Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Заболеваемостта от вируса обаче намалява
Това съобщи Европейската агенция по лекарствата
Наличните ресурси следва да бъдат разпределени умно
100 хиляди българи страдат от болестта на Алцхаймер
реклама

Билки за простатата

Модератори: админ, консултанти

Билки за простатата

Мнениеот anonimen9 » 09 Мар 2010 19:43

Здравейте! Някой знае ли какво е полезно за простатата от типа на билки и разни природни илачи - чувал съм за тиквени семки, даже има такива екстракти; но има ли някакви билки, които да се приемат като чай и да подобряват работата на простатата и да смекчават дискомфорт или леки инфекции? Или пък някакви хранителни продукти, които е полезно да се приемат - чувал съм, че газирани напитки и люти храни дразнят простатата, но кое й влияе добре? Ще съм благодарен някой ако може да ми даде повечко информация....
anonimen9

Re: Билки за простатата

Мнениеот Henschel » 09 Мар 2010 20:11

Сурови тиквени семки, но не прекалявай, че са доста мазни и става тежко на стомаха. Спокойно можеш да изяждаш до около 200 гр. обелени семки на ден. Продават ги по магазините в пакети по 250 и 500 гр. Също тъй сурови домати колкото можеш да изяждаш (консервираните не вършат работа). Туй е което знам със сигурност и прилагам профилактично. Сигурно има и други храни, но аз не ги знам. Също тъй Простамол от аптеките. Има и доста билки, но в момента не съм подготвен с отговора - ще проверя в книгите и ще съобщя.

За газираните напитки е вярно, с изключение на бирата, която е полезна, разбира се ако не се отрязваме безпаметно.
Henschel

Мнениеот anonimen9 » 10 Мар 2010 20:50

Благодаря за отговора! Беше ми интересно ако знаеш нещо за билките, щото по принцип чайчетата са полезни за пикочната система и бъбреците, все пак пречистват, но е хубаво да е конкретна билка за която се знае че върши работа - май чай от шипки е полезен за бъбреците, но за простатата не знам точно....
anonimen9

Мнениеот tanon » 10 Мар 2010 21:46

цинкът - май цинкът действа бактерицидно в простата, и е добре да хапвате неща, съдъжащи цинк като черен дроб. но на повечето хора не им липсва цинк, така че едва ли ще помогне само по себе си.
tanon

Мнениеот retired » 10 Мар 2010 21:59

Семки от пъпеш се варят като чай. Пие се от отварата 3 пъти на ден по една ракиена чаша.
С удоволствие бих споделил богатия си опит с всяка хубава жена!
Аватар
retired

Мнениеот anonimen9 » 11 Мар 2010 19:10

Добре де, но в какво още се съдържа цинка - имаше едни "Атеце" и разни други хранителни добавки, съдържащи цинк......Аз сега си взех витамини Центрум, те уж съдържат и цинк ама не съм погледнал в какво количество....Пък и тия евтиния клас витамини май не са много хубави, щото са си жива химия....
anonimen9

Мнениеот tanon » 11 Мар 2010 21:26

не, цинкът в тези добавки нищо не струва. гледах в аптеката някакъв цинк, май беше 5 милиграма хапчето, за сравнение в америка е някъде 50 милиграма. но тукашните пак го продават на баснословни цени. освен това няма гаранция как се усвоява цинкът в хапчетата. търсете в гугъл кои храни съдържат цинк и яжте такива, да се яде черен дроб май е добре за тази цел.
tanon

Мнениеот mammaD » 11 Мар 2010 22:48

Мога да препоръчам хранителна добавка, която мой близък приема от извесно време и оплакванията му намаляха значително. Съдържа освен цинк, и аминокиселини, екстракт от ниска палма и вит А и Е. Американско производство е и цената е съвсем прилична.
mammaD

Мнениеот anonimen9 » 12 Мар 2010 18:47

Звучи добре - цинк, витамин А и Е, които доколкото разбрах са най-полезни за простатата.....Ще ми кажеш ли как се казва добавката, къде мога да я намеря и на каква цена?
anonimen9

Мнениеот mammaD » 12 Мар 2010 20:07

Добавката се казва "Healty Prostate"на USA Laboratories. Има я в повечето от големите аптеки. Цената е от порядъка на 14 - 15 лв. за 30 капс. , но моят познат споделя, че вече се чувства значително по-добре.
mammaD

Мнениеот anonimen9 » 18 Мар 2010 19:13

Благодаря ти, сигурно ще опитам и с нея.....Какво ли не опитах вече, но ми писна от антибиотици и не знам дали нещо на билкова основа няма да свърши по-добра работа. Купих си екстракт от тиквени семки "Кукурбита" на Herba Medica, пише че препоръчват да се комбинира с екстракт от дребноцветна върбовка (Стеарон) и екстракт от Сереноа репенс (Сао Палмето) - така се казват другите техни продукти. Питах в една аптека, но ги нямаха в момента и мисля да си ги купя и да пробвам с трите едновременно 2 месеца, успоредно с витамини....
anonimen9

Мнениеот perkodi » 21 Мар 2010 01:58

Най доброто е чай от зелена върбовка, комбинирано с хранителнaтa добавкa на Forever - Forever pro 6. Пият се и двете неща докрая, чаят по два пъти дневно, добавката - 3 пъти.
perkodi

Мнениеот mammaD » 21 Мар 2010 20:18

"Healty Prostate" също съдържа екстракт от serenoa repens(Сао Палмето). Мисля, че е от значение все пак количеството й в тези продукти. Освен това аминокиселините, които се съдържат в "Healty Prostate" оказват влияние и на възпалението на простатата. Комбинацията от витамини, аминокиселини, цинк и екстракти от растения е стриктно подбрана, за да допринесе за желания резултат. На пазара, разбира се има голямо разнообразие от продукти и човек трудно може да се ориентира между тях, а и всеки сам прави своя най-успешен избор.
mammaD

Мнениеот anonimen9 » 22 Мар 2010 23:42

Благодаря ви за съветите....Само не разбрах чай от зелена върбовка 2 пъти на ден в какво количество се приема......
И все пак дори и да помогнат, дали ще ме излекуват окончателно тези чайове, или трябва антибиотици и други лекарства? Щото на антибиотици съм се нагълтал вече достатъчно и все се появяват оплаквания след време....знам ли.....
anonimen9

Мнениеот petbiv » 12 Фев 2014 23:12

Четох в една статия /ще пусна линк/, че смокинята може да помогне при лечението на простатата. Вземат се 4 листа от леска и 2 листа от смокиня, като се варят в 500 мл вода за 10 минути. После се пие по една винена чаша 3 пъти дневно преди ядене. Има и други рецепти иначе. Източник
petbiv

Следваща

Назад към Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ