ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

зачервено и болезнено влагалище

Модератори: админ, консултанти

predana

зачервено и болезнено влагалище

Мнение от predana » 09 дек 2009 21:01

Здравейте,
преди няколко дни писах тук за моя проблем в една от темите, но като че ли не получих много съвети. От три месеца вече имам сериозен проблем, който не мога да разреша и много ме мъчи. Три дни след полов акт получих болка, зачервявне на влагалището и болка пи уриниране. Установиха ми цистит с микробиологично изследавне. Пих дълго антибиотик, но поне премахнах цистита. Но паренето във влагалището остана и дори се засили. Бях на гинеколог и секрета показа бактериална вагиноза (гарднерела ваг.). Нямах гъбички, от което много се страхувах. Докторът каза, че това няма общо с цистита. Изписа ми Доксициклин и Флажил, но паренето във влагалището си остана, а следващата микробиология пак показа само пустата вагиноза, без промяна. Все едно нищо не съм взимала. Ядосах се и се консултирах с друг гинеколог. Той беше учуден, че са ми давали Доксициклин, не се прилагал за вагиноза. Исписа ми Макмирор. Сега ги слагам, но симптомите са си пак същите и аз съм на ръба на лудостта. Междувременно си направих тест за хламидия - отрицателен е. вече се чудя какво може да е и дали ако е вагинозата как да се лекувам. Помогнете!

джени

Re: зачервено и болезнено влагалище

Мнение от джени » 09 дек 2009 21:16

това което те е сполетяло е почти нелечимо
нарушено е крехкото влагалищно равновесие -това е известно като дисбактериоза
1.во това че не са изолирали гъби -не означава че ги няма -защото те са много трудни за диагностициране
2.ро -микробиологиите не са особенно точно -правила съм си в един и същи ден -2 микробиологии в различни лаборатории и резултата е различен -смешно но факт
3-то докато на лаборантката и кефне да разгледа точно твоята проба ,някой микроорганизми вече са загинали или едно неволно кихане и пробата е замърсена
така че микробиологиите не са много точни
найстина ада е голям добре че поне цистита се е повлиял
пиши ми на лични със точните ти оплаквания ,как ти е станало точно ,кога усети дискомфорт и още подробности и ще ти дам някой съвети

predana

Мнение от predana » 09 дек 2009 21:33

Явно нещо не мога да се оправя и два пъти се опитвам да ти пратя съобщение и не успявам. Ти поне ми отговори, благодаря ти!

vavislava

Мнение от vavislava » 09 дек 2009 22:19

dali laborantkite kihat v probite ili ne no mikrobiologiqta si ostava nai -to4niq kriterii ili pone nqkakav otkolkoto lekuvane na slqpo s babe6ki ila4i.............disbakterioza zna4i 4e dobrite bakterii sa po malko ot lo6ite zna4i pak ima lo6i bubi koito tr da se lekuvat.....probvai s gynazol vag.krem .mykomax ednokratno i 7 dena laktobor gel........uspeh

iulita

Мнение от iulita » 09 дек 2009 22:45

Тези лечения ,които и препоръчвате - Гиназол , Микомакс - са за гъби , а тя пише ,че няма гъби??? Казвате и да не се лекува на сляпо , пък и назначавате и " точно лечение" ???

Аз съм пробвала ХИЛЯДОКРАТНО с какви ли не противогъбични и антибиотици и какво ли не , пък съм така 4 год. и 6 м. - непрестанно ходене от лекар на лекар и хиляди левове за изследвания, прегледи и лекарства и резултата е почти никакъв...... Не ми се пише даже за това вече , писах писах и помощ не намерих......
Ако искаш да прочетеш за моите ходения по мъките виж тук - надълго и на широко съм описала всичко:

viewtopic.php?f=19&t=11561&start=15

raniaa

Мнение от raniaa » 09 дек 2009 22:47

Моя позната от 20 години изпитва ежедневно същите неприятни усещания.Къде ли не е ходила за лечение,но резултат поне траен няма.Не знам дали имаше поставена диагноза дори.Заради постоянният дискомфорт ,който изпитваше,тя дори стигна до психиатър.Не знам повече подробности ,но тя казваше,че от много години не знае какво е това да не усещаш нищо от рода на парене,щипане,и все от този род усещания във влагалището.Така ,че бъди упорита и търси повече лекарски мнения.Аз съм си правила промивки със сода бикарбонат и си спомням ,че имах успокоение,но при мен беше инцидентно това усещане.Смрадликата също действа антибактериално и също можеш да си направиш промивка с дамски душ.

iulita

Мнение от iulita » 09 дек 2009 22:54

Аз май " вървя по пътя на твоята позната " за жалост :mrgreen: . Само ,че така и не разбрах след 20 години тя оправи ли се или не ??? :roll:

raniaa

Мнение от raniaa » 09 дек 2009 23:03

Отдавна не съм я виждала,така ,че не мога да ти отговоря,но прочети целия форум и мисля ,че може много да ти помогне с информация.Не се отчайвай.

iulita

Мнение от iulita » 09 дек 2009 23:06

Ако знаеш само колко форуми съм изчела и продължавам да чета , но от това четене не ставам по добре , а май по-зле..... :evil:

raniaa

Мнение от raniaa » 09 дек 2009 23:10

Тази Джени,която ти е писала преди няколко отговора-пиши и защото от нея прочетох мнение от преди няколко месеца,че се е излекувала напълно от това нещо.Звучеше много достоверно и смятам ,че тя ще ти помогне със съвет.Ти всъщност прочете ли целия форум състоящ се от 9 страници?

iulita

Мнение от iulita » 09 дек 2009 23:17

raniaa, ти мен ли питаш дали съм чела форума или predana??? Не разбрах просто ? Ми аз самата съм писала в тия 9 страници , към които пуснах линка..... Аз Джени я познавам - да тя се е излекувала напълно , но аз не мога - явно всеки организам си е различен и по различен начин реагира на едни и същи лекарства примерно, от човек до човек разликите са огромни...

raniaa

Мнение от raniaa » 09 дек 2009 23:25

Аз всъщност прочетох форума ,но не съм гледала имена ,така ,че извинявай-мислех ,че сега пишеш за първи път.Наистина при всеки е различно-аз съм имала трихомони при които уж има силен сърбеж ,а така и при мен това не се получи и ги откриха случайно в урината.Доколкото съм чела и имам някакви познания ,не пий антибиотици на сляпо-това ,което правят много хора и си навреждат.Успех!

predana

Мнение от predana » 10 дек 2009 02:38

момичета, много благодаря, че ми пишете, но никаква полезна информация не получавам, освен че години наред ще си остана с този проблем. някакси не ми се вярва,че това е възможно при съвеменната медицина. има ли някой, който да е успял??

iulita

Мнение от iulita » 10 дек 2009 10:24

Искам да подчертая, че БАКТЕРИАЛНА ВАГИНОЗА И ДИСБАКТЕРИОЗА СА ДВЕ НАПЪЛНО РАЗЛИЧНИ ДИАГНОЗИ!!!! Можеш да прочетеш в нета за тях. И съответно и лечението им е различно и много индивидуално! Както казах по горе всеки конкретен организъм си е различен и различно се поддава на едно и също лечение. Това ,че например аз ти казвам че толкова години съм така , съвсем не значи че и ти ще си така години наред ? Както и обратното , това че на някой му е повлияло дадено лечение не значи ,че същото лечение е подходящо и за твоето състояние. Казвам ти го всичко това от личен горчив опит - не се поддавай на внушения от форумите , направи необходимите изследвания - микробиология, цитонамазка и потърси компетентен специалист , който да следи състоянието ти! Знай ,че във форум нито се поставя точна диагноза , нито пък се провежда лечение - тук можеш да търсиш само съвети , споделяне и подкрепа ( което разбира се не е малко ), но да се надяваш че от разни мнения ще се излекуваш е несериозно.

Пожелавам ти успех !!! И ако имаш желание пиши как се развиват нещата при теб!

predana

Мнение от predana » 10 дек 2009 12:49

Здравейте пак,
разбира се, че не разчитам тук някой да ме излекува виртуално. Но пък изчетох всички теми по въпроса и понаучих доста неща. Примерно оттук ми дойде идеята за всеки случай да се изследвам за хламидии и се успокоих, че нямам. Защото някак не ми се вярваше бактериалната вагиноза да причинява такъв ужасен дискомфорт при мен, след като при повечето жени се появява само бяло течение. Аз в момента течение нямам, но паренето и боцкането са мн неприятни. Когато си довърша Макмирора, въпреки че ми се струва, че не ми помага ще правя пак микробиология. Ще ви държа в течение, защото наистина е добре, когато можеш да споделиш с хора, които те разбират. между другото започнах външно да се подмивам с Тантум роза и много ме облекчава.

Отговори

Върни се в “Секс и сексуални проблеми. Полова система - ЖЕНИ”