Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Или кои са проблемите на околната среда
Въпреки малкия си размер, има ключова роля
реклама

Вагинално течение - нормално или патологично?

Модератори: админ, консултанти

Вагинално течение - нормално или патологично?

Мнениеот sosick » 15 Май 2010 18:30

Здравейте

Споделям проблема си тук не за да заменя посещението на гикенолог с тема във форум, а за да получа някаква насока относно какво мога да очаквам като протичане на гинекологичния преглед, евентуална диагноза и лечение. Много се притеснявам и всяко мнение би ми било от полза.

На 24 години съм и досега не съм посещавала гинеколог. Може би от около 10-11 годишна възраст имам течение от влагалището, което досега смятах за нормално, но започвам да се замислям дали наистина е такова. Течението варира, понякога е бяло или белезникаво на цвят, понякога е абсолютно прозрачно. Консистенцията му варира от почти течно, до слузесто и разтегливо, до по-гъсто и "компактно", подобно на сопол или храчка при настинка (съжалявам за неуместното сравнение).

Няма някаква силна миризма, но не е и съвсем без мирис. Бих сравнила миризмата с такава на пресен топъл хляб. (Което пък ме кара да си мисля, че може би става въпрос за Кандида?)

Бельото ми се зацапва от това течение. Върху бяло бельо цветът е жълтеникав, а върху черно - белезникав. Когато ходя до тоалетната често остава по тоалетната хартия. Когато е прозрачно, слузесто и разтегливо понякога направо се проточва надолу.

Нямам болка, парене или сърбеж. Менструацията ми е редовна, по време на цикъл това течение го няма, но се появява веднага след края на кървенето. Използвам превръзки, а не тампони. Мия се с Лактацид - интимен гел. Никога не съм водила и не водя полов живот.

Също така искам да попитам дали можете да ми препоръчате мила и внимателна гинеколожка от София. Идеята за ходене на гинеколог ме травмира, но не искам да занемарявам здравето си заради страховете си.

Благодаря ви за вниманието
sosick

Re: Вагинално течение - нормално или патологично?

Мнениеот д-р Цончев » 25 Май 2010 09:50

25-та поликлиника младост, д-р Тошева, АГ кабинет.
д-р Цончев

Мнениеот zvezdickamc » 03 Юни 2010 20:35

zdraveyte,
izvinyavam se predvaritelno za latinicata no nyamam kirilica.
na men mi se sluchva sishtoto.az sim na 17 i imali povod da se pritesnyavam.do sega ne sim hodila na ginekolok no ako mojete da mi pomognete i na men po tozi problem.ako poznavate dobra ginekolojka viv varna shte se radvam da mi spidelite.
blagodarya predvaritelno
zvezdickamc

Мнениеот Зоя Г » 22 Юли 2010 14:34

Здрасти!
Прочети за цервикалната слуз (която е нормална) на http://forum.bg-mamma.com/index.php?top ... #msg350069
Сравни твоето течение с нея и прецени дали е нормалното или е инфекция. Най-добре е да отидеш на лекар,все пак,да ти пусне микробиологично изследване. Дано съм помогнала!
Зоя Г

Назад към Секс и сексуални проблеми. Полова система - ЖЕНИ