Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Милиони хора по света страдат от тази болест
Мозъкът е основният сексуален орган
Проучване търси отговора на този въпрос
реклама

Нисък тестостерон и проблеми с ерекцията

Модератори: админ, консултанти

Re: Нисък тестостерон и проблеми с ерекцията

Мнениеот diplodon » 13 Фев 2012 20:37

омнадрен-а се инжектира веднъж на 3 седмици и се надявам че няма тоя ефект

"Омнадрен скоростно подтиска собственото производство на тестостерон и затова стимулиращи тестостерона медикаменти като Нолвадекс, Кломид, HCG са нужни при приключване на цикъл."
diplodon

Мнениеот macavelli » 14 Фев 2012 09:18

незнам това от къде го четеш, но в листовката не пише че може да намали собственото производство на тестостерон, а още повече пък за атрофиране на тестисите при по дълъг прием, а има описани един куп други странични реакции и последствия... Доколкото знам фармацевтичните компании си връзват гащите като изброяват какви ли не странични реакции в листовката, за да не бъдат съдени от някой пациент в следствие на странична реакция след употреба на лекарство, което не е упоменато в листовката...
macavelli

Мнениеот Jivkoto » 14 Фев 2012 12:42

macaveli, вярно е това което пишат, че външно вкараният тестостерон поддтиска собственото производство, просто защото организма си набавя част от нужният тестостерон от вънка и намаля собственото си производство, затова култористите след цикли с тестостерон взимат трибестан, който им стимулира тестисите да произвеждат повече тестостерон и да се възстановят нормалните функции! Един приятел беше така, взимаше 4 месеца тестостерон и после като спря беше много зле, не му ставаше патката, почна да взима трибестан и се нормализираха нещата!

Случаите на проблемите с ерекция може са:

1.Вторичен и първичен хипогонадизъм, при които тестостерона е нисък! При първият е резултат от нефункциониране на тестисите, при което хормона LH e висок (този хипогонадизъм се получава от инфекци на тестисите най често от прекарана заушка, вируса на заушката влиза в тестисите и се получава автоимунна реакция, организма почва да си унищожава тестисите, организма за да подсили производството си на тестостерон усилва хормона LH който се изпраща от мозъка към тестисите и им казва да произвеждат повече тестостерон, само по високият LH може да става въпрос за първичен хипогонадизъм ! При вторичният хипогонадизъм има аденом или тумор на хипофизата, която произвежда хормона LH, при което се спира произвведството на LH и по този начин към тестисите не се изпращат сигнали да произвеждат тестостерон!

2.Високият пролактин и високият кортизол могат да подтиснат произведството на тестостерон! При силен стрес и депресия кортизола се вдига както май и пролактина и от там стават бели! Също така високите стойности на тези хормони може да се дължи на аденом на жлезите които ги произвеждат!

3.Високият Естрадиол поддъска либидото, при това положение тестостерона си е в норма, но либидото се поддтиска понеже естрадиола е женски хормон! Тука пак може да се говори за аденом!

4.Хроничен простатит! Много лекари твръдят че няма връзка, но поне за сега при мен само това може да е причината!

5.Контузии на гръбначният стълб, или контузии на половата система!

Диплодон, препоръчвам ти да си изследваш хормоните LH, Кортилоз, Пролактин, Естрадиол, както и да се изследваш за хроничен простатит, има един апарат Трансректална ехография, демек правят ти ехограф на простатата с един уред който ти го вкарват през ануса, но незнам къде е този апарат сега в България!
Jivkoto

Мнениеот macavelli » 15 Фев 2012 02:07

Забелязах нещо много интересно, при консумация на алкохол (150-200 мл концентрат) ерекцията ми е доста добра (20-40 минути на 100 % твърда ерекция, за сравнение преди изкарвах по час - час и 30 като пия) а когато не съм консумирал алкохол нещата в повечето случаи са трагични - ако не свърша на максимум 3-4 а минута ерекцията пада. Почвам да се замислям, дали поради няколкото поредни издънки преди време не психясах и проблема да ми е изцяло психологически,как е възможна тая невероятна разлика при консумация на алкохол и когато съм напълно трезвен?
macavelli

Мнениеот Jivkoto » 15 Фев 2012 22:20

macavelli, алкохола и в частност твърдият алкохол разширява кръвоносните съдове и по този начин ерекцията става по стабилна, както и при консумация на алкохол еякулацията се забавя!

Интересно ми е нещо, някой знае ли как се казва хормона или веществото което се отделя след еякулация и прави така че ерекцията да спадне, някой може ли да намери името това вещество? macavelli, ако можеш питай Филип Куманов дали знае това вещество кое е и дали то неможе да е причина за проблемите?
Jivkoto

Мнениеот Anjelo » 17 Фев 2012 13:16

Да кажа нещо преди да си изследвате тестостерона - 1 седмица преди да го изследвате се опитайте да си похапвате повече, през 4 часа по повечко храна, наблягайте на белтаците, месото, ядките, също така вкарайте някаква физическа дейност, дали бягане фитнес или нещо друго, опитайте се да спите по 8-9 часа! Всичко това ще ви помогне да си вдигнете собственото производство на тестостерон! Аз така правих и тестостерона ми беше 43 при горна граница 41! Иначе преди 1 година когато хранителният ми режим беше зле, а също тугава имах и много проблеми, бях в депресия и тестостерона ми беше 15 при долна граница 10..

Здрасти Живко, от няколко дни съм тук и ми прави впечатление, че се изказваш много компетентно по всякакви въпроси. Лекар ли си?
Това, което съм цитирал си е жива манипулация на резултати. Не може без драстично да си смениш режима на хранене и живот, да очакваш че за 5 дни някаква диета ще ти оправи хормоните. Лично съм обсъждал тези неща с ендокринолог и той ми е обяснил, че целта на изследванията е да се види в моя ритъм на живот какви са резултатите, а не за 7 дни, в които съм правил нещо разлилчно от по принцип. Надявам се да ме разбра, не давай така смело насоки, препоръки и диагнози. Хората са различни и се влияят различно от дадени фактори.
Anjelo

Мнениеот Jivkoto » 18 Фев 2012 02:08

Anjelo, може би малко прибързах с този коментар без да го обмисля достатачно, но просто понякога човек живее по такъв начин че му се отразява на здравето! Може би не за 7 дена ами за 2 месеца трябва да си промени начина на живот към по добро и тогава да се изследва!
Jivkoto

Мнениеот macavelli » 20 Фев 2012 12:22

Ок, Jivko, ще попитам като ходя на преглед, но смятам да е чак към пролетта, тъй като реших засега да не бързам с опита с омнадрена, ами да си пия трибестанчето и малко повечко спорт и живот и здраве напролет ще видя какво е положението... Колкото до проблема с ерекцията, изглежда след употреба на алкохол го няма, как е тръгнало ще ставам пияница, хаха :)
macavelli

Мнениеот Anjelo » 20 Фев 2012 12:52

До някъде си прав Живко, ама и два месеца не са достатъчни, ако 30 години не си имал правилен начин на живот.
Аз съм на мнение, че наистина психологическата нагласа да се излекуваш е в основата на нещата, но за съжаление не винаги можем да избегнем стреса и негативните емоции. И по някога просто се налага да пием лекарства, но само и единствено изписани от лекар. Взимал съм няколко пъти таблетки за ерекция и ефектът беше негативен върху целия ми организъм, лекаря ми се накара и от тогава си знам да не си изписвам сам лекарства :)
А за алкохола, надявам се macavelli да се майтапи, защото на всякъде сме чували, че той и тютюна са доста свързани с еректилната дисфункция....
Anjelo

Мнениеот macavelli » 25 Фев 2012 11:58

Измерих си и Кортизола, в норма е, някъде на средата, тъй че и той отпада, естрадиола не виждам смисъл да изследвам, в крайна сметка ако причината е в него щях да съм пълничък, а аз съм слаб...
macavelli

Мнениеот Jivkoto » 25 Фев 2012 14:37

macavelli, пролактина мерил ли си го?
Jivkoto

Мнениеот macavelli » 25 Фев 2012 15:56

Два пъти, единия път беше 250, втория 270 при горна граница 320... И той си е съвсем в норма...
macavelli

Мнениеот Jivkoto » 25 Фев 2012 20:25

"естрадиола не виждам смисъл да изследвам, в крайна сметка ако причината е в него щях да съм пълничък, а аз съм слаб..." macavelli това Филип Куманов ли ти го каза?
Jivkoto

Мнениеот Jivkoto » 26 Фев 2012 13:51

Estradiola го бях мерил 2 пъти, при което ми беше над горната граница, вторият път дори ми беше към 500 при горна граница 300, но ендокриенолога ми каза че понеже и тестостостерона ми е висок няма какво да се притеснявам, защото тестостерона когато има излишак се превръща в естрадиол в мастната тъкан, та нямало от какво да се тревожа, а дори трябвало да се радвам щото малко мъже имали толкова висок тестостерон :)

Но все пак macavelli добре е да изследваш и естрадиола, просто към цялостната клинична картина!
Jivkoto

Мнениеот INFO » 17 Мар 2012 17:38

" Koлеги"
като сте ходили на прегледи някой лекар да е споменавал нещо за Free & Bioavailable Testosterone http://www.issam.ch/freetesto.htm
Според новият ми лекар това са най точните данни /на мен ми излиза нормален тестостерон/
INFO

ПредишнаСледваща

Назад към Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ