Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Като лекарство от първа линия за разлика от други болки
Предлагаме ви едно „полегато“ упражнение
Дали пълнеем от него и причина ли е за акне?
Мета-анализ показва 37% по-висок риск от заболяването при мъжете
реклама

Отток в Меатуса

Модератори: админ, консултанти

Отток в Меатуса

Мнениеот pisnamiotproblemi » 29 Юли 2013 16:02

Здравейте!Искам да попитам от известно време насам имам проблем,навърха на главичката ми кадето точно е пикочния изход (Меатуса)ми се е образувало нещо като пъпка или незнам и аз как да го нарека,на снинмката се вижда горе долу,мисля че е уретрит/цистит нещо такова,взех си да пия Цистирен,но не виждам някаква промяна в нещата...усещам нещо от типа на тъпа болка,някакъв вид дразнене от време на време,не само като уринирам или след това,просто през повечето време това чуство го има,наприятно дразнене и чуствам кожата си много суха,използвам интимен гел за измиване с неутрално pH...преди месец бях болен,имах остра вирусна инфекция и предположих че бактерията се е развила към пикочните ми пътища и за това се е получил този проблем,но това нещо не е от сега,имам предвид че още зимата го забелязах,но беше по малка някак си тази пъпка и тогава нямах никаква болка или нещо такова,но тук от Май месец насам го чуствам,има дни в който няма проблеми,но по често имам...пих и Ципрофлоксацин защото четох че помагало срещу такива проблеми,третирам се сам защото работя в Слънчев Бряг и нямам възможност да се върна в родния ми град да ме прегледат защото е много далеч,а съм всеки ден на работа,а тук реално погледнато ако трябва да отида на частна клиника ще ми вземат луди пари за преглед и излседвания,просто за това се допитвам до вас,дали някой може да ми каже какво може да е това и да ми препоръчате някакъв вид лечение,мерси много за отделеното време.

http://prikachi.com/images.php?images/152/6386152P.jpg
pisnamiotproblemi

Re: Отток в Меатуса

Мнениеот strelocnika » 30 Юли 2013 10:20

Във форума никой няма да ви назначи лечение,това се прави от лекар (кожен,уролог)
Видно е че има някакво възпаление ,най–добре разбира се е консултация с лекар
щом ви е толкова трудно да отделите време и средства,може да попитате за някоя
читава лаборатория и да си пуснете изследвания за полово предавани болести.
От опита който имам ,все пак не съм лекар,бих ви посъветвал да си направите натривка
на гланс пенис ,също микробиология на стерилна урина и еяколат ,за да се изолира
вероятния причинител на възпалението.
Самолекуването не е препоръчително и може да навреди повече!
Успех!
strelocnika

Мнениеот pisnamiotproblemi » 30 Юли 2013 14:59

Ясно ми е че няма как да ми назначат лечение,но просто се питах дали има някой с подобен проблем,който може да ме насочи какво мога да направя,в района няма лабораторий и т.н. има чак в Бургас,а както ви споменах нямам възможност да отида,другото което искам да добавя е че не съм имал полов контакт от ноември месец,който беше с презарватив разбирасе,днес сякаш не е толкова често паренето,но все пак го има,надявам се някой да изкаже по компетентно мнение по проблема,мерси.
pisnamiotproblemi

Мнениеот astral » 30 Юли 2013 15:42

Честно казано и лекар не може да ти даде компетентно мнение без да се направи микробиологично изследване... така че намери 2 часа и си пусни поне едно изследване в някоя лаборатория в Бургас... Успех.
astral

Мнениеот pisnamiotproblemi » 26 Авг 2013 16:36

Пуснах изследване за стерилна урина което показа

Име на теста (изследването)
Урокултура
Резултат
Candida
( - ) Отрицателен

Нормални изолати
*

Kултурелно изследване и заключение
Грам - отрицателни бактерии < 10/3

Кожен или Уролог да посетя?В лабораторията мисля че не предлагат Гланс Пенис,но проблема още си го има ...
pisnamiotproblemi

Мнениеот astral » 26 Авг 2013 17:52

Кожен лекар венеролог може би ще е най добре... и да се направи изследване на уретрален секрет или на еякулат ... и сподели после как е минал прегледа... успех.
astral

Мнениеот pisnamiotproblemi » 27 Авг 2013 14:02

Консултирах се с личния ми лекар по телефона,казах му за изследванията от Урокултурата и той ми каза че няма нищо нередно и ми каза да пия 1 прахче Монурал довечера преди да си легна...но аз не мисля че има смисал да давам 15лв за това прахче,при условие че пих преди тва Ципрофлоксацин,Цистирен,Неоринал и нищо не ми помогна..какво е вашето мнение да отида директно на лекар или първо да пробвам с това прахче?Болката е постоянна и е много дразнеща,парене,щипене и не е по време на уриниране а постоянно,също така примерно като съм в ерекция имам пак някаква болка,зачервяването си седи все така и си е подуто,мажа го от време на време с крем здраве и пия спазмалгон ,но нито едното нито другото ми помага,направо вече толкова съм се отчаял че направо нищо не ми се прави,само се моля да идва по бързо вечерта да си легна да спя за да не го усещам,не е толкова силна болката/паренето,но просто повече сякаш ме притеснява вида му.Има ли вариянт за уретрит при условие че нямам секрет и болки при уриниране?Имам някакво чуство все едно като ходя до тоалетна че не съм се изпикал до края,все едно е останало малко урина в самия ми пенис и тва си ми пари така отгоре...отначало си мислех че е от урината и след абсолютно всяко едно ходене до тоалетната го миех със хладка вода,но след като изследванията ми излязаха виждам че не е от това,макар че урината ми има специфична миризма,просто на самия отвор на пикочния канал от лявата страна се е образувало като пъпка някак си,като топченце,не е твърдо,меко е на допир,от другата също го има но е доста по слабо изразено...мерси предварително
pisnamiotproblemi

Мнениеот pisnamiotproblemi » 28 Авг 2013 17:41

Днес ходих на кожен/венеролог погледна ме и каза че трябва да отида на уролог,имал съм нещо като налепи по канала който били твърде навътре и неможела да ми помогне и трябва да ида на уролог да ги погледне,спомена че сигурно ще трябва да ми правят Цистоскопия от което направо тръпка ме побива и ми каза че тия неща немогат да се отстранят с антибиотици и кремове...съответно тва ме навежда на мисълта за хирургическа намеса,направо толкова много съм се депресирал вече,не ми се прави нищо,дори не ми се яде....едва съм на 21 години а какви неща ме сполетяват.......в Петък ще ходя на уролог да видим какво ще стане,направо незнам как ще успея да издържа до тогава,толкова много съм притеснен че няма накде.....
pisnamiotproblemi

Мнениеот strelocnika » 28 Авг 2013 18:23

не давай да ти правят цистоскопия,най–много да набутат инфекцията по-навътре и да ти
насложат нови,че тогава да видиш чудо !

Добре си направил стерилна урина,Направи посявка и от еяколат(предварително се извинявам,ако и това си направил и не съм видял) ,най–много и уретрален секрет(който се взема с тампон).
Но цистоскопията е много крайна мярка,къде те засилват ,а и диагностичната и стойност в тези
случаи ,е минимална да не кажа "0"

Говорил съм с читав микробиолог ,и съм си правил изследвания при него.
По негово мнение е достатъчно за изследването стерилна урина+ еяколат(прочети условията за даването на пробата Важно е !) Не пиша името на доктора да не му правя реклама ,работи в НЦЗПБ в София,лесно можеш да видиш кой е

Не искам да те обърквам принципно твоят случай ,може да е по–различен.
Но ЦИСТОСКОПИЯ правят ЗАДЪЛЖИТЕЛНО уролозите при наличие на кръв в урината.
А ти такова нещо нямаш!!!
Дано съм ти бил малко полезен..... Успех!
strelocnika

Мнениеот astral » 28 Авг 2013 18:28

Много странно какви са тия налепи и от какво се получават... и това зачервяване от тях ли е ? Всъщност диагноза налепи ли ти постави... и без да даде друго обяснение те препрати на уролог... малко ми звучи не изяснена съвсем диагнозата дано уролога да помогне повече...
astral

Мнениеот hussten » 28 Авг 2013 20:17

здравей.дано попаднеш на читав лекар и да не се въртиш в дяволски кръг.видно то снимката има някаква инфекция, трябвада се излседваш. млад човек си, взимай мерки, в противен случай може много дълго да се патиш.Сподели после какво ти е казал уролога............успех
hussten

Мнениеот pisnamiotproblemi » 29 Авг 2013 09:48

Здравейте!Мерси за съдействието,Кожния лекар ми каза че това са някакви полипи гледа ги през някаква лупа и каза че отивали твърде навътре иначе ако били по малки можела да ми помогне,питах я от какво може да са тя ми каза незнам трябва да те види Уролог,и това беше като цяло...питах я "Добре някакви изследвания трябва ли да си направя да му ги занеса?" и тя ми каза "Не,просто не ни трябват" нещо такова,спомена нещо преди за някакъв пациент и нещо за течен азот,но не разбрах така дали е имал същия проблем като моя,изписа ми един крем на който в момента не си спомням името и ми каза че той няма да ми реши проблема,просто ще ме облекчава до някаде и каза да го мажа с клечка за уши отгоре по меатуса и до 1-2мм вътре в самия канал,твърда да кажа че получавам някакво облекчение,но не особенно много...и аз немисля че има смисъл от цистоскопия при условие че нямам проблем с уринирането,има съвсем леко парене,но то е почти безвредно,просто постоянно чуствам дискомфорт и парене по канала и най-вече на върха на уретрата,гадно ми е защото съм на 400км от Вкъщи и съм сам тук,а не искам да ми предстоят някакви хирургически намеси толкова далеко от дома ми...притеснен съм и се надявам да се измисли някакав по лесен начин за решение на моя проблем.Можете ли да ми препоръчате добър уролог в Бургас?Гледам че МБАЛ Дева Мария е с най-добрата апаратура Д-р. Дичо Калоянов,там ли да отида или някаде другаде?Мерси много...
pisnamiotproblemi

Мнениеот pisnamiotproblemi » 30 Авг 2013 11:32

Здравейте!Днес ходих при уролог в МБАЛ Бургас,Д-р Сребрин Попов и съм изключтелно доволен от обслужването,погледна ме и каза че няма нищо нередно,гледа ме под ехограф и каза че всичко е наред простата бъбреци и т.н. написа следното:
Ехо на ПОСТ - бъбреци,пик мехур,простата б.о
Външен вид на члена - нормален
Гланс пенис - нормална
Вънеш уретрален (тва тук не го разбирам) без зачервяване и течение
лека асиметрия на двете устни.
Изписа ми Betazon Trio и този крем който ми беше преипсала кожната лекарка,който пак не мога да се сетя името му нещо от рода на Депантол или нещо такова не мога да се сетя...също така и хапчета Apegra и Speman Forte и каза да ги пия минимум 1 месец.Каза ми да отида да си направя една спермограма за да се види дали няма някаква бактерия там защото имало вероятност от тази чревна инфекция,колит,който направих да била проникнала някаква бактерия в простата и от там да има проблем и каза ако има нещо нередно по изследванията да му се обадя да ми изпише някакъв силен антибиотик.Понеже имах съмнения в тестисите ми по скоро в левия напипвах нещо като топченце му го показах той го опипа и каза че не е варикоцел нито рак,било някаква мастна киста която не би трябвало да ми прави проблем,защото аз и не изпитвам болка като цяло там...обесних му всичко като цяло кога имам дискомфорт и каде и той ми каза че реално почти нищо ми няма,просто било възможно да има някаква инфекция от това с корема ми,с тези кремове трябва да се мажа с единия сутрин,а с другия вечер,а хапчетата да пия 2пъти по 2,сутрин и вечер...в понеделник ще ходя да пусна изследвания за Спермограма и ще ги напиша тук,благодаря на всички който ми създействаха и само дето тази кожна лекарка ме наплаши с Цистоскопия и разни други сложни операций...вече съм по спокоен,лек ден ви желая!
pisnamiotproblemi

Назад към Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ