Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
И кои клетки участват в процеса
Тази област се оказва проблемна за много хора
Дължи се на инфекция или възпаление
Покровител на медиците ни - Свети Йоан Рилски
реклама

Билки за простатата

Модератори: админ, консултанти

Билки за простатата

Мнениеот anonimen9 » 09 Мар 2010 19:43

Здравейте! Някой знае ли какво е полезно за простатата от типа на билки и разни природни илачи - чувал съм за тиквени семки, даже има такива екстракти; но има ли някакви билки, които да се приемат като чай и да подобряват работата на простатата и да смекчават дискомфорт или леки инфекции? Или пък някакви хранителни продукти, които е полезно да се приемат - чувал съм, че газирани напитки и люти храни дразнят простатата, но кое й влияе добре? Ще съм благодарен някой ако може да ми даде повечко информация....
anonimen9

Re: Билки за простатата

Мнениеот Henschel » 09 Мар 2010 20:11

Сурови тиквени семки, но не прекалявай, че са доста мазни и става тежко на стомаха. Спокойно можеш да изяждаш до около 200 гр. обелени семки на ден. Продават ги по магазините в пакети по 250 и 500 гр. Също тъй сурови домати колкото можеш да изяждаш (консервираните не вършат работа). Туй е което знам със сигурност и прилагам профилактично. Сигурно има и други храни, но аз не ги знам. Също тъй Простамол от аптеките. Има и доста билки, но в момента не съм подготвен с отговора - ще проверя в книгите и ще съобщя.

За газираните напитки е вярно, с изключение на бирата, която е полезна, разбира се ако не се отрязваме безпаметно.
Henschel

Мнениеот anonimen9 » 10 Мар 2010 20:50

Благодаря за отговора! Беше ми интересно ако знаеш нещо за билките, щото по принцип чайчетата са полезни за пикочната система и бъбреците, все пак пречистват, но е хубаво да е конкретна билка за която се знае че върши работа - май чай от шипки е полезен за бъбреците, но за простатата не знам точно....
anonimen9

Мнениеот tanon » 10 Мар 2010 21:46

цинкът - май цинкът действа бактерицидно в простата, и е добре да хапвате неща, съдъжащи цинк като черен дроб. но на повечето хора не им липсва цинк, така че едва ли ще помогне само по себе си.
tanon

Мнениеот retired » 10 Мар 2010 21:59

Семки от пъпеш се варят като чай. Пие се от отварата 3 пъти на ден по една ракиена чаша.
С удоволствие бих споделил богатия си опит с всяка хубава жена!
Аватар
retired

Мнениеот anonimen9 » 11 Мар 2010 19:10

Добре де, но в какво още се съдържа цинка - имаше едни "Атеце" и разни други хранителни добавки, съдържащи цинк......Аз сега си взех витамини Центрум, те уж съдържат и цинк ама не съм погледнал в какво количество....Пък и тия евтиния клас витамини май не са много хубави, щото са си жива химия....
anonimen9

Мнениеот tanon » 11 Мар 2010 21:26

не, цинкът в тези добавки нищо не струва. гледах в аптеката някакъв цинк, май беше 5 милиграма хапчето, за сравнение в америка е някъде 50 милиграма. но тукашните пак го продават на баснословни цени. освен това няма гаранция как се усвоява цинкът в хапчетата. търсете в гугъл кои храни съдържат цинк и яжте такива, да се яде черен дроб май е добре за тази цел.
tanon

Мнениеот mammaD » 11 Мар 2010 22:48

Мога да препоръчам хранителна добавка, която мой близък приема от извесно време и оплакванията му намаляха значително. Съдържа освен цинк, и аминокиселини, екстракт от ниска палма и вит А и Е. Американско производство е и цената е съвсем прилична.
mammaD

Мнениеот anonimen9 » 12 Мар 2010 18:47

Звучи добре - цинк, витамин А и Е, които доколкото разбрах са най-полезни за простатата.....Ще ми кажеш ли как се казва добавката, къде мога да я намеря и на каква цена?
anonimen9

Мнениеот mammaD » 12 Мар 2010 20:07

Добавката се казва "Healty Prostate"на USA Laboratories. Има я в повечето от големите аптеки. Цената е от порядъка на 14 - 15 лв. за 30 капс. , но моят познат споделя, че вече се чувства значително по-добре.
mammaD

Мнениеот anonimen9 » 18 Мар 2010 19:13

Благодаря ти, сигурно ще опитам и с нея.....Какво ли не опитах вече, но ми писна от антибиотици и не знам дали нещо на билкова основа няма да свърши по-добра работа. Купих си екстракт от тиквени семки "Кукурбита" на Herba Medica, пише че препоръчват да се комбинира с екстракт от дребноцветна върбовка (Стеарон) и екстракт от Сереноа репенс (Сао Палмето) - така се казват другите техни продукти. Питах в една аптека, но ги нямаха в момента и мисля да си ги купя и да пробвам с трите едновременно 2 месеца, успоредно с витамини....
anonimen9

Мнениеот perkodi » 21 Мар 2010 01:58

Най доброто е чай от зелена върбовка, комбинирано с хранителнaтa добавкa на Forever - Forever pro 6. Пият се и двете неща докрая, чаят по два пъти дневно, добавката - 3 пъти.
perkodi

Мнениеот mammaD » 21 Мар 2010 20:18

"Healty Prostate" също съдържа екстракт от serenoa repens(Сао Палмето). Мисля, че е от значение все пак количеството й в тези продукти. Освен това аминокиселините, които се съдържат в "Healty Prostate" оказват влияние и на възпалението на простатата. Комбинацията от витамини, аминокиселини, цинк и екстракти от растения е стриктно подбрана, за да допринесе за желания резултат. На пазара, разбира се има голямо разнообразие от продукти и човек трудно може да се ориентира между тях, а и всеки сам прави своя най-успешен избор.
mammaD

Мнениеот anonimen9 » 22 Мар 2010 23:42

Благодаря ви за съветите....Само не разбрах чай от зелена върбовка 2 пъти на ден в какво количество се приема......
И все пак дори и да помогнат, дали ще ме излекуват окончателно тези чайове, или трябва антибиотици и други лекарства? Щото на антибиотици съм се нагълтал вече достатъчно и все се появяват оплаквания след време....знам ли.....
anonimen9

Мнениеот petbiv » 12 Фев 2014 23:12

Четох в една статия /ще пусна линк/, че смокинята може да помогне при лечението на простатата. Вземат се 4 листа от леска и 2 листа от смокиня, като се варят в 500 мл вода за 10 минути. После се пие по една винена чаша 3 пъти дневно преди ядене. Има и други рецепти иначе. Източник
petbiv

Следваща

Назад към Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ