ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как искрицата в секса се превръща във вечен огън?
Анаболните стероиди са свързани с мъжкия тестостерон
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Защо даряването носи повече щастие от получаването?

Проблем с менструацията

Модератори: админ, консултанти

venirelita

Проблем с менструацията

Мнение от venirelita » 28 юли 2007 11:47

Здравейте! Ще започна направо с проблема,за чието разрешаване ви благодаря! Преди 3 месеца цикълът ми се промени.От обилен и продължителен/5дни/,сега е с много слабо изразено кръвотечение и оскъдно.Бях се усъмнила,че карам цветна бременност,но си направих 2 теста и те бяха отрицателни.Преди тази промяна в менструацията имах полов контакт,а след 2 дни получих леко кафеникаво зацапване,което спря.Бях чела в нета,че това зацапване може да се получи при протриване при полов акт.Незная,но след този акт получих леки болки в яйчниците,щипане и парене при уриниране.Сега от тези болки няма спомен,защото отшумяха,но това явно е рефлектирало върху менструацията.Моля за съдействие на проблема!Благодаря ви!

Нели

Мнение от Нели » 29 юли 2007 18:55

Най-добре иди първо на преглед при гинеколог.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 юли 2007 17:33

Какви тестове за бременност сте си правили?
В момента какво е състоянието на менструационния цикъл - има/няма, оскъдно/обилно, болезнено, гадене, др. симптоми?

venirelita

Мнение от venirelita » 30 юли 2007 18:48

Здравейте, д-р Цончев! Тестовете за бременност ,които правих са уринни и то 3 теста,и показаха отрицателен резултат.Идваше ми всеки месец на датата,беше точен,но странен,както го описах.От време на време чувствах леко прибъцкване в десния яйчник,гадене не съм имала.Менструацията този месец вторият ден беше слабо болезнена,а друг път не съм имала болки,също така не оскъдна,колкото спираща и появаваща се за тези 5 дни,после свършва и няма проблеми.Освен това кръвотечението не е силно,а слабо.Вече започвам да си мисля,че е от времето,от тази рязка висока температура.Нещо съществено забрявам,а това е ,че ми откриха колит.Затова,едното има ли нещо общо с другото?Сега колита отшумява,а с него дано отшумее и странната ми менструация.Преди цикъл гърдите ми набъбват и ме наболяват.Така всеки път се случва и това не ми е непознато и затова не съм бременна,защото след като мине цикълът няма и помен от болката и тежестта в гърдите,а и 3-те теста няма да ме излъжат при това най-качествените.Благодаря ви за отговора,който ще ми дадете!

venirelita

Мнение от venirelita » 30 юли 2007 19:09

Преди 3 години станах майка и родих син.Имах лека бременност,но оскъдни околоплодни води,детето беше разположено седалищно и така родих чрез секцио. Друг път съм нямала проблеми със цикъла,но след този полов акт нещата се объркаха.Сега само гадая от какво може да е продиктувана тази грешка в менструацията и кои са факторите?А може да съм получила някаква полова инфекция или протриване.Сега нямам никакви оплаквания и ще изчакам следващата менструация.Дай Боже всичко да е наред!Скоро ще посетя и гинеколог,за да си направя необходимото изследване.Моят въпрос е същият,който го зададох,а това е дали колита е свързан с цикъла по някакъв начин? Бъдете живи и здрави!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 31 юли 2007 21:41

Колитът няма отношение към менструалния цикъл във Вашия случай, т.е. не би трябвало да оказва влияние при условие, че не се касае за тежко нарушение на чревната функция. Добре е да се огледа ехографски долната част на колема и матката, което може дасе съчетае с гинекологичния преглед.

megich

Zakasnenie na menstruacia

Мнение от megich » 21 ное 2007 22:31

Здравейте Д-р Цончев,
боледувах в периода от 20.10 до 30.10 от остар пиелонефрит.Лежах в болница на антибиотици 10 дена. Сега менструацията ми закаснява вече 10-11 дни. Правих си тест за бременност, но е отрицателен. Вазможно ли е закъснението да се дължи на продължителното лечение от антибиотиците?
Благодаря Ви!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 ное 2007 22:25

По-скоро се дължи на заболяването. Възможно е при заболяване менструалния цикъл да се измести/разстрои, което е временно и обикновено се нормализира..

ludetinata5

Re: Проблем с менструацията

Мнение от ludetinata5 » 13 мар 2009 16:30

Зравейте д-п Цончев
Иам проблем с менструацията ми проблема се изразява в това че не е редовна и преди нея има лека неприятна миризма. Иересно ми е това ще се оправи ли с някакви противозачатачни и ако не както да направя за да я нормализирам?
Иам и друг въпрос,една моя приятелка също се оплаква от това,но при нея е малко по-сериозно,защото я боли корема преди, повреме и след менструацията. За нея какво ще ме посаветвате?
Благодаря предварително!!!

bib4e_varhu_top4e

Мнение от bib4e_varhu_top4e » 14 мар 2009 23:15

Дъщеря ми е на 17 години. Откакто и е дошла менструацията ( беше в 8 клас ) е със страхотни болки първите 2 дни. Налага се да я освобождавам от училище когато и е най-зле( прилошава и, случвало се е да припада, повдига и се...много зле се чувства ). Никога не е имала полов контакт тя и приятел няма все още, затова не съм я водила на гинеколог, тъй като се страхувам да не го объркат детето. Все пак тя е дете още. Давам и нурофен или но-шпа. Облекчава и болките. На какво може да се дължи тази болка.
От малка се оплаква от корем, още преди да и дойде менструация. Водила съм я на лекар. Пи някаква каша и от снимката която и правиха излезе, че има някакви мехури ( въздух) в стомаха, който се образуват и създава проблем-болката в корема. От 5-6 години не и разрешавам да пие газирано , само сокове. Все още се оплаква от корем. Явно в Бургас лекарите не си разбират от работата. Дано има някой който може да ми отговори на въпросите или поне да ме насочи към кой лекар да се обърна за детето.
Благодаря Ви.

tanq87

Мнение от tanq87 » 11 авг 2009 18:03

zdraveite
cikala mi zakasnqva s 2-3dni ot vreme na vreme me boli leko korema dolu i imam bolki v krasta i mnogo me e strah za6to cikala mi ne mi idva molq da mi pomognete

maxa

Мнение от maxa » 17 мар 2010 01:34

zdraveite d-r Con4ev 6te zapo4na napravo sproblema ot 3 godini se opitvam da zabremeneq.NAI Nakraq bqh zabremenqla sled kato hodih na ginekolog .No za jalost spontanno abortirah kakto i dae.no za6to ot togava nqmam menstryacia.tova mn me pritesnqva pravila sum 4 testa do sega i mi pokazvat otricatelni i nai ve4e mnogo sumse podyla.Bihteli mi kazali na kakvo se d1lji tova i dali e seriozen problema.Molq za sadeistvieto na problema Blagodarq

nelipetrova

Мнение от nelipetrova » 24 май 2010 12:46

Здравейте! Имам доста голям проблем. Миналата година на 8-ми декември цикълът ми дойде. След това, на 31 декамври ПАК ми дойде. Продължителността на цикъла ми е около 5-6 дни. След това, известно време го нямаше и се появи на 16 март. От тогава до сега (24 май) не е идвал. Правих си тест за бременност и беше отрицателен. Имах ги симптомите (боляха ме гърдите, появиха се и пъпки, дори и херпес). Ще ходя на гинеколог следващата седмица, но до тогава искам да знам горе-долу какво се случва с мен.

elenaan

Мнение от elenaan » 13 май 2011 08:55

От няколко дни имам симптоми, които до сега не са ми се случвали. Предишният месец ми дойде на 12.04. а на 03.05 започна само да ми цапа съвсем малко.Така продължава вече 10 дни. Имам лека тежест ниско в дясно и от време ва време придърпване в кръста. По някога съм леко замаяна и малко ми се гади. Има ли вероятност да съм бременна? На 06.05 правих тест-беше отрицателен

pamela85

Мнение от pamela85 » 07 авг 2012 15:27

Здравейте имам един въпрос нормално ли е редуването на къси с дълги менструационни цикли (38 дена,26дена ,38 дена ,26 дена....и така редуващи се ).Това дали е повод за притеснение и как би се отразило ако реша да забременея?

Отговори

Върни се в “Секс и сексуални проблеми. Полова система - ЖЕНИ”