Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Водят затлъстяване, бъбречни и заболявания на яйчниците
Нова концепция обещава надхитряне на ХИВ-вируса
Над половината не знаят че са ХИВ-позитивни
И са по-емоционално стабилни
реклама

Много продължителна ЕД-стига вече,искам нормален живот!!!

Модератори: админ, консултанти

Re: Много продължителна ЕД-стига вече,искам нормален живот!!

Мнениеот Bervel » 05 Ное 2011 14:51

Аз започнах тази тема но немога да изразя накякаво мнение по спора който се е разразил междувременно....Вие сте по-запознати от мен момчета.За себе си мога да кажа че започвам предприемането на стъпки по премахването на ЕД и другите ми болежки които са само следствие на нещо друго и може би това са НЕРВИТЕ-най-общо казано!Записах си час при психиатър в Понеделник.Отделно започнах да бягам всеки ден по 40 мин с 10 мин почивка между.Ще видим какво ще каже психиатъра,ако не ме накара да си направя хормонален тест аз на своя глава ще отида,за всеки случай.Почвам да се занимавам и с корема от които имам много проблеми:уригване,намалена перисталтика,запек,задух...когато дишам нормално(изключително рядко) и пениса ми се раздвижва!Нещата трябва да вървят ръка за ръка,всичко да се лекува паралелно.Не може само едното и да очакваш че останалото ще се оправи от самосебе си.Няма да е лесно знам,но имам много голям стимул,момиче което много харесвам а и тя мен само че не знае за моя "проблем".Имам 6 месеца на разположение за да бъда както преди!!!Ако имате съвети и предложения за мен как да се справя с някой от проблемите ми,приемам всякакви на драго сърце.Благодаря ви!!!
Bervel

Мнениеот Jivkoto » 05 Ное 2011 15:33

На първо време си изследвай хормоните, направи си посявка за бактери, както и можеш да пуснеш една спермограма! Също така ходи на доктор който да ти види корема, защо явно имаш доста сериозен проблем с него!!!
Jivkoto

Мнениеот BBelchev » 05 Ное 2011 16:14

На теория измежду всички лекари психиатърът е подходящият специалист при сериозни емоционални проблеми. На практика обаче повечето психиатри се ограничават само до медикаментозна терапия. А няма как да си решиш проблема трайно чрез лекарства.
BBelchev

Мнениеот Jivkoto » 05 Ное 2011 16:51

Психиатъра може да помогне само и единствено когато проблема е психологически! А в повечето случаи (99%) проблема е органичен, така че психиатъра не е добър избор, да не кажа и вреден защото ще ви загуби времето и парите!

Питай патило, а не старило!
Jivkoto

Мнениеот Iskrenov1 » 06 Ное 2011 12:01

Момчета не се карайте, няма смисъл от това, нека всеки да споделя мнението си, особено ако то е аргументирано. Така и така лекарите в областта на урологията са много странни птици, които без да се разделиш със съществена сума пари не желаят да ти кажат нищо, нека поне от взаимен опит да можем да си съставим някаква представа за нещата.
Аз например не мога да изключа нито един от двата вариянта на Ал Бънди и на Живко. От една страна вегетативната дистония звучи изключително правдоподобно, предвид това че когато ми се появи дисфункцията наистина бях в точно такъв труден и напрегнат момент от живота ми. Само че при мен ги няма другите симптоми - нервно сърце, изпотяване, няма такива неща. Странното е че при мен един по един изпушват органи, които наглед нямат нищо общо помежду си - първо ми се появи ЕД, миналата година получих проблема със сливиците, а тази година ми откриват късогледство...
От друга страна, простатита наистина би могъл да причини ЕД, но според мен това може да стане след дълги години нелекуван простатит, и става въпрос само за тежки случаи. Това съм го чувал от доста лекари, включително от личната ми, на която вярвам на 100% и знам че не е такава която се интересува само от парите ми. А аз дори нямам симптоми на простатит! Ако имах такъв, може би трябваше да ми се появи поне някакво парене при уриниране, или нещо подобно. А съм чувал че простатита често води и до тежки болки, от които не може да се спи нощем. Вие едва ли имате нещо подобно?
В тази връзка, много ви моля да ми отговорите на един въпрос относно простатита. ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ПРОСТАТИТ ДА СЕ ПРИХВАНЕ ПО ДРУГ НАЧИН, ОСВЕН ПРИ СЕКС???
Защото ако не е възможно, аз мога да го изключа, тъй като съм сигурен че бившата ми беше чиста, а пък при изключително малкото ми други контакти винаги съм бил с презерватив. Но възможно ли е простатит да се хване примерно при мастурбация, ако ръцете ти са мръсни?
Много моля който има опит или познания по въпроса да ми отговори, защото това ще ми помогне да си съставя мнение по въпроса.
А до Ал Бънди, ако проблема е вегетативна дистония, не мисля че сме изтеглили късата клечка, напротив! Ако се касае до нерви, то така както те са излезли от ред, ако бъдат вкарани обратно в такъв, то нещата би трябвало да се оправят. Така например, ако на мен ми диагнозират вегетативна дистония, следващото лято ще си взема дъъъъълга отпуска и ще отида на някое спокойно място, може би в планината, и ще изкарам там поне 2 месеца в които ще правя само разходки, ще спортувам, ще пия чайове и ще се отделя от всякакви проблеми, които могат да нарушат спокойствието ми! Едва ли би могло да има по-добра терапия от това.
Накрая ви моля всички да продължите да споделяте как се развива лечението при вас, защото информацията е много ценна за такива като мен, които тепърва тръгват да търсят откъде идва проблема. Успех на всички
Iskrenov1

Мнениеот Jivkoto » 07 Ное 2011 10:58

Пичове днес имам час при Куманов, приготвил съм 40 лева и 1 кутия бонбони и смятам да говорим много за простатита и ЕД и евентуалната физиотерапия! Очаквайте информация :)
Jivkoto

Мнениеот Bervel » 12 Ное 2011 22:38

Искам да споделя как се развиват нещата при мен и да помоля за още малко съвети за което предварително благодаря на всички.
Ходих на психиатър във Варна,изслуша ме човека но при моите въпроси които му зададох:за хормонални изследвания,гатстроентеролог и други подлагащи на съмнение диагнозата хмммм,и аз незнам каква точна е тя...да речем проблема с нервите той отказа да вземе всякакво отношение и каза ако искам да ходя да се изследвам...Нищо лошо не искам да кажа за човека и професионалиста,не ме разбирайте погрешно....Изписа ми Деанксит-още не съм почнал да го взимам защото на 24 съм в чужбина да се видя с моето момиче и не искам да го почвам сега,освен това си пийваме вино а не мога да смесвам двете...Малко ме е страх да ви кажа с тия антидепресанти,знам че Деанксита е лек но се притеснявам да не ми повлияе на ерекцията и да стане още по-лошо положението...Сега когато съм си в нас и не бачкам а само си почивам(6 месеца работих в чужбина) да ви кажа сутрешните ерекции се появяват от време на време,явно наистина при мен нещата са от хроничен стрес но все още ме гложди едно съмнение...другите симптоми си стоят....Някой може ли да ми обясни защо когато пих секс хапчетата всичко ми беше наред-нямах уригвания,тежест в стомаха,дишах си нормално...мисля си да не би нещо кръвообръщението ми да е прецакано...Това искам да знам,може ли някой да го обясни моля,и не ми казвайте че е внушение,не не не,не е внушение.Не съм бил чак толкова въодушевен че настроението ми да е повлияло за това,беше си чисто физическо чуство!!!Когато не ям или ям малко и лека храна се чуствам толкова свеж и лек даже и пениса ми е по жизнен,хапна ли нещо тежко и по-много направо немога да дишам,всичко ме стяга отвътре,почвам да треперя особено ченето ми....Главата ми е като изтръпнала,ако ме ударите няма да почуствам нищо,станал съм много тъп наистина.Когато пия малко вино(аз пия само вино и бира) не можете да си представите каква разлика се получава като,че ли мисълта ми започва да тече по-бързо,ставам по-остроумен,освен това ме отпуска и не му пука толкова много и нещата се получват но за един път само,след това трябва доста да изчакам да се възстановя.Затова си мисля дали не е нещо с кръвооросяването...Какво трябва да изследвам в този случай?!?Моля,дайте компетентно мнение!Почнах да пия Милгама Н,витамин Е-американски,Фолиева киселина...Мисля си да почна нещо с магнезии и без това имам ужасен запек а четох че магнезия помага и за това....Какво мислите за Гинко билобата,някой пил ли го е,наистина ли подобрява кръвообръщението и кое Гинко е хубаво...Комбинацията с женшен по-добре лие?Да пробвам ли Л-аргинина-същия въпрос на коя фирма е хубав и от къде да си го взема?А за Цефагила какво мислите,Селеногин,Синергин?!?Нещо друго което мислите че би помогнало...Смятам да се боря докрай,отказвам да приема че ще остана в такова състояние до края на живота си!!!!Благодаря ви!
Bervel

Мнениеот Jivkoto » 12 Ное 2011 23:06

Еййй човече ко ни се оплакваш и ни разказваш некви глупости, кво си мислиш че като ни разказваш ежеднивието си ще ти кажем какъв ти е проблема. Казахме ти какво да напраиш, и не само на теб (такива като теб дето чакат някой да им каже какво да правят), ходете и се изследвайте бе хора, това е решението. Причините за проблеми с ерекцията се броят на пръстите на двете ръце. Хотеде и се изследвайте и после резултатите може да ги напишите тук, някой знаещ да ги разтълкува!!

Сори ако съм бил малко груб!
Jivkoto

Мнениеот al_bandy » 12 Ное 2011 23:44

Нека не позволяваме изблици на нервност във форума и да не се нападаме едни други! Живко, така го е почувствал човекът, изплакал си е мъката, така го е написал. Проблемът с ЕД има жестоки последици в личен план и последици върху начина на живот, поведение и мислене. И на мен ми се плаче вътрешно от същото, но съм твърд характер и това донякъде ме държи. Да се върна на темата.
Iskrenov1, то ако ставаше само с дълги отпуски, спорт, дълго ходене, тичане и здравословна храна, то аз това го правя от 2 години, а и като цяло от известно време насам в живота, и ако беше само в това решението, вече да ми е минало, т.е. не е само в това ключът от бараката, има и нещо друго, което може би пропускаме. Според мен по някакъв начин се намесва и някакъв дисбаланс в централната нервна система, разстроена е и тя. Може би пък е необходима, поне за известен период специфична медикаментозна намеса - антидепресанти, но аз лично към тях съм скептичен. Не вярвам да ме върнат в ритъм, по-скоро ще влошат положението при мен, доколкото се познавам, иначе при някой може и да помогнат. Аз лично за себе си съм си решил, че на невролог няма да ходя, освен ако не намеря наистина качествен невролог, който да е тясно запознат и да е лекувал успешно случаи на ЕД. Иначе ясно ми е какво ще стане - почукване с чукчето по крака, изслушване на проблема, 50 лв. за преглед и пращане при психиатър. Не, мерси, това не е пътят за мен. Не бива да се бъркат проблемите на нервната система и на психиката, макар и да са свързани по някакъв начин след появата на проблема, но специално за ЕД говорим за друг тип влияние - най-вероятно липсата на добро кръвооросяване в малкия таз, което е пречка за добра ерекция. И виното, както казва Bervel, както и другите твърди алкохоли, води до отпускане и разширяване на кръвоносните съдове и оттам ерекцията се държи по-добре.
При мен лично не мисля, че проблемът е с кръвоносни съдове, уролог ми прави доплерово изследване и каза, че кръвопотока, който нахлува в члена, е нормален. Т.е. нещо пречи на тази кръв не да нахлуе, а да се задържи достатъчно дълго време в пениса, а и на възбудимостта като процес ми пречи, и освен нервната система не виждам какво друго би могло да бъде. Не знам обаче някой правил ли си е доплерово изследване на малък таз, и ако да, какво е показало то.
Bervel, пил съм почти всички изброени от теб препарати и ефектът от тях клони към нула, дори и Л-Аргинин и Витамин Е, които масово се предписват в такива случаи. Сега пия Селеногин, не виждам ползва и от него, даже като че ли усещам шум в ушите като го пия, и ще го спирам. Всичко, съдържащо Гинко Билоба и подпомагащо оросяването на кръвта на теория трябва да е полезно за ЕД, но на практика не е точно така. Или активните съставки в лекарствените средства са в малки дози или неправилно подбрани, или проблемът ни е труден за решаване и неподатлив на доста въздействия. Не знам, но се надявам да е първото.
al_bandy

Мнениеот al_bandy » 13 Ное 2011 00:06

Живко, и какво като се изследват хората, питам аз? Нима 60-70% от пишещите в този форум не са минали по цялата утъпкана пътека и не са направили всички необходими изследвания? Не са посетили по 5 уролога, 2-3 ендокринолога и още толкова сексолога с всичките им изследвания за бактерии, хормони, спермограми и т.н. И какъв е резултатът - кота 0, изходна позиция с тук-там някакви откъслечни проблясъци, но не и трайни подобрения. Всеки лекар си гледа в неговата специалност, всеки разбира по малко от ЕД, но никой достатъчно, и след взетите парички те изпраща с "психическа основа" на проблема. Така че това с изследванията нека се прави, но видно от практиката, камо на него не може да се разчита. Или поне трябва да се търсят две, три, ако трябва пет различни мнения и различни начини за лечение в традиционната и в алтернативната медицина. Това, че ти мислиш, казвам мислиш, защото съдиш по бактериите, но не знаеш имаш ли изменения във формата, структурата, морфологията на простатата и нямаш урологични симптоми, че имаш простатит, не значи, че го имаш със сигурност, а също така не значи, че дори и да го имаш, той е сигурната причина за ЕД при теб, може да е нещо друго или в комбинация с преобладаващо нещо друго. Ако не беше ирисовата диагностика, нямаше да имам и тази насока с нервната система. Макар че и като я имам, това едва ли променя много нещата, както казах по-горе-нервната система е необятен океан от нерви, неврони, импулси и т.н. И никой не дава гаранция, нещо разбие ли се в тоя механизъм, оправя ли се, или поне подобрява ли се, най-вероятно защото и лекарите не са напълно запознати с неговия начин и принципи на действие, за да предпишат точните медикаменти. А такива аз вярвам, че има, поне откъм лекарства фармацията доста напредна...
al_bandy

Мнениеот Jivkoto » 13 Ное 2011 00:43

Ал–банди, нека ти обясня защо мисля че проблема при мен идва от простатита! Значи 2 път съм изследвал простатата на ехограф и на двата пъти уролозите ми казаха че ми е уголемена простатата! Изтичашеми (сега по малко) простатна течност от уретрата (която по принцип си е нормална но в малки количества) най вече при възбуда! Подвижността на сперматозоидите ми е много влошена (макар броя им да е 150 милиона) поради причината че храната с която се хранят (простатната течност) е развалена, 70 % от течността която изхвърляте по времена на оргазъм (еякулация) е съставена от простатна течност която храни сперматозоидите, които се целят да стигнат до яйцеклетката! Също така на първата спермограма която правих имах 10-12 левкоцити на поле, което си е ясен признак на инфекция! Изследвал съм се за бактерии и ми бяха открити такива, уреаплазма и ентерококи, незнам кои са виновни за проблемите ми с ерекцията, но така или иначе аз ги изчистих всичките и сега съм чист! Ентерококите ми бяха открити от Кузманов, който ми каза че при изследването е видял много левкоцити (пак признак за инфекция)! Също така незнам признаците като ЕД, ПЕ (преждевременна еякулация), и отслабване на яркостта при оргазъм да се преписват на друго заболяване освен на простатита!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Още аргументи искаш ли!? Изследвал съм всички други причини за проблем с ерекцията, и при тези изследвания всичко беше в норма! Така че всичко клони към простатита! Сега след като съм чист следва да възстановявам простатата си понеже подвижността на сперматозоидите ми (преди 2 сседмици си правих спермограма) все още е много влошена, както и към ерекция все още има какво да се желае макар да съм достигнал значително подобрение, може би ако не свършвах толкова бързо нямаше да ми прави проблем ерекцията, понеже имам стабилна ерекция (90% от предишната ми ерекция), но бързо свършвам!

Ал банди, от самото начало от както почнах да следя постовете ти останах с впечатлението че проблема при теб е заради инфекцията, спомниси всичко от начало и помисли добре дали именно от простатита не ти е дошъл проблема! Аз отначало мислех че е от простатита при мен, после мислех че е от хормоните и други причини, но впоследствие (след като изследвах всичко) разбрах че всичко идва от простатита и сега яко лекувам последствията!!!

Още нещо - много са важни правилните изследвания!!
Jivkoto

Мнениеот BBelchev » 13 Ное 2011 01:39

Bervel, Deanxit е лекарство на датската фармацефтична компания Lundbeck. Заради рискове за здравето Deanxit не е разрешен в развити страни като Дания, САЩ, Канада, Обединеното кралство, Австралия и Япония. В Индия се канят да го забранят, но засега все още проучват безопасността му. Не знам дали ще повлияе на еректилната функция.

Bervel написа:http://www.ebay.co.uk/itm/2-x-Extra-Str ... 5ad1f21793 Това са хапчетата които аз пробвах,незнам колко са на билкова основа както пише но трябва да ви кажа че имат голям ефект.
На опаковката пишеше ли какви са билките? Аз не намерих такава информация в интернет. Евентуално по това какви са билките може да се съди как действат тези хапчета. Има също някаква вероятност в хапчетата да е добавено някое лекарство без това да е написано на опаковката - за по-голям ефект.

Като за твоя случай ти предлагам да си вземеш генеричен тадалафил (активната съставка на Сиалис). Таблетките са по 20 мг. Разделяй всяка таблетка на 4 и пий по четвъртинка всеки ден - например някъде късно след обяд. Ефектът е доказан, но в някои случаи не помага. Радвай се на живота. След няколко месеца, или може би година, ще забравиш за проблема и ще спреш хапчетата.

Иначе наистина подобни емоционални проблеми се разрешават чрез психотерапия. Но то се получава малко като да стреляме по врабче с оръдие. Все пак еректилната дисфункция не е някакъв сериозен проблем. Има хора с много по-тежки проблеми като например с паническо разстройство и агорафобия. Те се страхуват да излязат от дома си. Естествено не могат да ходят на работа. Качеството им на живот е силно понижено. Но от тези проблеми не се умира и те не се решават да се подложат на психотерапия. А аз съм тръгнал да предлагам психотерапия в този раздел на форума... Някак смешно се получава. От другата тема:
issey написа:А някой дае приемал някакви билки и да има ефект,аз лично не мисля да приемам стимуланти за ерекция колкото толкова.
Iskrenov1 написа:Иначе с билките, аз съм пробвал страшно много...
Честно да си призная ефекта клони към нула, а по-силни от сорта на виагра и левитра не мисля да пробвам, защото ме е страх че окончателно ще ми унищожат и малкото останала ерекция
Ето, за issey и Iskrenov1 проблемът не е чак толкова сериозен и по тази причина те не смятат да употребяват лекарства за ЕД.

Jivkoto написа:Причините за проблеми с ерекцията се броят на пръстите на двете ръце.
Дори няма нужда от пръстите на втората ръка, само две са - психологични и чисто телесни. Иначе ако тръгнем да ги разглеждаме в детайли списъкът става доста дълъг. Да, в него има Lower urinary tract symptoms (LUTS) и може би там трябва да се включат проблемите с простатата, но тази причина е някъде в края на списъка. За връзката между простатит и ЕД съм виждал само статистически данни без конкретно обяснение.
BBelchev

Мнениеот Jivkoto » 13 Ное 2011 01:53

Кви ти статистики бе, има толкова много информация за това че има връзка между ЕД и Простатита, макар наистина иформацията за механизма да не е точно обяснен! Но според мен има връзка межди бактерии и нервите които котролиран ерекцията, по точно бактерии увреждат тези нерви...
Jivkoto

Мнениеот Jivkoto » 13 Ное 2011 02:03

И Белчев как така определи че при Искренов1 проблема не е бил толкова сериозен, според мен проблема ми е като моя.. но това може да го определи само след точни изследвания, макар симптомите му да се добливажават адски много до моите!!!
Jivkoto

Мнениеот al_bandy » 13 Ное 2011 13:31

Живко, и аз мислех отначало, че всичко е вследствие на простатита, но после той бе отхвърлен от по-голямата част от лекарите, а после и чрез ирисова диагностика. А и не е важно това, което ние мислим, а което кажат компетентните хора, нали така. Нито простатата ми е била някога уголемена, нито спермограмата ми е била лоша, единственото беше, че имах левкоцити в спермограмата и изолирани бактерии. Да, но това може да са признаци на всяка една урогенитална инфекция, каквато вярвам, че беше при мен, без да е достигнала простатата. След съответните антибиотици вече нямах такива бактерии. А самият ти дори не споменаваш за урологични симптоми, а твърдиш, че имаш простатит. Как така? Нали този хроничен простатит, за да се стигне до него, трябва да е минал през остър стадий, в който да чувстваш парене при уриниране, при празнене, пикаене през нощта и ред други симптоми. Аз имах част от тези симптоми и въпреки това лекарите казаха, че нямам простатит, освен двама печалбари, които искаха да ме "хванат", пък ти твърдиш, че не си ги имал и това заболяване е станало хронично. Няма логика, която да ме накара да повярвам, че някакво заболяване ще стане хронично, без да е било остро преди това.
А що се отнася до ЕД, ПЕ и отслабналото чувство при оргазъм, грешиш - те може да са симптом и на други заболявания, едното от които е проблем с нервната система. Плюс това при наличието на тези три явления, не се знае дали са резултат на едно и също нещо, и по едно и също време ли са възникнали. Ето ти казваш сам, че ПЕ си имал и преди това, а ПЕ е доста по-категорична и безспорна последица на простатит, отколкото ЕД, която доста често е отхвърляна и както знаем, има два лагера лекари - едни, които твърдят, че има ЕД при простатит, и други, които твърдят, че категорично няма ЕД при простатит.
Така че те съветвам и теб да не изключваш възможността проблемът да е бил просто урологична инфекция на уретрата или пикочните пътища, без да е стигнала до простатата, а да влияе нещо друго. Простатит се диагностицира само след вземане и изследване на простатен секрет и ректално туширане за изследване структурата на простатата, които неща при теб не са направени. Сигурно вече си го решил да дадеш парите си за възстановителните процедури, които не са малко, но се замисли и над това, което ти казах. А и за лазерите само да ти обърна внимание - двама добри уролози ми казаха, че не се препоръчват за мъже, които не са създали все още поколение, вероятно имат някакво влияние в тази насока.
Аз съветвам всеки много добре да върне лентата назад и да види при какви обстоятелства му се е появила ЕД и с какво е била съпроводена или предхождана - стрес, психическа или физическа травма, симптоми от урологичен или друг характер, рисков или неуспешен сексуален контакт, проблеми и заболявания на други органи, изведнъж или постепенно се е появила и т.н. Това ще позволи да се навърже пъзела на проблема по-добре.
Живко, нямам за цел да споря с теб, да не го приемаш така :) Нека има градивен спор и сблъсък на гледни точки, мотивирани добре. Аз ти желая наистина да си намерил вярната посока в простатита и след възстановителните процедури да се възстановиш напълно.
Искам и всички ние тук да загърбим по-скоро тия проблеми и да си говорим вече като нормални мъже без такива проблеми.
al_bandy

ПредишнаСледваща

Назад към Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ