ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

зачервено и болезнено влагалище

Модератори: админ, консултанти

Forum admin

Re: зачервено и болезнено влагалище

Мнение от Forum admin » 10 дек 2009 13:10

Здравейте момичета Искрено съжалявам за проблемите ви. Бих ви посъветвал няколко неща - ако имате партньори, лекувайте и тях и забравете за всякакъв вид секс докато не се излекувате напълно. Ако не желаят да се лекуват или смятат, че секса с презерватив е достатъчно сигурен по-добре ги пратете при майка им, тя да ги успокоява !!!! Знаете, че много специалисти в БГ няма, броят се на пръсти - забравете за личния си лекар, намерете си добър микробиолог. Ако сте чели по форума ще разберете , че се препоръчват двама трима добри специалисти, които ще ви направят добра микробиологична картина и адекватно лечение ! Запомнете, антибиотиците ни разказват играта, затова бъдете изключително стриктни при приемането им, това, че не се получава от първия път, не означава че няма да стане, просто се изисква упоритост и много търпение ! И най-важното - засилете имунитета си. Най-вероятно не се храните особено здравословно, купете си от аптеката някои важни таблетки - витамин А, Е , Ц , Невробекс, Б-комплекс, Калций , Магнезий и Цинк, Фолиева киселина и Хиалуронова киселина, но поне да е по-големи количества ( има я по аптеките и за 70 лв. и за 25 лв. ) , общо взето най-важните имуностимулатори, но не в една таблетка ! Желая ви успех !
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

predana

Мнение от predana » 10 дек 2009 14:52

Здравей, изрично питах гинеколога си и той ми каза, че гарднерела ваг. не се предава и не е необходимо партньорът да се лекува. Просто и аз не знам на кого да вярвам вече. Кои са тези добри микробиолози, аз търсих из форума и не видях. А и те ли взимат секрета? Защото изборът на микробиолог си зависи от гинеколога, когото посещаваш, той преценява къде да изпрати пробата.

джени

Мнение от джени » 10 дек 2009 18:34

тантум роза може да използваш и вътрешно отначало в първите минути доста щипе или поне при мен беше така и после наистина облекчава

Джоана

Мнение от Джоана » 11 дек 2009 22:54

Здравейте
и мен живо ме интересува информация за добри микробиолози.
Има ли място в София , където микробиолози взимат влагалищен секрет за изследване?
Търпението ми се изчерпа от всезнаещи гинеколози , които изписват лекарства без да е направена микробиологична посявка.
От септември съм с парене във влагалището.Лекували са ме от трихомони , кандида (без изследване) без резултат.
Искам все пак да разбера дали се изолира патологична микрофлора , то е толкова ясно ,че няма как да ни се помогне , ако не се знае причината за паренето и вагиналния дискомфорт.

vavislava

Мнение от vavislava » 18 дек 2009 21:48

iulita tq pi6e 4e nqma gabi4ki no vtoriq ginekolog e izpisal macmiror a oi e za gabi taka 4e se rakovodq ot vttoroto lekarsko mnenie moje da pribavi i ne6to za normalizirane na vaginalnata flora ima mn ne6ta na pazara koito pomagat laktobor gel e edno ot tqh ..............

predana

Мнение от predana » 13 яну 2010 13:38

Какво се оказа при мен: точно преди НГ ми взеха микробиологична проба от три места - дълбоко влагалищно, от входа на влагалището и от едно място при входа на влагалището, което беше особено зачервено и болезнено. Оказа се, че гарднерела има само в това място. Другите два секрета са напълно чисти - нито гъбички, нито гарднерела. Докторката категорично не иска да взимам повече лекарства. Туширам зачервеното място с кислородна вода, пия Лактофлор и си сложих 10 глобули лактажин. Междувременно поради други причини се наложи да пия противоалергичен препарат и докато го пиех смъденето, паренето отминаха! В момента, в който го спрях, се появиха отново - нещо да ми кажете?! Аз очевидно съм се и алергизирала от инфекцията от една страна, а и от всички кремове, глобули и простотии, които си наслагах. Момичета, внимавайте със свръхлечението, защото то явно много разтройва нещатата на тези деликатни места.

iulita

Мнение от iulita » 13 яну 2010 17:10

И аз отдавна съм се замислила дали пък въпросните усещания не се дължат ина алергия. Та аз за 4г. и половина изпих , измазах и сложих десетки глобули и какво ли не ???

predana

Мнение от predana » 13 яну 2010 18:38

Докторката ми каза, че е обичайно мястото да се алергизира, както от самата инфекция, така и от множеството медикаменти, с които влагалището се третира

iulita

Мнение от iulita » 13 яну 2010 20:45

Добре де и в крайна сметка има ли изход от ситуацията с кошмарните усещания ? Решение ли е да се приемат противоалергични препарати , може би антихистаминови препарати - знам ли вече? Питам , защото аз до сега каквото и да съм пила , мазала , слагала - подобрение и трайно изчезване на усещанията нямам от абсолютно никакво лекарство..... :mrgreen:

predana

Мнение от predana » 13 яну 2010 21:37

julita, в момента взимам Ксизал, антихистаминов препарат. Туширам външната част с кислородна вода и мажа с Алергозан. Започнах днес. Ще пиша как се развиват нещата. Дано помогне.

iulita

Мнение от iulita » 13 яну 2010 22:23

Дано наистина има ефект , от сърце ти го желая !!!
Само малко съм учудена - това за кислородната вода не бях го чувала ??? Доколкото знам тя нали "гори " лигавицата ??? Това лекар ли ти го препоръча? Питам , защото за първи път чувам на такива лигавици да се маже с кислородна вода.

predana

Мнение от predana » 13 яну 2010 22:40

имай пред вид, че при мен това е на входа на влагалището, но все пак е лигавица. Не става дума за промивки, а да туширам мястото с памук с 3% разтвор на кислородна вода. И да, гинеколожката ми го каза, разбира се. умите и бяха - анаеробите не обичат кислород и се надявам това за няколко дни да помогне.

iulita

Мнение от iulita » 14 яну 2010 10:19

Да ясно, аз знам че не е за промивки ,а за мазане с памук. Но аз колкото пъти съм пипнала памук ,напоен с кислородна вода - пръстите ми веднага побеляват , за това мислех че доста изгаря кожа и лигавици ...... Не бях чувала да се маже на такива места , та затова питах . Мерси за отговора , ако се престраша може да пробвам и аз , макар ,че при мен видимо външно поне ( отвътре аз не мога да кажа ) всичко изглежда нормално и нямам зачервявания , но усещанията си стоят - вчера например бях направо " добре" , днес сутринта пак ме почна щипане и бодене - страшно чудо е ......

predana

Мнение от predana » 14 яну 2010 13:33

от 3% разтвор пръстите не побеляват. А и при мен е назначено от лекар, не бих го препоръчвала на всеки:)))

stregeta

Мнение от stregeta » 14 яну 2010 17:20

Мили момичета/жени/ изчетох неволите ви и реших да ви предложа нещо, което след много перипетии помогна на мен.При вагинално възпаление след като вече сте се изчистили от гъбична инфекция ,може да туширате с този крем и ще видите резултата за 3-4 дена.Крема се нанася 3-4 пъти на ден след промивка с лайка или смрадлика но не с дамски тоалетен душ /така вкарвате на ново инфекция/ а само с външно измиване.Подсушавате се без да търкате и чиста кърпа коята обезателно трябва да е суха и затоплена.Намазвате с крема и стоите така дакато попие/за 3-5 минути/ обличате бельо и ежедневна превръзчица.Докато се лекувата а и при проблем с вагината лекарите препоръчват носенето на памучно бельо / забравете прашките ,микрофибъра и дантелите/.Някои от вас споделят и за евентуална алергия -паравете си алергични тестове и може да се изненадате от това че една алергия към млечни произведения напривер миже да ви донесе например гъбички......това е успех.И си намерете добри гинекелезе-гинеколог които ви казва че възпаление на влагалището не се предава на партньора явно не е бил в час когато е трябвало.
Аз лекувах гъбична инфекция 2 години докато не направих алергените и.....се излекувах за 10 дена,но попаднах на точния лекар.
Успех ,които иска може да пи пише на лични или емайла :end2006@abv.bg

Крем мелкфет с екстракт от чаено дърво
•чаено дърво - едно от най-важните антисептични и бактерицидни етерични масла
•притежава силно антибактериално действие срещу три групи инфективни микроорганизми - бактерии, гъбички и вируси
•притежава подчертани противовъзпалителни свойства
•силен имуностимулатор, който помага на организма в борбата му с различни заболявания
•за третиране на проблематична кожа, решава проблемите с акне, малки ранички и абсцеси
•за третиране на различни форми на дерматит и алергии на кожата
•за третиране на гъбични заболявания по кожата
•подходящ за грижи за интимните части на тялото (при вагинални възпаления)
•за третиране на херпесния вирус (устните, лицето, гениталиите)
•облекчава последиците при изгаряния (от физически източници на топлина и от слънце)
•действа отблъскващо срещу насекоми и успокоява последиците от ухапване на насекоми
ПРЕПОРЪЧВА СЕ ИЗПОЛЗВАНЕТО МУ ПО НЯКОЛКО ПЪТИ НА ДЕН

Отговори

Върни се в “Секс и сексуални проблеми. Полова система - ЖЕНИ”