ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не всички последствия се усещат на момента!
За мъжете, които искат да станат бащи на здрави деца
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Баланопостит/Уреаплазма/Staphylococcus aureus/epidermis

Модератори: админ, консултанти

mos_v

Баланопостит/Уреаплазма/Staphylococcus aureus/epidermis

Мнение от mos_v » 25 юни 2017 13:02

Здравейте,

Бих искал да споделя собствения казус с един здравословен проблем. Преди около 4 месеца забелязах интимно зачервяване по главичката на пениса, което след около 2 дена бе съпроводено от лек сърбеж. Ходих на преглед в частна болница и на ехографа докторът каза, че имам възпалена простата. Направиха ми изследвяния с положителен тест за уреаплазма/уреалитикум. 20 дена пих:
2/ден х вибрамицин + 2/ден х мазане с бигванеле + 1/ден х ферментал. на края на лечението същите оплаквания ги нямаше, но имах сухота. Докторът ми изписа крем dexem repair. Около 20 дена след края на лечението зачервяването отново се появи, но без сърбеж. Отново ми направиха изследвания и този път резултатите са следните:
Еякулат + антибиограма
Находка: Staphylococcus aureus
Антибиограма:
Amikacin - S
Cefoxitin - R
Ciprofloxacin - S
Erythromycin - S
Gentamicin - S
Norfloxacin - S
Oxacillin - R
Rifampin - S
Trimethoprim-sulfamethoxazole - R
Vancomycin - S
Ampicillin 2 - R
Benzylpenicillin - R

Серологичен резултат: Изследване за M. Hominis (-)отрицателен

Стерил. Урина - еднокр. + антибиограма
Находка: Staphylococcus epidermis
Антибиограма:
Amikacin S
Ampicillin-sulbactam S
Cefoxitin S
Ciprofloxacin S
Erythromycin S
Gentamicin S
Norfloxacin S
Oxacillin S
Rifampin S
Trimethoprim-sulfamethoxazole S
Vancomycin S
Benzylpenicillin S

Много държа на личната хигиена и здраве. Имам постоянна партньорка, с която от както имам тези проблеми не правим секс. Точно след повторното зачервяване - след изследвянията, но преди да излязат резултатите се паникьосах и отидох в Александровска - там ми изписаха да пия 5 х 150мг микомакс + клитромазол. Това лечение обаче не помогна изобщо - единствено с клитромазола зачервяването изчезва, но спра ли да се мажа пак се появява. Ходих и в Царица Йоанна - там вече имах резултатите от изследванията и докторът ми каза, че тези бактерии са нормални за интимната флора, но каза "Освен да минеш пак един курс с АБ", което звучеше неубедително. Скоро отивам отново при доктора от частната болница и предполагам и той ще насрочи ново лечение с АБ, но ще се радвам някое квалифицирано лице също да даде мнението си тук.

niki7000

Re: Баланопостит/Уреаплазма/Staphylococcus aureus/epidermis

Мнение от niki7000 » 25 юни 2017 21:42

Здравей,

Къде си изследвал еякулат ?
В Александровска съм пускал и еякулат и простатен секрет винаги ми дават чисти резултати. При мен пропуснаха проблема.
Можеш да изследваш пълен пакет полово-предавани болести, като дадеш сперма в лаборатория Медирс. Друга добра лаборатория е микробиологията в Окръжна болница. Там от сперма изследват Трихомонас вагинялис и Гонорея и жт уретрален секрет Хламидия трахоматис. Преди изследването се въздържай 3-4 дни и материала го отдели на място. Съвет от патил.

Отговори

Върни се в “Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ”