ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Защо даряването носи повече щастие от получаването?
Има връзката между пародонтита и Алцхаймер
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Пийте чай от джинджифил

Хроничен простатит - Enterococcus faecalis

Модератори: админ, консултанти

anonimen9

Re: Хроничен простатит - Enterococcus faecalis

Мнение от anonimen9 » 26 фев 2010 21:18

Така е, но това е по-краен вариант за друг град, щото тва не е еднократно ходене, а няколко прегледа, изследвания, терапии с различни видове антибиотици, след това отново прегледи - не е ей така днеска да се хванеш и утре да знаеш какво ти има.....Може би ще го направя, но първо да видя спермограмата и спермокултурата, там какви неща ще покаже, и ще му мисля тогава....

sara781

Мнение от sara781 » 27 фев 2010 13:30

E, az neiskam da ti davam izlishni saveti, no vse pak kato nqma rezultat ot edno mqsto, trqbva da se tarsi drug izhod, zashtoto tezi bakterii v teb si rabotqt. Mojesh da si napravish vsichki izsledvaniq, i s rezultatite da otidesh kadeto trqbva, taka shte si spestish izlishno hodene i razhodi.

anonimen9

Мнение от anonimen9 » 27 фев 2010 15:49

Да, и така става....Но тогава опираме до въпроса на кои лаборатории мога да вярвам....Кои клиники и лаборатории бихте ми препоръчали в София и Варна примерно? Ако всичко е в една клиника, мога да отида и да си направя всички изследвания, и след една седмица да отида с резултатите за становище на специалист....

sara781

Мнение от sara781 » 28 фев 2010 10:15

Сега вече ме затрудни, като ме питаш за конкретна клиника, мога да ти кажа само, че на теб ти трябва специалист, уролог-андролог, не само уролог.

anonimen9

Мнение от anonimen9 » 01 мар 2010 22:10

Извинявай за тъпия въпрос, ама какво върши андролога?

sara781

Мнение от sara781 » 04 мар 2010 21:40

Ами андролога е един вид мъжки гинеколог, ако мога да се изразя така :lol: , хубаво е при наличие на бактерии, да направиш една консултация с такъв уролог, защото можеш да имаш някъде по пикочополовата ситема огнище на инфекция. Може да имаш застой някъде по каналите, и от там да се образуват бактерии. Всичко това е в сверата на "може", какво е точно, лекар специалист трябва да ти каже.

poli8557

Мнение от poli8557 » 26 сеп 2010 16:33

1.izv za latinicata
2.ako imash karvq6ti xemoroidi ne 4akai skoro da se izbavi6 ot bakteriqta-Enterococus fecalis, za xemoroidi ne si spomenaval po gore, no tova trqba da go znae6
3.Mikrobiologiq samo na eakulat e vqtar rabota, za6toto ako ima6 dare4em-Trihomonas vaginalis nqma da se vidqt v eakulata tai kato kontakt s vazduha gi ubiva, zatova se pravi mikrobiologiq na prostaten sekret(rektalno tu6irane) i uretralen sekret.I dvete proceduri ne sa ot nai priqtnite,no ne sa i bolka za umirane.Tova e moq savet.

poli8557

Мнение от poli8557 » 26 сеп 2010 16:50

a otnosto imunostimulantite Qcuarcetin 3 pati dnevni i Zink 1 pat dnevno

Danni

Мнение от Danni » 15 фев 2016 19:48

анонимен какво стана излекува ли се? имам същите проблеми 1 към 1 :(

someone1111

Мнение от someone1111 » 13 юни 2017 20:57

проблемите започват през февруари, месец след необезопасен полов акт и слаба имунна система след прекарване на грип. Оплакванията са за сърбеж, парене при уриниране, секреция и сълзене. Първите изследвания показаха Chlamidia trihomatis. Назначен беше 14 дневен курс със авелокс и имуностимуланти. След 2 седмици взех сумамед. 2 седмици след това се появи подут лимфен възел на единия тестис и се върна паренето при уриниране. Трети лекар ми изписа Ксимебак. Отидох при четвърти лекар който ми направи антибиограма, която показа наличие на enterococus fecalis, изписан ми бе Tavanic. След 2 седмици прием пак нямаше ефект. Месец по-късно пак антибиограма и пак enterococus fecalis и след 2 седмици и до ден днешен пия agumetin. Паренето при уриниране и болката и подутината в тестиса стоят. Видях лекарство на име Зивоксид (1000 лв.) което помагало ако някой се е излекувал моля да каже как защото не мога да водя нормален начин на живот и искам да се оправя по-бързо, благодаря!

niki7000

Мнение от niki7000 » 15 юни 2017 00:55

Зад ентерококите най-вероятно се крие полово-предавана инфекция. Липсата на ефект от антибиотиците потвърждава наличието на допълнителен причинител от бактериите. Направи си изследване пак за Хламидия и Трихомонас вагиналис в някоя добра лаборатория. Опитай в Окръжна болница или Медирс в София.

Тук ще намериш доста информация от хора с твоя проблем.
viewtopic.php?f=18&t=41053

Отговори

Върни се в “Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ”