ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Откри френски научен екип
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара

Малко точици по пениса

Модератори: админ, консултанти

Doje

Малко точици по пениса

Мнение от Doje » 08 юни 2017 03:25

Здравейте ,

Не съм в България и ми е малко трудно да отида на преглед затова пиша тук , преди 2 месеца спах с момиче , но използвах презерватив.
Преди около седмица започнах да изпитвам сърбеж на главичката на пениса ми , след което забелязах , че има малко точици , червено - бели , прилагам снимка , на някой дали му се е случвало , дали е сериозно ?
https://ibb.co/b0BJNa

Doje

Re: Малко точици по пениса

Мнение от Doje » 14 юни 2017 05:49

Забелязах , зачервеняване и леко подуване точно от двете страни на цепката от която излиза орината .
Дали някой може да сподели дали се е случвало и на него подобно нещо ?

Forum admin

Мнение от Forum admin » 14 юни 2017 08:31

А правиха ли Ви орална любов без презерватив?
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

Doje

Мнение от Doje » 14 юни 2017 21:04

Не , беше просто секс със презерватив и то преди два месеца , преди това не бях имал полов контакт от около година .
Доста работих напоследък и може да ми се е случвало да пишкам с мръсни ръце или да ползвам обществена тоалетна и да съм се допрял някъде .

Doje

Мнение от Doje » 14 юни 2017 22:27

Сега забелязах , че белите точици почнаха доста бързо да се разпростират , дори по кожичката от вътрешната страна

Doje

Мнение от Doje » 18 юни 2017 22:16

Бях на лекар и честно и ми пуснаха изследвания и ми предписаха антибактериален крем който изобщо не помогна , инфекцията продължава да се разнася и са става по-зле , вече от снимката си личи много повече , моля ако някой е имал подобно нещо да сподели :
https://ibb.co/d9ZHsk

Bobi_kar

Мнение от Bobi_kar » 19 юни 2017 10:22

Здравей, честно да ти кажа на мен ми прилича на гъбична инфекция, но не съм лекар и би било добре да изчакаш и компетентно мнение от лекарите във форума!
----
Поздрави,

puls100

Мнение от puls100 » 19 юни 2017 18:30

И за мен е почти сигурно - гъбички. Кандида, както се вижда. И даже колкото и фрапантно да е, точно скапаният латексен презерватив е помогнал съществено.
Мисля, че като неконсервативни методи и избягване на химия, може да помогне - леко с памук/тампон няколко пъти дневно с лек разтвор на сребърна вода, би трябвало да ги изтрепе бързо. Или пак разтвор рядък кислородна вода. Ама да се внимава, че това гори :) Също не знам защо си мисля, че и кисело мляко ще помогне - оставя се напълно да изсъхне, после се промива леко. При всичките "процедури" след като там се кисне, топи и тн, трябва да се остави да изсъхне, защото влагата е любима за гъбите. Също се сменят гащи буквално през часове. Прани на над 60 градуса и се гладят/нагорещяват с ютия.
Това като за външно премахване. Вече ако има някаква вътрешна инфекция, не знам, трябва да се обикаля по лекари.

Bobi_kar

Мнение от Bobi_kar » 19 юни 2017 18:58

Аз си мисля, направо да си почва бани с тетра и ако успее лекаря да му предпише клотримазол, канестен и т.н. Принципно така лукуват тези гъбички в България но ако е в чужбина май само тетра и калиев перманганат може да си вземе без рецепта! Но трябва да спазва строга хигиена и да няма допир с чужди вещи кърпи, сауни и т.н , а в неговия случай трябва да маже и топи почти всичко. Ако правилно съм разбрал поста че се разпространяват!
----
Поздрави,

puls100

Мнение от puls100 » 19 юни 2017 20:54

Тия лекарствата и тази баня с терта не ги знам, но калиев перманганат няма да помогне ако е кандида.
Сега се сещам за прополис - клеева тинктура. Би трябвало да ги умори за нула време, щом е външно. Но да се внимава, отначало леко, също евентуално да няма алергия някаква.
Иначе, да за сапуни и всякакви препарати трябва да се спрат, да се мие само с хладка вода.

Принципно най-добре е доки да го види, ама като знам (еле па в чужбина) как ще му обърнат внимание.. Да не му набият я инжекции, я антибиотик, хептем да го бишнат и после да го четеме и у другите теми, я за трихи, я хламиди и кой знае къде :mrgreen:
Аз специално в подобен случай и тези обстоятелства не бих се замислил да се самолекувам

Doje

Мнение от Doje » 19 юни 2017 21:00

Аз бях на лекар , не останах доволен , взеха ми урина и с една клечка ми взеха проба , лекарката дори не ми каза какво може да в , взе проба за херпес , хламидии и сифилис , ако не се лъжа , и ми предписа антибактериален крем и ми каза да мажа само където е бяло и то да не прекалявам .
Доста сериозно се разпространява инфекцията , мисля , че нога да намеря калиеф перманганат , течен обаче , не на кристали като в България , обаче за другите лекарства които споменавате не съм и чувал .

Bobi_kar

Мнение от Bobi_kar » 19 юни 2017 22:26

Според мен е добре да посетиш при възможност и друг лекар! Не е нормално да се разрастват така въпреки, кремовете дават резултат след трети ден умират бактерийте а след 9-10 е пълното изчистване на проблема! И сто процента не препоръчвам самолечение, казах от опит какво са давали на мен и познати за мазане!
Аз си мислех че лекарите в чужбина са по заинтересовани, но явно не!
Поздрави,
Бързо възстановяване!
----
Поздрави,

Doje

Мнение от Doje » 20 юни 2017 14:19

https://ibb.co/iLRAyQ

Това е кислородната вода която успях да намеря , в какво съотношения да я разредя за да не ме изгори ?

Forum admin

Мнение от Forum admin » 20 юни 2017 16:00

Лично аз никога не бих прибегнал до използването на кислородната вода за такъв проблем. Ето какво пишат колегите за нея: http://www.puls.bg/health/highlights/news_27157.html
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

Doje

Мнение от Doje » 20 юни 2017 17:01

За жалост това е единственото което успях да намеря от горепосочените .
Дали има нещо друго което би било достъпно без рецепта във всяка аптека ?
Утре пак ще отида до клиниката ,обадиха ми се и ми казаха , че резултатите ми са излезнали и нямам хламидии , херпес и гонорея . Но се притеснявам да отида защото не знам какво точно ще ми предпишат , нямам много вяра .

Отговори

Върни се в “Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ”