ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Инжекции за ерекция в пениса?

Модератори: админ, консултанти

al_bandy

Инжекции за ерекция в пениса?

Мнение от al_bandy » 27 сеп 2010 11:25

Здравейте, някой от Вас дали е опитвал инжекциите Nebido, които съдържат тестостерон и се инжектират директно в пениса? Един уролог ми я предлага като вариант, а и аз я виждам като последна надежда за моята ЕД, която ме мъчи вече близо година(ще отбележа, че не съм доволен от действието на т.нар сексхапчета за тези, които ще ми ги препорачат)? Наистина ли действа 12 седмици, има ли опасност да се увреди тъкан/кръвоносен съд на пениса при неправилно инжектиране? "Отключва" ли половата система да заработи нормално, или организма свиква с нея и после трудно може да се прави секс без такива инжекции? Като четох листовката със странични ефекти лоши ми стана - вреди на черен дроб, може да доведе до болезнена ерекция (приапизъм) и какво ли още не. Води се тестостеронова терапия. Моите нива на тестостерона не са високи - 5,10 мг при граници 2,8 - 8 мг, но все пак са в нормата и не зная дали натрупването на тестостерон по този начин може да навреди на нещо друго в организма, като например на оплодителните способности. А аз съм на 30 години и ако почна отсега с тези инжекции, не е ясно до какво ще доведат след още 5 г., да речем. Доколкото зная и цената е доста солена - над 200 лв., или това прави към 800 лв. годишно, ако наистина ефектът трае 12 седмици. Ще се радвам на всякакви мнения на опитали тези инжекции и специалисти в областта, които ще ми бъдат полезни да преценя дали изобщо си струва да прибягна към тази мярка с оглед финансовия ресурс и рисковете за здравето. Готов съм на всичко, бих жертвал тези пари, ако няма големи рискове за здравето, само и само инструментът да се събуди и да възвърне предишната си форма! Благодаря предварително на всички!

Anton83

Re: Инжекции за ерекция в пениса?

Мнение от Anton83 » 28 сеп 2010 00:23

Аз съм с много подобен на твоя проблем и признавам че не съм много компетентен относно тези инжекции, и като цяло познанията ми са свързани с прочетеното в подобни форуми и статии, но си мисля че трябва да опиташ абсолютно всичко друго преди да прибягваш до тази инжекция, защото някъде бях чел за Циалиса дето държал инструмента в "боеспособност" 72 часа, че от това може после въобще да не ти става, а пък с тия 12 седмици от инжекцията, направо не знам...
Друго което е, до колкото разбирам проблема ти не е в тестостерона (също като при мен), така че не виждам смисъл от тестостеронова инжекция. Аз стигам до извода че проблема при мен е или в хормоните (но не тестостерона) или самия инструмент е прецакан нещо, макар да не знам защо лекарите не го откриват това при изследванията. Струва ми се че проблема не е чак толкова тежък, защото все пак ми става, макар и не както трябва да бъде, но големия ми проблем е някой лекар ДА ОТКРИЕ КАКВО ЗА БОГА МИ ИМА, а не да ме баламосват с глупостите си за психологична дисфункция, при положение че ясно усещам физически проблем.
Препоръчвам ти (особено ако имаш финансовата възможност, че аз в момента я нямам) да потърсиш някой качествен лекар - Кацаров, Бостанджиев или някой друг и да се опиташ да откриеш какъв точно е проблема. Не че ги хваля, много двупосочни мнения съм чел и за двамата, но все пак са известни имена. Също ако някой от форума може да предложи добър лекар, нека го направи, и да каже как и къде да го открием.
Пак казвам че не съм особено компетентен, но това е мнението ми - да не бързаш с инжекцията. Хубаво е и някое медицинско лице да се изкаже по въпроса, но съм забелязал че те обикновено пазят хляба си така да се каже, и не се изказват ммного по форумите.
Много ще се радвам ако намериш разрешение на проблема да го споделиш във форума. Успех

BBelchev

Мнение от BBelchev » 28 сеп 2010 06:15

Този уролог, който ти предлага Nebido инжекцията, не ти ли предложи първо "обикновена" инжекция за повишаване на нивото на тестостерона? "Обикновената" се повтаря всеки 2-3 седмици. Освен това имало и други варианти - лепенки, които се лепят върху кожата, и гелове, които се мажат върху кожата. Препоръчва се преди да се прибегне до Nebido да се опита с някое от другите средства за да се провери дали повишаването на тестостерона решава проблема. Иначе няма смисъл и дори може да се окаже вредно. При теб нивото на тестостерон е "нормално". Е, като се има в предвид, че си на 30 години, би могло и по-високо да е. Обаче при мъже с нормално ниво на тестостерон, по-нататъчното му повишаване водело до минимален или никакъв ефект.

Освен тестостерон, правил ли си си изследвания на кръвна захар, липиди (холестерол) и пролактин? Как си с кръвното налягане? Вземаш ли някакви лекарства? А хранителни добавки? Ама и аз какви глупави въпроси задавам - щом си ходил по лекари, би трябвало да са ги проверили тези неща.

Ей това е интересно: Stanislavov R, Nikolova V. Treatment of erectile dysfunction with pycnogenol and L-arginine. Journal of Sex & Marital Therapy. 2003 May-Jun;29(3):207-13. Точно по твоята насока за азотния оксид, ако не се лъжа. И двете вещества - pycnogenol и L-arginine, можеш да си ги купиш без рецепта от търговците на хранителни добавки. Нямало странични ефекти.

Това също е интересно: Safarinejad М. Salvage of sildenafil failures with cabergoline: a randomized, double-blind, placebo-controlled studySalvage of sildenafil failures with cabergoline. International Journal of Impotence Research 18, 550-558 (November/December 2006) Това по-трудно ще го пробваш, понеже лекарството е само с рецепта. Според изследването само около една трета от мъжете получават подобрение. От друга страна в изследването са включени само мъже, на които не им действа виагра - тоест много сериозни случаи. Според мен е добър вариант да се използва като диагностично средство - опитваш с лекарството и ако ти помага, започваш да мислиш как се е стигнало до такава ситуация и как да постигнеш същия ефект без лекарството.

nisnis

Мнение от nisnis » 28 сеп 2010 08:10

Погледни този линк - http://old.bda.bg/bdias/8899s.pdf Там никъде не пише, че се инжектира в пениса. Освен ако не го смятаме за мускул :roll: . А за тестостерона - ако прекалиш със заместващата терапия /особено при нормални нива/, ефектът е по-скоро отрицателен.

al_bandy

Мнение от al_bandy » 28 сеп 2010 19:27

Здравейте, благодаря много на изказалите се, и по реда на мненията да отговоря:
Anton83, и аз това се чудя защо никой от уролозите и другите лекари, при които ходя не открива физиологически проблем, при положение, че и аз чувствам, че имам сексуално желание, възбудата ми минава през главата, инструментът се уголемява, но нещо му пречи да се втвърди достатъчно и да задържам ерекцията както преди? Дали си внушавам не знам, но при мен става като че ли по-зле положението с времето. В началото имах и отделни добри ерекции, сега са сведени до минимум. Възможно ли е само заради психиката да си представям разни работи, да се натискам и целувам с разни мацки, но нищо да не трепва долу, както преди няколко месеца? Относно Циалиса – две опаковки съм изпил от 20 мг, не станаха по-добре нещата, в началото действаше сякаш по-добре, после актът стана дълъг и мъчителен с трудно свършване, и накрая малко на „полусъединител” 
Луд станах от ходене по лекари. Трима уролози, сексолог, ендокринолог. На психическа основа било за повечето от тях. Единият уролог само се загледа в простатата и я опипа, източи някакъв секрет от нея, при което изпитах болка, но не знам дали това е нормално, както и при натиск усетих лека болка в тестисите и малко под тях. Та той се съмнява за хроничен простатит. Да, но другите двама уролози, при които бях казаха, че дори и да имам простатит, това не влияело пряко на ерекцията или дори да влияело, било много късна последица от рода на 10-20 години нелекуван простатит. Та се страхувам, че този уролог ще ми смъкне 150 лв. за изследвания, каквито аз вече веднъж съм правил преди това и излязох „чист” откъм бактерии, и след това ще ми предложи физиотерапия с лазер на простатата,което ще ми струва не по-малко от 500 лв. без гарантиран ефект. Простатата е само една от причините, но дали е при нея проблема или само се налучква причината, не зная 
BBelchev, нищо друго не ми е казвал за обикновени инжекции, лепенки и гелове. Ако имаш, линк с инфо за тях, ще съм ти благодарен. Хиляди благодарности и за другите линкове, които си ми написал. И аз мисля, че проблемът ми не е в тестостерона, та да се налага допълнително да си вкарвам отвън. Кръвното ми е добре, кръвна захар, липиди, триглицериди, цялата ми кръвна картина е ок. Виж, нивото на пролактина малко ме притеснява, въпреки че е в нормата и според лабораторията дето правих, не било сигурен признак на нещо. 424 мг излезе, при горна граница от 430 мг примерно (не съм 100% сигурен, защото нямам в момента пред мен изследването, но беше в порядъка на 4-6 мг близо до горната граница). Дали е възможно този пък хормон да бърка нещата? Никакви лекарства не съм взимал и не взимам в момента, не пуша, пия рядко, хранителни добавки – след наличието на проблема взимах женшен и витамин Е, но не усетих подобрение.
Nisnis, въпросният уролог подчерта, че в пениса се биела тази инжекция Nebido. После като погледнах листовката и аз като теб никъде не видях, че там се бие задължително, пише, че просто в мускул се биела. Точно привикването към тази инжекция ме притеснява и реакцията на организма при „вкарването” на хормони отвън. Доколкото знам, в прехвалената Он Клиник залагат основно на този метод с инжекциите, но както виждам във форума, повечето от хората не са доволни от обслужването там.
Май няма някой от форума, използвал Nebido продължително, или да има някой, не желае да сподели за ефектите, респективно нежеланите такива. Надявам се все пак някой, който е намерил тройно или поне частично решение на проблема с ЕД, да се престраши и да ни сподели.

BBelchev

Мнение от BBelchev » 29 сеп 2010 02:00

Когато нивото на тестостерон е нормално, следващият хормон, който е свързан с проблеми като твоя е пролактинът. При изследване на нивото на пролактин често ставали грешки. Поради това, ако първото изследване покаже високо ниво на пролактин, се препоръчва изследването да се повтори. Според мен трябва още един път да си направиш изследването за пролактин. Ако отново нивото е високо, дори и да е в границите, се обръщаш към ендокринолога (или сексолога евентуално) за намаляване на пролактина. Понеже пролактинът потиска производството на тестостерон, като понижиш пролактина, се очаква тестостеронът автоматично да се повиши. Ако се окаже, че при първото изследване на пролактина е станала грешка и нивото ти е доста по-ниско, ще трябва да се насочиш към нещо друго. При мъжете рядко се случва пролактинът да е висок, но преди да прибегнеш към по-специфични средства е хубаво да отхвърлиш тази възможност.

Хормонозаместителна терапия с тестостерон при мъж на 30 години не ми се вижда добра идея, но аз не съм нито лекар нито някакъв специалист и не разбирам много. За алтернативите на Nebido с краткотрайно действие за повишаване на нивото на тестостерон намерих следните средства:
- Ундестор капсули за орален прием;
- АндроГел за мазане;
- Омнадрен за инжекции.
Освен тези по сайтовете за фитнес може да намериш още срдства. Например опитай да търсиш за тестостерон енантат или за тестостерон ципионат.

w630i

Мнение от w630i » 02 юни 2017 10:39

Вчера ми биха една инжекция в пениса да проверят ерекцията ми. След 10 минути имах ерекция, като 1 час бях постоянно надървен, което на моменти беше болезнено. След 1 час и 10 минути, както си седях започна да ми спада члена, но почуствах изтръпване на десният прасец, така съм вече 24 часа, прасеца ми е лека изтръпнал. На някой от вас, случвало ли му се е такова нещо и дали е страничен ефект от инжекцията или е зесегнат някой нерв. Благодаря Ви за отговорите.

w630i

Мнение от w630i » 27 юни 2017 10:13

Аз си изследвах преди години пролактина и излеззе, че е много над нормата, като ми взеха кръв за повторно изследване, пак беше много над горна граница и ми сложеха диагноза хиперпролактиния. Тогава отидох спешно в МВР болница и ми изследваха очните дъна, като казаха, че там нищо притеснително няма, след това ме пратиха на ядрено магнитен резонанс на главата, като и там всичко бе наред. Лежах 5 дена в МВР болница и ми взимаха кръв всяка сутрин в 6 сутринта, както си спях, ме събуждат и веднага ми взеха кръв, като тези 5 дена пролактина си ми беше в нормите. Тогава доцентката ми каза, че пролактина е хормон определящ се от стреса и затова се взима кръв веднага след събуждане, а не както на мене ми е взимано в предишните лаборатории в 10.00 часа или 2-3 часа след ставане от сън. Цялата тази история я споделям, защото явно има доста фалшивопозитивни пролактинови изследвания, защото не се спазва процедурата.

Отговори

Върни се в “Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ”