ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как искрицата в секса се превръща във вечен огън?
Анаболните стероиди са свързани с мъжкия тестостерон
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Защо даряването носи повече щастие от получаването?

Хроничен простатит - Enterococcus faecalis

Модератори: админ, консултанти

anonimen9

Хроничен простатит - Enterococcus faecalis

Мнение от anonimen9 » 18 фев 2010 21:09

Здравейте! От няколко години се опитвам да се излекувам от една бактерия (enterococcus faecalis), която уж изчезва, но след няколко месеца пак се появява заедно с епизодично изтичане на бял секрет (най-често като ходя до тоалетната по голяма нужда), и с дискомфорт. Ходил съм при няколко уролога и микробиолога, пил съм различни видове антибиотици - някои помагат и се изчиствам, но след няколко месеца пак се появява бактерията и оплакванията. До момента лекарите основно ми обясняват, че тази бактерия си я има в организма, но е в ануса и се пренася основно при анален секс или ако се прави секс с човек който я има - работата е там, че аз никога не съм правил анален секс или секс без презерватив, но пак съм я прихванал отнякъде навремето - най-вероятно от орален секс. Повечето лекари ми обясняват, че не било опасно и освен дискомфорт, друго не причинява. Сегашният ми лекуващ лекар дори беше на мнение, че това едва ли не не е същинска венерическа болест, а по-скоро "банална инфекция", тъй като бактерията си я има в организма, но на други места и в по-малки количества, и не било проблем ако възпаленията са рядкост (1-2 пъти годишно), както е при мен. Аз обаче след като се поразрових из интернет доста се притесних, тъй като четох че води до усложнения, а и не съм чувал инфекция която не се лекува да не води до усложнения. Просто бактерията се размножава в даден момент (най-често като спадне имунитета) и прави проблеми, но окончателното й лечение било трудно. В интерес на истината няколко месеца нямах проблеми, и се появиха след като изкарах една настинка тази зима - проблеми имам предвид еднократно изтичане на бял секрет и няколко пъти на прозрачен, и от време на време дискомфорт, все едно ми стяга бельото.....Знае ли някой нещо повече по въпроса, как може да се излекува, ако не става с антибиотици, поне билки нещо, народна медицина, или да си повиша имунитета но за дълго време, а не 2-3 седмици да вземам витамини, щото и това съм пробвал но след това пак същите проблеми?

anonimen9

Re: Хроничен простатит - Enterococcus faecalis

Мнение от anonimen9 » 22 фев 2010 20:24

Бих искал да помоля ако е възможно някой специалист във форума да ми даде съвет как да постъпя и дали има по-добри варианти за лечение от посочените от уролозите до момента - "ако нямаш оплаквания няма проблем, като се появят ела, ще вземем секрет и ще ти изпишем антибиотик...." ама това не може да продължава вечно според мен....Ако е толкова трудно бактериите да се изчистят с подходящ антибиотик, има ли вариант с билки, чайчета или някакви вещества подсилващи имунната система и простатата като цяло.....

sara781

Мнение от sara781 » 22 фев 2010 22:21

Опитай с една ваксина "Уростим", и като цяло си повиши имунитета, с някакви имуностимулатро - алое вера например по схема. и аз преди години имах подобен проблем, моето беше от възпален яйчник, но се оправих, след като избягвам да настивам, особено крака и кръст.

anonimen9

Мнение от anonimen9 » 22 фев 2010 22:30

Благодаря ти, sara. В интерес на истината единият от уролозите ми я беше предписал и имаше добър ефект - четох в опаковката, че е екстракт от бреза и е за възпалени пикочни пътища. Той беше видял песъчинки в бъбреците ми след като вече нямах бактерии и ми изписа това, и наистина добре ми подейства. След това обаче бактериите се появяваха и не знам дали само подобни ваксини ще помогнат или трябва да разчитам на късмет да ми изпишат подходящ антибиотик.
Освен това след като четох някои неща в този форум, започнах да се притеснявам дали няма нещо да ми се влоши състоянието на простатата и дали от хроничния простатит се получават необратими усложнения, или просто дори и да има усложнения може да се излекуват с подходящите лекарства.
А знаеш ли кой може да ми изпише подходящите имуностимулатори, в смисъл какъв тип лекар, или това може и всеки фармацевт да ми го каже?

anonimen9

Мнение от anonimen9 » 22 фев 2010 22:43

Май се обърках за уростим - с екстракт от бреза беше неоренал/неоралит, а уростим си е лекарствено средство и май трябва да попитам урологът дали да не ми го изпише следващият път като отида на преглед.....

sara781

Мнение от sara781 » 23 фев 2010 21:19

1. Изясни си дали нямаш някакво огнищно възпаление другаде в организма, зъби, гърло, камъни в бъбреците, аномалии на пикочни пътища
2. Ако не е някое от по-горе изброените, а е простатит, разбери дали това е наистина хроничен, или остър
3. Можеш да прочетеш от тук, в нета, упътването на "Уростим"
4. По аптеките има достатъчно имуностимулатори, съвсем безвредни, които да засилят локалния имунитет на пикочо - половата ситема, а и на организма ти като цяло - алое вера, пчелно млечице, и други подобни. Разбира се трябва да им прочетеш първо упътването.
5. Посети добър уролог, андролог, имунолог. Ако трябва трябва потърси и второ мнение по въпроса.
6. Направи си и цялостни изследвания, да не би организмът ти да е отслабнал, и затова нормално намиращите се бактерии да се размножават така и да стават паталогични. Да, тази бактерия си я има всеки, не се тревожи, че си я прихванал от някъде.
6. Доставяй си много радостни моменти в живота, избягвай стресовете.
УСПЕХ!!!

sara781

Мнение от sara781 » 23 фев 2010 21:20

Да добавя, обърни внимание и на храненето си, яж много плодове, зеленчуци, ядки, мед

anonimen9

Мнение от anonimen9 » 24 фев 2010 00:28

Не знам откъде си толкова наясно, но ти благодаря отново. Като цяло това беше мнението и на повечето ми лекуващи лекари - и пчелно млечице са ми изписвали, и песъчинки в бъбреците са ми намирали на различни етапи....Простатитът ми мисля че е хроничен, тъй като е на периоди, а и доколкото знам острият простатит се характеризира със силни и чести болки, а при мен е повече дискомфорт и то невинаги, както и епизодични течения през няколко месеца. Явно наистина трябва да си подсиля имунната система и да не се изнервям много, както и да консумирам силна храна. От друга страна аз много рядко боледувам от разни настинки и т.н., веднъж на няколко години и затова си мислех че имунитетът ми е наред, но явно това не е показателно. Тия дни отивам при урогола ми и ще искам да ми направи една хубава схема за повишаване на имунитета или да ме насочи към подходящ специалист :)

sara781

Мнение от sara781 » 24 фев 2010 20:00

Задължително си подписли имунната система с някакви природни средства, и се постарай да избягваш стресовете. Всеки човек си има слабо място в организма, явно при теб това е простатата, при някои са бели дробове, гърло, затова те по често боледуват от белодробни възпаления и грипове.

nadim

Мнение от nadim » 24 фев 2010 21:01

moje bi ste e dobre da se konsultirash i s homeopat- kato 4e li samo tam razglejdat organizma kato edno tsialo, a ne otdelni sistemi. vajna e vrazkata na piko4nite vazpalenia s garlo, zabi, sajo kakto ti pishe sara. pri homeopat az razbrah predi godini, 4e stomashnite problemi, koito imah sa porodeni ot stres, a ne samo ot nepravilno hranene. za imunostimulantite- ehinatsea, samento, propolis...4ai ot bial ravnets za iz4istvane, sajo i roibos. jelaia ti uspeh.

sara781

Мнение от sara781 » 24 фев 2010 21:10

Да, така е, организмът е едно цяло, всичко е свързано, хармония и равновесие трябва.

anonimen9

Мнение от anonimen9 » 25 фев 2010 21:00

Днес пак ходих при уролога и ми изписа друг антибиотик и ми направи масаж на простатата отново - каза че на пипане е ок, а освен това доста време отнема при масаж докато излезе секрет, което също каза че е показателно, защото при силни възпаления веднага като почне масажа и изтича обилен секрет. Изписа ми антибиотик, питах го за нещо за имунната система и ми изписа витамини Centrum и каза че било полезно сурови тиквени семки за простатата. Аз мисля да си купя още нещо за имунната система, ама ще питам в някоя аптека или ще се поразровя още малко тука. Освен това му казах че искам да си направя спермограма и той ми назначи изследване, така че другата седмица ще отида да видя дали там няма някакво влошаване на спермата (това, което всъщност най-много ме плаши относно тоя простатит, а не дискомфорта или епизодичните течения)...

sara781

Мнение от sara781 » 25 фев 2010 21:30

Незнам как така, без микробиологично изследване ще пиеш антибиотици, имай в предвид, че те не са никак безвредни, даже напротив, създават условия за развитие на бактерии, като нарушават нормалната микрофлора, също така увреждат и други орагани. Ако се налага да се пие антибиотик, той се пие след изследвания. Няма как така да се знае дали действа или не точно на тези бактерии, ами ако те в този момент са резистентни на него, тогава какъв е смисъла да се пие?! Защо не отидеш на друг лекар, не казвам,че сегашният ти лекар не е добър, но просто потърси и друг лекар, други алтернативи за лечение. Хубави са тиквените семки за целта, на д-р Радослав Тошков имаше някакви екстракти мисля от тях, провери в аптеките, или тук в нета. Можеш да вземеш и жен шен на капсули, в комбинация с пчелно млечице.

anonimen9

Мнение от anonimen9 » 26 фев 2010 03:05

Има микробиологично изследване от преди около месец, след него ми изписа Tavanic и го пих 10 дни, но след това пак имам оплаквания при положение че бактерията беше чувствителна към този антибиотик. Иначе лошото е, че беше чувствителна само към 4 вида антибиотик, и аз от тях повечето съм ги пил преди време, пак разни уролози са ми ги изписвали - кои действат, кои не, и след време симптомите пак се появяват. А колкото до уролога - в моя град нямам кой знае какъв избор на уролози, а и този е третият при който ходя, при това в уж най-хубавата клиника.....Направо и аз не знам вече кво да правя.....

sara781

Мнение от sara781 » 26 фев 2010 20:49

Хм..., ами като няма в твоя град, отиди на друго място, направи най-доброто за себе си, защото това не си е шега работа. Обърни се и към алтернативната медицина, в някой случай тя дава по качествени резултати, и по трайни.

Отговори

Върни се в “Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ”