-80 лева - той лично щял да ме заведе". Не ми даде направление за микробиологичното изследване - впоследствие разбрах, че се покрива от НЗОК - и настоя лично да занесе пробата ми в определена частна лаборатория. За съжаление имам още една и единствена среща с него, на която ще си взема резултатите и ще се решат последващите процедури и се налага да бъда подготвена.
Благодаря!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 фев 2012 11:37

Според мен е възможно, но не съм специалист по въпроса. Добре е да смените лекаря, щом имате такива съмнения.

Отговори

Върни се в “Секс и сексуални проблеми. Полова система - ЖЕНИ”