Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Учените обаче смятат, че има ваксина
Импулсивното поведение съвсем не е безсмислено
Енергоспестяващото строителство води до натрупване на радон
Как реагира имунната система?
реклама

Спермограма

Модератори: админ, консултанти

Спермограма

Мнениеот Ivaila » 29 Мар 2008 00:08

нирмокинетични 20 %, хипоконетични 40%, аконетични 60 %
мн.белтък и слуз обем 5 мл,РН 7,6 вискозитет - норм
сп.концентрация - 16 милиона /мл

общ брой нормокинетични сперм - 16 милиона

Каква е според вас ? добра или лоша? С нея възмойно ли е да се забременее?
Ivaila

Re: Спермограма

Мнениеот _Hope_ » 29 Мар 2008 01:28

Здравей!
Твърде оскъдна информация. Спермограмата не е правена в клиника по стерилитет. За да бъде реална, трябва да я направите в такава клиника.
Необходимите показатели са много повече! Ето какво трябва да включва една читава спермограма:

Време на въздаржание (норма 3 - 5 дни)
Обем на еякулата (норма 2.0 - 6.0 мл)
Втечняване (норма 5 до 60 мин.)
рН (норма 7.2 - 8.0)
Вискозитет (норма 0 до 2 см)
Аглутинация (норма не)
Левкоцити (норма под 1х10^6 в мл)
Брой сперматозоиди в мл. (норма над 20х10^6 в мл)
Общ брой сперматозоиди в еякулата (норма над 40х10^6)
Виталност(норма над 50% живи)

Подвижност:
Нормокинетични сперматозоиди- група "а" и "b" по СЗО (норма над 50%)
Хипокинетични сперматозоиди - група "с" по СЗО
Акинетични сперматозоиди - група "d" по СЗО

Морфологогия на сперматозоидите (норма над 14% по Kruger или над 30% по СЗО)

Имунологични тестове:
1. MAR (норма отрицателен)
2. Immunobead (норма отрицателен)

За сега вашата диагноза е Олигоастенозооспермия. За съжаление показателят морфология липсва. Съветвам ви да направите нова спермограма в клиника по стерилитет, с включен Крюгер тест. При тези показатели забременяването по естествен път ще е много, много трудно.
Първо направете нова спермограма. След това посетете уролог - андролог, за да изключите физиологична причина. Препоръчвам д-р Милен Кацаров в София. Ако не се установи физиологична причина, изследвайте репродуктивни хормони.
Ако морфологията е добра, може да се подобри концентрацията и подвижността с прием на добавки.
Вижте тази тема:
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=242198.0

Мъжът да не пуши :!: , да не пие, да носи свободно бельо, да не посещава сауни и да избягва горещи душове. Да не консумира соя и соеви протеини. Бирата е вредна, заради естествените естрогени, които съдържа.

Съжалявам за диагнозата. :( Направете си план и просто го следвайте! Мъжкият фактор е труден, но с повече търпение и постоянство показателите могат и да се подобрят! :wink:
_Hope_

Мнениеот Ivaila » 29 Мар 2008 08:20

Мъжът не пуши, не пие, храни се здравословно......ляга си рано.
За съжаление сме далеч от София или някаква клиника по стерилитет за да можем да направим нова.....пък и скоро отново заминава на път......
Какво трябва да пие като медикаменти за да се подобри спермограмата?
Ivaila

Мнениеот _Hope_ » 29 Мар 2008 11:47

Ивайла,
отвори линка, който съм ти дала, там са описани всички хранителни добавки.
Трябва да знаеш, че показателите са само следствие, а не причината. За да се подобрят значително трябва да се открие и отстрани причината. Спермогенезата е около 3 месеца, затова приема на добавки трябва да е най-малко три месеца, за да има ефект. При някой мъже добавките действат, при други - не. Как ще е при вас, може да се разбере само от контролната спермограма.
Ивайла,
при тази подвижност и концентрация, може да се опита вътрематочна инсеминация /пак в клиника по репродуктивно здраве/. Пак ти казвам, че естественото забременяване ще е равносилно на чудо.
Далеч сте, ние също сме далеч, зависи колко силно го желаете. Никой не е казвал, че е лесно. Успех!
_Hope_

Мнениеот Ivaila » 30 Мар 2008 19:57

Да задам тъп въпрос......възможно ли е спермограмата да е лоша защото е правена на 7-я ден от въздържанието?
A
като се има впредвид че и двете си деца + един аборт сум "хванала " от по един проспук с партньора.....
А със сегашния за три месеца се скъсахме от полови контакти и ..... нищо.....така ми се иска да го зарадвам със две чертички...
Ivaila

Мнениеот _Hope_ » 30 Мар 2008 20:34

Възможно е да, но отклонението няма да е значително. Проблем има и трябва да го разрешите, ако искате дете. Вече описах какво трябва да се направи. Съжалявам, но пак ти казвам, че да се надяваш на естествено забременяване при тези показатели, е безсмислено и натоварващо психиката. Рано или късно ще се наложи да приемете проблема и да се опитате да го разрешите. Успех!
_Hope_

Мнениеот Ivaila » 18 Апр 2008 18:23

Гинеколога ни назначи изследвания за хламидии микробиология на еякулат.
Днес излязоха резултатите: хламидии -отрицателен
но микробиологията на еякулата е ENTEROBACTER AEROGENES , няма на наличие на кандидоза
Възможно ли е тази лоша спермограма да се е повлияла от ENTEROBACTER AEROGENES ?
Т.е тези бактерии да пречат на забременяването?
Ivaila

Мнениеот Патилан » 18 Апр 2008 19:26

Това, че въздържането е 7 дневно не е причина. Преди изследване, мъжът трябва да се е въздържал МИНИМУМ 5 дни. Никой не казва точно 5 дни. Това са глупости, както и написаното по-горе: "Мъжът да не пуши :!: , да не пие, да носи свободно бельо, да не посещава сауни и да избягва горещи душове. Да не консумира соя и соеви протеини. Бирата е вредна....." То, че повечето неща, които употребяваме като алкохол, цигари и т.н. е вредно е ясно, но когато е в големи мащаби. Ако това бе критерии, минимум 90% от българите щеше да са негодни да оплождат. Мъже, които не изтрезняват създават такива красиви и умни бебета... Ами дайте да вкараме мъжете в манастири. Там ще бъдат изолирани от пороци и ще пращаме жените да ги оплождат. "Прекален Светец и Бога не е драг!" - народна мъдрост, която аз не съм измислил. Отгоре на това съм НЕ пушач и не пия алкохол.
Патилан

Мнениеот Ivaila » 18 Апр 2008 20:23

Моля ако не отговаряш на въпросите не спами темите......
Ivaila

Мнениеот Патилан » 18 Апр 2008 20:37

Не спамя темата. Опитвам се да ви обясня, че всичко е индивидуално. След като имате резултатите, помолете специалист по стерилитет да ви ги разталкува и помогне. Съжалявам, че сте ме разбрала неправилно!
Патилан

Мнениеот _Hope_ » 19 Апр 2008 13:22

Патилане,
страшно нещо е невежеството! Още по страшно е, когато невежа се напъва да се изказва компетентно! :mrgreen:
Въздържанието от 3 до 5 дни - това е критерия според СЗО - пояснявам за невежите - Световна Здравна Организация. Ти някакви нови критерии ли се опитваш да прокараш? :lol: МАКСИМУМ 5 дни, Патилане, МАКСИМУМ!

Радвам си, че си толкова....незапознат, явно не ти е идвало до главата! Знаеш ли какви са рисковете за жената при он-витро опит? Знаеш ли, че хормоналните стимулации /при инвитро/ увеличават риска от ракови заболявания в пъти? Ако има шанс да си подобриш спермограмата с билки, антиоксиданти, отказ от цигари и алкохол - ще направиш ли компромис или ще оставиш жена си да я тъпчат с медикаменти /пак за ин-витрото говоря/, които са бомба със закъснител?!
Понякога наистина не мога да повярвам какви егоистични магарета са някой мъже! :twisted: Радвам се, че съпругът ми не е такъв, както и повечето мъже!

За сведение - ние подобрихме концентрацията и подвижността, след като съпругът ми спря цигарите и алкохола. Приемаше антиоксиданти и витамини. Концентрацията се повиши 2 пъти.
Индивидуално е, разбира се, но си струва да се опита.
Ивайла,
клиника по стерилитет, мила! И консултация с уролог - андролог! Трябва да започнете от някъде. Успех! :wink:
_Hope_

Мнениеот _Hope_ » 19 Апр 2008 13:26

Патилане,

"Мъжът да не пуши , да не пие, да носи свободно бельо, да не посещава сауни и да избягва горещи душове. Да не консумира соя и соеви протеини. Бирата е вредна, заради естествените естрогени, които съдържа."

тези препоръки важат за мъже с диагноза стерилитет! Нещо се пообърка ми се струва! :lol: И чети мааалко по-внимателно следващия път! :mrgreen:
Айде със здраве! :D
_Hope_

Мнениеот Патилан » 19 Апр 2008 14:29

Извинявай _Hope_!
Не бъди лоша :)
Явно не съм разбрал темата ви. Позволи ми да се възползвам от твойте знания в тази област.
Що се отнася до това мъжът да се е въздържал 3-5 дни преди изследване, означава ли че днес трябва да онанирам на всяка цена и след 3-5 дни /но не по-късно/ да отида да се изследвам? На мен ми казаха преди да дам еякулат да не съм правил секс 5 дни! Моя случай е по-друг. Лекувах Трихомони и трябва да проверя дали съм са излекувани. Между другото, ако искам да си направя спермограма с цел да знам оплодителната способност на собствената ми сперма, могат ли да използват същата сперма за изследване, или трябва да онанирам след нови 5 дни? Така или иначе съм тръгнал към аптеката. Да знам колко стерилни шишета да си купя :lol: Аз правя изследванията си в "CibaLab". http://www.cibalab.com/products.php . Бъди така мила и дай съвет, ако обичаш!
Желая ти прекрасни почивни дни! :D
Патилан

Мнениеот _Hope_ » 04 Май 2008 19:02

Извинявам се за забавилия се отговор! :oops:

Патилане,
Да, трябва да си онанирал на всяка цена и след 3 - 5 дни да дадеш материал /еякулат/ за изследване, но САМО в специализирана клиника по репродуктивно здраве!
Да, могат да използват същия еякулат. Теста, за който говориш, се нарича SDI тест:

"Качество на спермата – за нейната оценка се преценяват не само делът на аномалните сперматозоиди (следва да бъде не по-малко от 85% в оцветна намазка), но също и средното количество патологии на един сперматозоид, т.е. т.нар. индекс на спермални нарушения (SDI) и средното количество патологии на един аномален сперматозоид (т.нар. индекс на тератозооспермия - TZI). При надвишаване на TZI над 1.6, спермата се счита за аномална, а при превишаване на SDI над 1.6 могат да възникнат проблеми дори при изкуствено оплождане."
Цената на това изследване е около 160лв. Прави се само в клиники по стерилитет. Но не смятам, че ти е нужно. SDI тест се препоръчва при изявен мъжки фактор, желателно е да се направи преди инвитро опит.

Пак се извинявам за закъснелия отговор, надявам се все още да не си отишъл в Цибалаб! От там излизат недостоверни спермограми! :!:
Препоръчвам ти да пуснеш разширена спермограма, с Крюгер тест - в клиника по стерилитет.
Надявам се да разкараш трихомоните и всичко да е наред!
Успех! :D

Пускам ти линк на една много полезна тема:
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=285420.0;all
_Hope_

Мнениеот Ivaila » 11 Май 2008 22:45

Като ви чета и ви завиждам донякъде.....
Имам вече две деца ....
Сега има друг човек в живота ми/не е бащата на децата ми / .т.е не знам дали е още в живота ми....
от една година сме заедно..от 5 месеца с малки прекъсвания правим опити за бебе , но поради стреса на които съм подложена от негова страна и майка му, която е против нашата връзка бременност не се получава.
Спермограмата показва че проблема е в него, но той казва щом няма бременност значи е безсмислена нашата връзка.....:(
Обичам го и при всяко "идване " на менструацията се поболявам....
Така ми иска да го зарадвам.......
Майка му непрекъснато го "подковава" че бебе става от първия път опити.... Наистина че и моите деца така са родени с първите опити, но на нашата възраст и с медицинския му проблем ...а и аз непрекъснато под стрес :"дали няма да си тръгне отново защото не съм бременна или че мама му е направила проблем заради наличието на децата ми..."
Даите съвет.....кураж....вече не знам какво ми е нужно за да се получи и във връзката и в бебеправенето.....
Дали има смисъл такава връзка след като се интересува само от резултата а не от човека до него и как се чуства след всеки месец надежда .....
Ivaila

Следваща

Назад към Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ