ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Биотинът е част от витамините от група В (В7)
О, да, има разлика, убедете се сами
Пийте чай от джинджифил
Чупенето на ноктите през зимата има решение

Хронични трихомони в простатата и хроничен простатит

Модератори: админ, консултанти

F 1234

Re: Хронични трихомони в простатата и хроничен простатит

Мнение от F 1234 » 02 юни 2017 17:33

Е какво мазила използват

TheJewsDidThis

Мнение от TheJewsDidThis » 05 юни 2017 05:08

Изчетох всичко и имам следните идеи защо не ви се получава, иначе ми написа доктор рецепта за румънски секнидазол и тиберал и чакам. Но все повече си мисля, че и Тинидазолът върши работа.
По пътя на логиката, от позицията на човек, който се закрепи (само дясното мъдо ме наболва и ми пари отпред като пикая) с диета и прополис и дотук е карал само едно лечение, ето какваи грешки забелязвам, дали защото са ви взели за дойна крава, или защото ги е шубе да назначават лекарства емпирично, а не след изследвания. След лечението се настроих против уролога и неговите 4 грама Тинидазол + Ципро без изследвания, и зарязах лечението, а и коремът ми беше много зле (бирички + боклуци+лекарства), сега осъзнавам, че човекът си беше в час. Очевидно си имаме работа с интелигентни организми, еволюирали стотици хиляди години да живеят единствено и само в човешката пикочно-полова система. Това е много важно.

1. Във всички статии по въпроса се говори за това, че атакувани от лекарството, една част от трихите измират, а останалите си гушват по една епителна клетка и заспиват. Затова ако са малко се оправят с един курс, а ако са много, трябват повече... КУРСОВЕ, а не дълъг прием без спиране. Такива думички като "хронични" са си чиста лекарска психоатака, да те подготвят, че ще те доят. И защо по дяволите тогава ви изписват противопротозойни за 20 и повече дни, при положение, че дори френският производител казва - едно прахче - и подобни простотии на запад просто не се случват, само метрото го пишат за повече време от ден два. Кой е по-напред, френските фармацевтични компании, или нашите "корифеи", как мислите? Само нашите и руските идиоти правят такива глупости => най-много хора реват от такива инфекции у нас и при рашките.

2. Във абсолютно всички статии се споменава, че при смъртта си трихите освобождават наскоро погълнатите бактерии, нещо повече, говори се за частична фагоцитоза и по-скоро симбиотична връзка, вместо смилане на бактерията. Много хора споменават обостряне на симптомите след една две дози Секнол, при което великият професор казва "трихомоните са се раздвижили". Моля???? А дали не са изплюли един куп кофти бактерии => инфекция=>обостряне. Веднага след курсът с противопротозойно трябва да се започне широкоспектърен за известно време. Но при тези курсове от 20 дни това не става навреме, нещо повече, казват ти, че трябва да изчакаш X дни за да са реални резултатите на изследванията, а пък той човека му се връщат симптомите на 5тия ден и си чака да се влоши като пич. Което е и следващият проблем, а именно:

3. Моткане в изследвания. При заразяване с венерическа болест се изследва като правило ЖЕНАТА, това говори ли ви нещо? Да не говорим, че трихомоните се крият, това го знаете. И какво като ти кажат каква точно бактерия са хванали нещо ще се промени ли, след като Ципрото трепе всичко наред а за резистентност просто ми е смешно като се говори. Има и аналози. И след известно време на последващото изследване вече цъвфат трихите, които са имали предостатъчно време да се събудят и да се размножат.

И излизаш на кота нула. По лошо. По себе си наблюдавам, че трихите като че ли не виреят добре в самата простата, а в придатъците и, уретрата и семенниците. Трихите са там, където има епител. Това с подуването на простатата си е от бактерии, пичове. 100 процента съм сигурен. И ако от години карате такива курсове... не знам...

Единственото, което ме притеснява е дисбактериозата от широкоспектърния. След спирането му лошковците се множат по бързо от добрите. Сещам за три механизма бактерии да влязат в простатата - сереш с разстройство, пишката ти е в гърнето, уретрата ти е възпалена - сеште се. Второто е през червото. Третото е изпускане на вредна фауна в самата урина. Сигурно и трите се случват.

Все пак, спазвайки диета, мисля че има резон в идеята - по малко противопротозойно, повечко широкоспектърен. Идеята ми е да няма много време между курсовете. В момента в който трихите се събудят и почнат да се охранват, нова доза. И така докато не измрат. Може би има вариант да се изключи широкоспектърният и да се ползват други прочистващи препарати, ама като бактериите са в топките, как ще стигнат те дотам? Не знам.

Другото, за което си мисля са пробиотиците. Каква е файдата да ги пиеш докато пиеш широкоспектърен, след като само ще изтрепе лактобацилите и ще се отнеме от лекарството. Виж след спиране на АБ има резон в тях.

Като дойдат лекарствата отивам при същия уролог и сядам да говорим, или ще си уговоря среща, понеже пред кабинета винаги е пълно с хора.

bluntt

Мнение от bluntt » 05 юни 2017 11:46

Привет ЕвреитеГоНаправиха(и аз така мисля),

радвам се че си започнал да разсъждаваш, за жалост ние когато започвахме лечения почти никой нямаше споделил какво и как и си ми нахме по пътя с пиенето на АБ. За сега поне Ники(който е сигурно най-старата кримка тук) и аз сме на мнение, че от подобни безумни курсове няма смисъл(20 дни високи дози и.тн.) Назад в темата съм описвал доста, но поне при мен след като започна курса подобрението идва на 3-4 ден и се запазва до 7-8, след това или се влошавам или започва да ми се скапва стомах/черва и положението пак е в гъза. Лично аз подобрение имам от всички медикаменти които съм пил(без Тинидазол към който съм алергичен). За мен извода е че курсове по-дълги от 1 седмица до 10 дни са напълно безмислени. За сериите си прав - вероятно е разковничето да е някъде там, проблема е, че от всичките посетени лекари до момента никой не дава подобен тип лечение освен микробиоложката в Окръжна болница. Нейният курс когато ми го каза на времето ми звучеше направо детски в с равнение особено с нещата които Ники е преживял. Та така... борим се и това е.

Апропо за изследванията за жената - не е абсолютно необходимо ако ти ги имаш и тя да ги има - при мен е такъв случая, и при други също - аз си ги нося, тя не(потвърдено от множество изследвания, прегледи и липса на симптоми при нея).

Относно бактериите има и друга теория - хемороидите. Непотвърдена разбира се, но при възпалени и кървящи вътрешни хемороиди се смята че бактерии могат и от там да попаднат в системата. Като цяло на бактериите в случая все още не им отдавам тежест, защото смятам че основният проблем са трихомоните.

Останалото за диета и начин на живот изобщо няма да го коментирам, смятам че всеки който иска да постигне нещо в живота си(независимо болен или не) е установил, че без режим, почивка и адекватно хранене няма как да му се получи(или е голям късметлия ако му се получава).

Поздрави и успех, споделяй имена на лекари и лаборатории по възможност - важно е.

doki40

Мнение от doki40 » 06 юни 2017 17:27

Здравейте , ето я и моята история .Преди 6 г лекувах трихомони и уж бяха излекувани .През годините нямах оплаквания до октомври 2016 тогава се появиха симптоми отидох при същия лекар който ме лекуваше преди години . Пусна ми изследвания и се оказа че имам трихомони лекувах ги с фалжил в големи дози и продължително време не помня колко точно -естествено не се излекувах .Смених доктора с друг които ми предписа да пия орнидазол 500 мг 10 дена през 8 ч 1 таб. .Пуснах си изследвания на 15 ден след курса -бяха отрицателни . След 30 дена пак си пуснах изследвания-излезнаха положителни (това се случва януари ) каза ми че съм пил достатъчно хапове и да се видим към края на май да направим пак изследване ( положителни ) сега ме кара да пия орнидазол 20 дена през 12 ч 1таб , 10дена да почивам, 20 дена да пия 10дена да почивам и пак 20дена да пия ! Какво ще кажете дали да правя този курс или да търся друг лекар ? Искам да допълня ,че преди имах болки в десния тестис и сърбеж в канала но след орнидазолза тези симптоми изчезнаха .

bluntt

Мнение от bluntt » 06 юни 2017 17:58

Кой е въпросният лекар и къде се изследва?

doki40

Мнение от doki40 » 06 юни 2017 18:57

В Стара Загора (Новабал) Др. Радоев уролог ,мисля че е най добрия и има виждане по въпроса с трихомоните .Какво ви е мнението за схемата по която ме кара да пия ОРНИДАЗОЛА ?

niki7000

Мнение от niki7000 » 06 юни 2017 19:36

Хроничните трихомони много рядко се срещат без бактерии. Или си ги излекувал преди и сега си се заразил отново или изследването не показва пълната картина. Колко левкоцити има и изолирани ли са някакви бактерии ? Имаш ли някакви, макар и минимални оплаквания в момента ? Спомняш ли си дозите на Флажила от преди години ? Ако имаш приятелка, тя трябва също да се изследва.

Относно лечението, не съм лекар, но не знам защо при положителен резултат не е изписано лечение, а е дадена толкова дълга почивка. Опитвал съм такова лечение, само че с Тинидазол 3 или 4 серии, високи дози и нямаше ефект при мен. 20 дни имидазол си мисля, че са много. Руснаците така перкат по над 20 дни и ги сменят. За почивката 10 дни ми се вижда адекватна.

doki40

Мнение от doki40 » 06 юни 2017 20:19

Нямам си идея за други бактерии и левкоцити ,не съм лекар не съм запознат .Дадох екулат за изследване и ми излиза трихомони . Предполагам че доктора е запознат какво трябва да ми се изследва .Или съм объркал доктора ?

niki7000

Мнение от niki7000 » 06 юни 2017 20:31

В резултата на изследването пише всичко каквото са открили в лабораторията и за какво си изследван. Не знам какво са ти изследвали. Ако лекаря е пуснал само за трихомони, без микробиология за бактерии, кофти. И аз не съм лекар : )

1337day

Мнение от 1337day » 06 юни 2017 22:01

doki40 написа:
06 юни 2017 18:57
В Стара Загора (Новабал) Др. Радоев уролог ,мисля че е най добрия и има виждане по въпроса с трихомоните .Какво ви е мнението за схемата по която ме кара да пия ОРНИДАЗОЛА ?

И аз съм бил при него,дори ме вкара в болница с венозни вливания.Гентамицин + метронидазол+ аналгин.Стреляше на сляпо,но все пак си мисля,че разбира най-много от уролозите в стз

Tadeus

Мнение от Tadeus » 13 юни 2017 15:49

Здравейте! Отдавна не съм писал, просто не бях в София и нямах достъп до интернет.

Миналата сряда ми излязоха всички изследвания в клиника "Надежда". Спермограмата (тя излезе преди 2 седмици) си е все така зле, но има и добри новини. Освен нея бях пуснал обща микробиология (30 лв. - от еякулат), както и едно по-скъпо изследване - STD/STI-9 PCR analisys. То е 150 лв. в "Надежда" и доколкото ми е известно, само там и в "Геника" го правят. Представлява ДНК и РНК изследване за 9-те най-масови Sexual Transmitted Diseases (STD) - трихомони, хламидии, уреаплазма, микоплазма, кандида, херпес, гарднерела и още 2, които ги забравих. И лаборантите, и доктор Макки (урологът в "Надежда") ме увериха, че резултатите от изследването могат да се имат за 100% достоверни (макар че - знае ли човек?)... Та - резултатите: 8 отрицателни и положителн за... познайте?! ХЕРПЕС, моля ви се, ХЕРПЕС!!! А на мен НИ-КО-ГА през живота не ми е излизал херпес.
Отивам аз при уролога с листа с резултатите, а той вика - не си за мен, отивай при проф. Кълвачев! Хубаво, отидох аз при вирусолога Кълвачев, платих си преглед-консултация (50 лв.), дръпна ме той навън и взе да ме разпитва - имал ли съм херпес някога, правил ли съм секс с жена с херпес и т.н. Казах му аз квото знам и го хвърлих в тъч. И ми вика той после:
- Вариантите са два: или имаш много силен имунитет, който потиска вируса и затова никога не ти е излизал херпес, но си го носиш в организма; или - просто резултатите от STD-теста са грешни (1-2% вероятност според него) и НЯМАШ херпес.
Посъветва ме също така за 100%-ова сигурност да си пусна и кръвен (серологичен) тест. Хубаво - така и така бях отишъл, дадох още 47 лв. за кръвен тест за херпеса. И след 50 минути - познайте?! ОТРИЦАТЕЛНИ резултати - И ЗА ДВАТА вида херпес! Един вид - чист съм отвсякъде!

Сега да кажа аз как се чувствам, още преди да направя изследванията. Ми, добре се чувствам. Дори онзи обрив не е излизал от поне 2 месеца, може би откакто пих първия път Амоксиклав + Арилин антибиотиците. После нали втора серия правих, а миналата седмица пак пих Амоксиклав 5 дни, ама по съвсем друга причина - ухапа ме нещо на един тиймбилдинг на Рибарица, та целия ми крак се беше подул... И по-миналата неделя (4 юни) едва намерих дежурна дерматоложка в Александровска болница, според която подуването не е следствие на ухапването, а е стрептококова инфекция, която е навлязла в организма точно от мястото на ухапването, т.е. - когато съм имал рана още, преди да хване коричка. Та пих за 3-ти път тая година Амоксиклав... дано да е за последно.

Единственият проблем остана влошеното качество на сперматозоидите, но и там ще му търсим цаката през юли и август. Сега мисля малко да си почина, че ми писна от клиники, изследвания и стрес! А относно евентуалните Трихомони, които евентуално съм имал - или Пепелджийски ги е излекувал с ония 2 курса антибиотици, или просто изследването в Медирс е било неточно и само къде се наплаших... Защото - пак повтарям - повечето симптоми, от които се оплакват всички тук, аз ги нямам и никога не съм ги имал. А и от 7-8 изследвания за година и нещо само веднъж излязоха положителни трихи... може и да е в рамките на допустимата статистическа грешка, не знам.

Поздрави на всички!

bluntt

Мнение от bluntt » 14 юни 2017 00:38

Въпрос - защо вярваш на изследването в Надежда, а на това в Медирс не? Защо не пуснеш изследване и в окръжна болница?
ПЦР не е надеждно изследване когато става дума за трихомони - има писано по темата доста.

F 1234

Мнение от F 1234 » 14 юни 2017 19:54

Е на кои слет баня главичката му лепи

Tadeus

Мнение от Tadeus » 15 юни 2017 12:56

@ bluntt - Ами защото НЯМАМ симптомите, от които се оплакват всички във форума. Но може и да пусна едно изследване и в Окръжна, макар че вече ми писна, честно казано, от изследвания, клиники и т.н.

niki7000

Мнение от niki7000 » 16 юни 2017 00:14

Трихите дават толкова пъстра симптоматика. Може да имаш само сърбеж или да си с нетърпими болки. Интелигентни са тия първаци : )
Нормално е да ти е писнало. На кой не му е. Един съвет, почини си ако искаш за момента, но усетиш ли най-малкия симптом, се изследвай. Има причина за лошата спермограма. Доцент микробиолог ми каза, че най-добре да се изследвам, когато съм най-зле. 2-3 дни въздържание, 2-3 бири вечерта преди изследването и разбира се експресно носене на еякулата.

Отговори

Върни се в “Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ”