Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Подобряват храносмилането
Депутатите ще заседават извънредно днес
Не се препоръчва при терапия за кръвното налягане
Възниква при частично или пълно увреждане на хемопоезата (кръв...
реклама

Вагинално течение - нормално или патологично?

Модератори: админ, консултанти

sosick

Вагинално течение - нормално или патологично?

Мнениеот sosick » 15 май 2010 18:30

Здравейте

Споделям проблема си тук не за да заменя посещението на гикенолог с тема във форум, а за да получа някаква насока относно какво мога да очаквам като протичане на гинекологичния преглед, евентуална диагноза и лечение. Много се притеснявам и всяко мнение би ми било от полза.

На 24 години съм и досега не съм посещавала гинеколог. Може би от около 10-11 годишна възраст имам течение от влагалището, което досега смятах за нормално, но започвам да се замислям дали наистина е такова. Течението варира, понякога е бяло или белезникаво на цвят, понякога е абсолютно прозрачно. Консистенцията му варира от почти течно, до слузесто и разтегливо, до по-гъсто и "компактно", подобно на сопол или храчка при настинка (съжалявам за неуместното сравнение).

Няма някаква силна миризма, но не е и съвсем без мирис. Бих сравнила миризмата с такава на пресен топъл хляб. (Което пък ме кара да си мисля, че може би става въпрос за Кандида?)

Бельото ми се зацапва от това течение. Върху бяло бельо цветът е жълтеникав, а върху черно - белезникав. Когато ходя до тоалетната често остава по тоалетната хартия. Когато е прозрачно, слузесто и разтегливо понякога направо се проточва надолу.

Нямам болка, парене или сърбеж. Менструацията ми е редовна, по време на цикъл това течение го няма, но се появява веднага след края на кървенето. Използвам превръзки, а не тампони. Мия се с Лактацид - интимен гел. Никога не съм водила и не водя полов живот.

Също така искам да попитам дали можете да ми препоръчате мила и внимателна гинеколожка от София. Идеята за ходене на гинеколог ме травмира, но не искам да занемарявам здравето си заради страховете си.

Благодаря ви за вниманието

д-р Цончев

Re: Вагинално течение - нормално или патологично?

Мнениеот д-р Цончев » 25 май 2010 09:50

25-та поликлиника младост, д-р Тошева, АГ кабинет.

zvezdickamc

Мнениеот zvezdickamc » 03 юни 2010 20:35

zdraveyte,
izvinyavam se predvaritelno za latinicata no nyamam kirilica.
na men mi se sluchva sishtoto.az sim na 17 i imali povod da se pritesnyavam.do sega ne sim hodila na ginekolok no ako mojete da mi pomognete i na men po tozi problem.ako poznavate dobra ginekolojka viv varna shte se radvam da mi spidelite.
blagodarya predvaritelno

Зоя Г

Мнениеот Зоя Г » 22 юли 2010 14:34

Здрасти!
Прочети за цервикалната слуз (която е нормална) на http://forum.bg-mamma.com/index.php?top ... #msg350069
Сравни твоето течение с нея и прецени дали е нормалното или е инфекция. Най-добре е да отидеш на лекар,все пак,да ти пусне микробиологично изследване. Дано съм помогнала!

Върни се в “Секс и сексуални проблеми. Полова система - ЖЕНИ”