ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Чест симптом на биполярното афективно разстройство
Сензор позволява пътят му в организма да се проследява
Срещу проблеми с теглото, холестерола и кръвното налягане
Пикочният мехур служи за акустичен прозорец за оглед на органи...

Въпрос относно предписание от ендокринолог

Модератори: админ, консултанти

levender

Въпрос относно предписание от ендокринолог

Мнение от levender » 10 ное 2017 21:25

Здравейте,

Направих си изследване на кръвта, общият и свободен тестостерон, както и на тироидните хормони поради постоянна обща отпадналост.
Беше установено че имам дефицит на витамин Д3, занижено количество на Б12, общ тестостерон в долните граници 15.38 nmol/l при референтни стойности 6.8-39.00. Свободният тестостерон е 14.30 при 7.0-22.7. Тироидните хормони са в норма. Всичко останало е наред.

Освен витамините, ендокринологът ми предписа Омнадрен депо веднъж на 25 дни в продължение на 6 месеца. Като цяло две години преди това изследване, бях правил друго изследване, при което общопрактикуващият лекар ми обърна внимание че тестостерона ми е в долните граници. Това го казах и на ендокринологът сега. Освен отпадналостта имам слаба ерекция, липса на желание за секс, апатични състояния, ленивост и увеличаване на мазнините по тялото в последните 2-3 години. На 28 години съм не пуша, пия в границите на нормалното и то не твърд алкохол, храня се добре.

Другото интересно нещо е, че последните години, забелязвам свиване на половите органи и тестиси. Тестисите са сякаш по-малки и често стегнати, а не свободни.

Четох доста за омнадрена и факта че спира производството на собствен тестостерон ме стресна. Лекарят ми го предписа с уверението, че ще подтикне организмът към производство при положение на дефицит. Другото което ме притеснява е гинекомастията и задръжането на вода, тъй като и в момента не може да се каже че съм пълен, но съм едър. Моля за Вашето мнение по въпроса.

Благодаря предварително!

Отговори

Върни се в “Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ”