ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как искрицата в секса се превръща във вечен огън?
Анаболните стероиди са свързани с мъжкия тестостерон
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Защо даряването носи повече щастие от получаването?

зачервено и болезнено влагалище

Модератори: админ, консултанти

lunnocvete

Re: зачервено и болезнено влагалище

Мнение от lunnocvete » 27 апр 2012 17:18

Здравейте момичета,

И аз имам същия проблем. От известно време усещам парене във влагалището.
Преди време се бях лекувала от цистит, след това гъбички и накрая бактериялна вагиноза.Общо взето пълна програма, но се бях излекувала и последната микробиология не покажа нищо - нито бактерии, нито гъбички, даже и лактобацилите са ми в нормално количество. Пуснах си и урина за всеки случай, но и тя беше чиста.
Не знам какво да правя, а това парене ме побърква. А и лошото е, че в момента не съм в България и няма как да отида на преглед.
Ще пробвам със смрадлика и се надявам да има някакви резултати.

kleopatra__86

Мнение от kleopatra__86 » 13 юни 2012 14:53

От много четене разбрах, че има и други момичета с моя проблем, но за съжаление май няма лек :( Проблемът ми е свързан с парене,щитане и болки във влагалището.Ходила съм на 3-ма гинеколози и все няма ефект,вече 5 месеца съм така.Първо ме лекуваха за гъбички без да са ми взимат секрет с Дифлукан, Гинопеварил, Гиназол, Клотримазол и какво и още не.После решиха че е цистит пак без секрет и последва ципрофлоксацин и някакви билки.Взех си и за имунната система биоцитрин,ама без ефект.взеха ми секрет и се оказа че имам мукопурулентен цервицит и пак хапчета-зинат,флажил,макмирор и т.н.без ефект,последния ми резултат от микробиологията е ,че всичко е нормално-няма заболяване,нито гъбички,но това парене щипане и болки на входа на влагалището и на срамната кост си продалжава, а лекаря ми каза, че няма нищо.Как така? Взех си имунобор за имунната ситема,ама вече започвам да си мисля, че е имам някаква алергия,или че нещо не ми е както трябва с функциунирането на лигавицата на влагалището.И аз не знам, моля за съвет!

Forum admin

Мнение от Forum admin » 13 юни 2012 15:58

Няма алергия, възможно е да не сте се лекувала правилно. Всъщност какъв причинител намериха? Казаха ли нещо, някакви резултати дадоха ли Ви? А антибиограма направиха ли Ви?
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

kleopatra__86

Мнение от kleopatra__86 » 13 юни 2012 16:40

Ами първият път излезе редуцирани лактобацили,всичко друго си беше нормално-няма трихомони кандида и т.н.(слава богу)..на втория път-мукопуролентен цервицит (възпаление на шийката на матката) и на третата микробиология с антибиограма излезе че всичко е в норма,дори и лактобацилите не са редуцирани...но паренето и болките продължават

Petkowaa

Мнение от Petkowaa » 15 юли 2012 17:04

И аз имам същия проблем,вече 4-ти месец ме мъчи.Бях на гинеколог, първо ме лекуваше от Трихомоназа с Флажил ( орално и вагинално ) и уж всичко беше наред . Може би седмица след края на лечението симптомите се завърнаха . Отново посетих гинеколог и ме прати на МБ и посявките останаха стерилни. Предписа ми Дифлукан и Гино-Дактарин против гъбички (не ми стана ясно как е постави тази диагноза, без преглед и изследвания). Проведох и това лечение и дискомфорта изчезна. За кратко, разбира се. Моля Ви препоръчай те ми някакво лечение, чувала съм за кисело мляко, но не съм пробвала. Ще съм Ви много благодарна , приятелят ми също :mrgreen: .

Forum admin

Мнение от Forum admin » 15 юли 2012 22:58

Няма как да се препоръча лечение, особено от лекар във форума!
Най-добре изчакайте известно време от последния приет антибиотик и направете ново изследване, но спазвайки опредлени правила - задължително за правилното диагностициране на ППБ !
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

Diana11111

Мнение от Diana11111 » 26 сеп 2014 16:07

Здравейте виждам, че явно не може повечето от вас да се преборят с неприятния проблем. Имах същите уплаквания и отидох на лекар и ми пуснаха МБ излезна в резултат множество левкоцити и липса на лактобацили. Пиша Ви съветите, които на мен ми помогнаха и се надявам и на вас да ви.
1- спрете и забравете за интимнити гелове, душове, глобули и т.н, които ви карат уж да се чувствате по чисти те вредат 99:1 на това да помагат.
2- лекаря трябва да ви предназначи вагинални антибиотични глобули, които да слагате в опреден ред, но не и антибиотик, защото тогава няма дори минимален вариянт да се оправят уплакванията.
Надявам се да съм била полезна, също искам да добавя, че е важно глобулите да са такива, които да не позволяват проблема да рецидивира. Успех.

zeleno0ka

Мнение от zeleno0ka » 22 яну 2016 22:09

^^ПП :т iulita
Мен преди години като съм била малка също не са ми извадили сливицата макарче докторката била казала,че трябвало да се извади и сега след доста години вече съм на 25 неспирам да боледувам особенно зимата постояно съм хремава,с течащ нос и болящо гърло и преди спорех с майка ми що не е дала навремето да ми я извадят и сега нямаше да имам такива проблеми с гърлото освен това имам и 4камъка в 2та бъбрека най-големият е 8милиметра и преди-2-3г такава страшна криза направих че нее за разправяне направо

Отговори

Върни се в “Секс и сексуални проблеми. Полова система - ЖЕНИ”