ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Лесноусвоимата захар е любима храна на раковите клетки.

моля за помощ-тълкуване на микробиологично изследване

Модератори: админ, консултанти

demetria

моля за помощ-тълкуване на микробиологично изследване

Мнение от demetria » 31 мар 2009 12:53

Здравейте,вчера взех резултатите от профилактична микробиология на влагалищен и цервикален секрет. Резулата за влагалищния секрет е нормална влагалищна флора,не се изолират аеробни бактерии.Въпроса ми е свързн с резулата за цервикалния секет, за който пише - 10-12- leuco;плоски и ендоцервик.епит.клеки,микроскопски данни за цервистит. Нужно ли е лечение;следва ли да направя нови изследвания или да се назначи от гинеколко съответно лечение за сегашните резулати?Благодаря за помощта

iulita

Re: моля за помощ-тълкуване на микробиологично изследване

Мнение от iulita » 01 апр 2009 19:58

Здравейте деметрия,аз имам абсолютно същия резултат,който обаче е твърде стар-от преди 1г.6м.Само,че при мен левкоцитите са 15-20. На мен гинеколожката,която ме беше преглеждала тогава видя резултата и не ми предложи никакво лечение.Но е подчертала с дебел маркер 15-20 левк. и цервицит,което си е диагноза,означаваща възпаление на цервикалния канал.На Вас какво лечение Ви предлагат?

miron_z

Мнение от miron_z » 03 апр 2009 14:18

Привет момичета!Причините за повишения брой левкоцити могат да са или инфекциозен процес, или наличие на ектопия (раничка на шийката на матката).Ето защо интерпретацията на тези резултати изцяло зависи от лекаря, назначил това изследване.При гинекологичен преглед може да се установи има или не някакво възпаление. Препоръчително е обаче да се направят тестове за Chlamydia и Mycoplasma/Ureaplasma, които заедно с N. gonorrhoeaе са най-честите причинители на цервицит. Добре е да се проведе някакъв антибиотичен курс, съобразен с вероятните причинители.

джени

Мнение от джени » 03 апр 2009 20:24

цервицит е възпаление на церв.канал на матката .12 левкоцита не е кой знае кво .лошото е защо не излиза бактерийката причинител на възпалението -така щеше да е по лесно и вероятно някакво антибиотиче по антибиограмка щеше да свърши перфектна работа
но аз пэк ви съветвам да опитате с промивки -тантум роза ,тетра ,лайка -квото си изберете и тогава антибиотик

miron_z

Мнение от miron_z » 09 апр 2009 12:55

Един въпрос към Джени: В случай, че не си медицинско лице (което е очевидно от начина ти на изказване) как смееш да препоръчваш каквато и да е терапия? Ако причината за цервицита е Chlamydia ,Mycoplasma или N. gonorrhoeaе ,едва ли препоръчаните промивки ще свършат работа.

джени

Мнение от джени » 09 апр 2009 18:32

аз не предпоръчвам лечение-едни промивки няма да навредят ,ако се касае за някакво замърсяване ,вследствие неправилно избърсване.И смея да препоръчам много неща защото мед-лица едва не ме умориха -подобренията който съм постигнала в гинекологично отношение ги дължа единствено на мене си .При тва същите неща съм ги изпитала на гърба си и знам вредата от антибиотиците ,въртиш се в омагьосан кръг на гъби и бактерии.И вие изобщо не ми дръжте сметка кво да правя ,помогнала съм на мн.хораи ще продължа да помагам
е отговорих на въпроса ти ?

miron_z

Мнение от miron_z » 10 апр 2009 08:34

Аз не държа сметка на никого, просто се възмущавам на наглостта на някои хора! Едва ли повишеният брой левкоцити се дължи на "някакво замърсяване ,вследствие неправилно избърсване", но както и да е явно ти си по-голям авторитет от лекарите гинеколози!

джени

Мнение от джени » 10 апр 2009 12:57

Разбира се ,смея да твърдя ,че повечето гинеколози са пълни некадърници-освен ,че гледат как да взимат пари -друго не умеят и когато са безсилни и са докарали хората до пълно отчаяние просто вдигат рамене и те зарязват .Тва ли наричате лекарска хуманност .И ако тези хора си вършеха работата ,сега нямаше да има отчаяни хора във този форум -търсещи спасение
Незнам вие на колко компетентна се правите и с какви хламидии и др.подобни плашите хората ,като в случая самите доктори са оставили конкретния случая без терапия .
Вие на високо квалифицирана лаборантка ли се правите ?
:lol:
и ако ще помагаш с нещо помагай ,не коментирай с какво те дразня ,защото
тотално се излагаш :mrgreen:

miron_z

Мнение от miron_z » 14 апр 2009 10:57

Да скъпа Джени!Имам претенциите, че съм доста по-наясно с тълкуването на микробиологични резултати! Господ да ги пази горките хорица, които са опряли до твоята компетентност!

джени

Мнение от джени » 14 апр 2009 18:06

Напротив ,много хора лично ми благодарят,но досега едно умно нещо каза и ти
че ,когато полезния лактобацил се размножи премного -също се получава дискомфорт -аз го бях пропуснала .Не ,че не го знам обаче .Та всъщност честно да ти кажа мирон не желая да се заяждам с теб просто не искам да падам до твойто ниво
Така че престани да ми пишеш

m_jivkova225

Мнение от m_jivkova225 » 19 мар 2015 12:49

Здравейте,

лекувах се от кандида, след направено изследване кандида не се открива. Има обаче забележка:

Препоръчително изследване на цервикален секрет за ИФМ и влагалищен секрет за Микроплазма и Уреоплазма

какво означава това?

elvirabv

Мнение от elvirabv » 08 дек 2015 14:59

Здравейте, и аз моля за помощ при разчитането. " Преобладават lactobacilli ; масово Leuco/ поле; Плоски епителни клетки. Не се изолират аеробни бактерии Candida sp(-) отр. Забележка : нормално състояние на влаг. флора. Възхалителта реакция. , без да се изолира явен патоген- вероятно от цервикс

elvirabv

Мнение от elvirabv » 08 дек 2015 16:35

Здравейте, и аз моля за помощ при разчитането. " Преобладават lactobacilli ; масово Leuco/ поле; Плоски епителни клетки. Не се изолират аеробни бактерии Candida sp(-) отр. Забележка : нормално състояние на влаг. флора. Въз палителта реакция. , без да се изолира явен патоген- вероятно от цервикс

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 дек 2015 08:57

Нормална е находката, няма нещо патологично.

elvirabv

Мнение от elvirabv » 09 дек 2015 13:45

Притеснява ме " вероятно цервикс"- нява ли съмнение за рак на шийката. Пуснах и генетични изследвания

Отговори

Върни се в “Секс и сексуални проблеми. Полова система - ЖЕНИ”