ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Кръвен тест показва дали е преборен окончателно
Пийте чай от джинджифил
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

Малко точици по пениса

Модератори: админ, консултанти

puls100

Re: Малко точици по пениса

Мнение от puls100 » 12 юли 2017 20:27

Много е 50 на 50, това може да се използва за гъбички по ноктите, но за гениталии е много. Максимум 10% от 3%ия разтвор, който е в аптеките. И това максимум 5-7 дни.
Трябва да гледаш за рецидиви, могат да се проявят до няколко дена и след пълната липса на симптоми. За това локалното лечение още няколко дни и след липсата на каквито и да е петна.

Обаче налазва и на долу.. Не ми отговори за диабета, значи нямаш. Да си забелязал по-обилно потене да имаш от обикновеното?

Трябва да си вземеш обезателно и витамини. Малко да направиш ударни дози с б-комплекс, д, ц и е. Също q10 ензим поне един месец прием.

Тия отвари от смрадлика, лайка, ябълков оцет и тн, щом е по гениталите вече, трябва да ги правиш на компрес, а не промивка с тампон. Нещо на марля или подобно да налагаш поне по половин час, 3-4 пъти на ден.
И това в влажността просто нямам идея как ще се справиш, локално всичко там постоянно трябва да е сухо..

Кремчето не го отваря линка, но щом е с clotrimazole - значи става. Правилно го мажеш след "процедурите", защото освен това има и заздравителен ефект.

Колкото до "лечението" там, просто нямам думи. Излиза, че са те резнали 500$ за спещна помощ ахаха, а реално не са ти предписали никакво лечение, за лечение вече от 2000 до 5000 при специалист :) А това, че са помогнали да стигнеш до "специалист" едва ли ще го признаят :mrgreen:

Doje

Мнение от Doje » 13 юли 2017 03:46

Баща ми е диабетик , аз не съм , потя се нормално , единственото различно нещо което забелязвам в себе си е , че дланите са ми зачервени леко , не от страната на палеца ами от другата , също така сега забелязах , по главичката пак се появиха точици , този път изглеждат като малки пъпчици с цял връх . След измиване , наподобяват петна .

puls100

Мнение от puls100 » 13 юли 2017 09:36

А тия "нови" пъпчици след мазане с какво се появиха, или просто пак се появиха.
Снимка имаш ли пак?
Това на дланите ново ли е, на петна или общо зачервяване. Ако имаш и снимка на него.

Единственото важно е да наблюдаваш за симптоми - секрет/гной от пениса (уретрата), специфична миризма, подуване на тестис/втвърдяване на епидидимис, температура. Това може да означава и бактериална инфекция дали съпътстваща основната или обратното - без значение. Чисто на теория, а май и на практика, в инкубационният период на дадена зараза е възможно да се пропусне нещо при тестовете, още повече ако не са направени както трябва (тия от спешната помощ). При някакви съмнения точно сега е момента да направиш пак изследване на секрет и ако трябва и микробиология.
Ако липсват подобни симптоми - няма страшно, бори си гъбичката.

Също от горният ти пост разбирам, че ти си се мазал с нещо още преди да отидеш на лекар. Така още повече се губи представа за време/хронология/инкубационен период. Но в крайна сметка симптоматиката е важна и ако тя се ограничава само до петната, лек сърбеж и никнещи, но бързо изчезващи пъпчици, то няма защо да се притесняваш и стресираш, просто бъди по-последователен и постоянен до като я разкараш тая гад.

И тези неща (витамини/имунитет) ги вземи на сериозно, защото са важни в борбата с гъбичките.

Doje

Мнение от Doje » 18 юли 2017 19:58

Събудих се преди няколко дни и като по-чудо всичко беше изчезнало , дори не бях почнал да пия хапчетата които си купих , и все пак ги почнах когато пристигнаха , както и се пръскам с един спрей който купих по-погрешка , после видях , че съставката която съдържа е различна , миконазол , но прочетох , че и тя помага .
Таблетките са 90 , пие се по 6 на ден , чудя се , след като нямам явни симптоми вече , да продължавам ли да се пръскам и да приемам таблетките или да спра и да видя какво ще стане .

puls100

Мнение от puls100 » 18 юли 2017 22:50

Да, всичко с "мико.." е за гъбички. Аз бих продължил, също бих си свършил и хапчетата. Нали видя тази гад как рецидивира.. баш като гъби след дъжд :) Даже е добре да се маже и по незасегнатите все още места, в близост - няколко сантиметра до засегнатите.
Но поне ти бачка имунната система, силна такава + диета, активност и добри витаминки, няма какво да не пребори!

Отговори

Върни се в “Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ”