ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Откри френски научен екип
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара

ПРОСТАТИТ - ПОМОГНЕТЕ!!!

Модератори: админ, консултанти

puls100

Re: ПРОСТАТИТ - ПОМОГНЕТЕ!!!

Мнение от puls100 » 03 фев 2017 19:32

Да, бързото свършване и според мен няма връзка със стесненията на уретрата, коментира ли сме го мисля тук и с други. По-скоро има връзка точно както казваш - от психоматичен характер, стегнато гемче/напрегнато/късо и други подобни, дори и чуствителност или свръхвъзбудимост :mrgreen:

Стриктура по хода на уретрата така или иначе в поне 90% от случаите се наблюдава при нараняване, травма, физически процедури и тн.
При стриктура също много често има прекъсване на струята - раздвояване, излизане на ритми/пръски. Усеща се като все едно минава през предпятствие. Но зависи и къде се намира и площа, която заема. Дори се усеща на опипване.
При дисфункция на шийката най-основното е, че усещането за напрежение е в самият корем/мехур. При уриниране се чака известно време до като тръгне - трудно начало. Струята е плътна, но слаба и най-вече - тънка, може да спре при самото уриниране и после пак изтласква определено количество.
Също, остатъчната урина е много повече в сравнение със някаква обструкция по хода на уретрата.
Също, позивите за уриниране са различни. Те са като при свръхактивният мехур - натиска те яко, яко, а после оле-мале :mrgreen:

Освен това 100% диагностициране на склерозата се постига само с ендоскопско наблюдение, освен когато запушването не е пълно или почти пълно - тогава и с контраст се вижда. До като при обструкция по хода на уретрата, може да се диагностицира почти със сигурност и без налагането на цистоскопия, това, което правиш в момента.

anikolov

Мнение от anikolov » 03 фев 2017 21:50

Най-вероятно рано или късно ще стигна до цистоскопията. И моята струя е по-тънка, но го има момента все едно минава през препятствие, чак с болка но и трудно тръгва понякога. Изтъняване на струята и загуба на сила има и при стриктура и при склероза и при увеличена простата. Лошото е, че с годините ще става по-зле. Дано измислят нещо революционно по този въпрос. Най-вече хапчета без такива странични ефекти или поне по-малко изявени, та да можем да си живеем нормално. Че и стриктурата не я оправят в повечето случаи, тоест пак се стеснява, а съм сигурен, че да ти направят пластика в бг е абсурд, поне качествено. Шийката е ясно, освен разширяване, цепенето ще причини много бели. Възпалително простатно разрастване също има и то след премахване на възпалението, не знам дали го знаете. Абе много къса клечка сме изтеглили. :) За свършването съм се обрязъл поради тази причина. Ефект нулев. Тестостерона ми беше нисък миналата година, но имаше много стрес и психосоматични прояви в цялото тяло и чакам да се успокоя и пак ще иследвам, но пък си ми става и твърд, дори с мисъл. Смятам, че с ерекцията проблем нямам. Въпреки , че се съмнявам за някакви хормонални проблеми, които не са ясни на медицината в тази насока, с простата и други неща. Съмнявам се в това, защото много мъже в рода имат често, трудно и тънко уриниране и то към 28-30 годишнина започва. Баща ми, примерно има този проблем от 25 - 30г. не се е запушил и казва, че не му пречи на 64 е вече, да ми е жив и здрав. :) Става вечер по 2-3 пъти, ама бил свикнал. Покрай моите изследвания веднъж и него го накарах. Не знам колко урина е имал, но след като се изпика имаше 6-или 9 мл. и професора каза, че до 20 мл е норма. Направиха му простатен масаж, естествено увеличена, но расте надолу и нямала да притиска пикочен мехур, ама точно пък към уретрата. Доктора каза, че това е по-добрия вариант. :) И брат ми го има този проблем, не знам точно в каква степен, но и той с възпаление на простата и моите симптоми. На мен лично ми пречи да живея нормално и то най-вече психически, но различни хора! Поздрави и бъдете живи и здрави! :x

puls100

Мнение от puls100 » 03 фев 2017 22:57

Мда, верно е късата клечка :twisted:

При баща ти е ясно - простата, има си точните симптоми.
При теб не е добре да оставяш нещата - знаеш, че рискуваш много на никаква възраст. Има и по-кофти неща, като бъбречна инфекция и още по-зле...
Конкретно за лекарството, не мисля, че страничният ефект е нещо страшно - повярвай ми, свиква се :mrgreen: По-скоро другото.. при продължителен прием малко се влошава зрението (фокуса по-скоро, на къса дистанция), защото тоя блокер блокира и някакви мускулчета в ретината, които се грижат точно за бързият/правилен фокус. За тия 3г, които взимам омника, установих точно този проблем - на късо разстояние едвам фокусирам, доста е гадно...
Иначе точно при по-млади мъже се наблюдава първичната склероза. За мен лично, щом не е пълна и не е вторична и се проявява по-осезаемо след 25-30 година, значи не е толкова зле положението и може ако не да се излекува напълно, то да се намалят симптомите и последствията осезаемо.
Карай диетите, който сме обсъждали. Уринирай при най-малкият позив, без да се сдържаш и минути. Взимай подходящи билки, има и процедури, там се седи в легени :twisted: ама е много сложно.. и в крайна сметка алфа блокери - явно действат и при продължително "отпускане напрежението на гладката мускулатура", може би ще има и трайно подобряване/излекуване. Това според мен може да подейства и не само при шийка, ами и при хронични проблеми с простата при по-млади мъже, защото в крайна сметка за дълъг период се предизвиква успокояване на напрежението/мускулите, което явно е от голямо значение, тъй-като не допуска остри дразнения и възпалявания.
Ти се имаш с твоя доктор, говори с него за омника, не вярвам да скрие нещо от теб :wink:
Иначе аз ако бях доктор, който иска да изкарва пари от Клиентите си, едва ли някога щях да предпиша някакво лекарство, което Клиентът ми да взима с години.. :lol:

behappy21

Мнение от behappy21 » 04 фев 2017 13:45

Здравейте, аз правих две терапии с алфа-блокери, но нямах никакъв ефект откъм намаляне на дискомфорта или подобрение на ерекцията, но дълго време не ми намираха трихите и бактериите, така че смятам, че при едно пълно изчистване на всички паразити,микроби, бактерии от възспалената зона и терапия с алфа-блокери този път ще има ефект и облекчение, защото няма да има какво да поражда постоянния дискомфорт. Живот и здраве да ги избия и веднага ще се насоча към повтаряне на курса.

anikolov

Мнение от anikolov » 04 фев 2017 15:23

Behappy, имаше ли уринарните симптоми за които говорим? Тънко уриниране, с понапъване, чувство за недоизпикаване, болки и всичката мизерия с пикаенето? Получили страничните ефекти на алфаблокера, кой беше? Сперма имаше ли като свършваше и т.н. Бързо свършване имаш ли? Сега към Пулс, знам какво може да се случи, ама се успокоявам, че баща ми с дългогодишния проблем нямаше възпаление, изследвах го, а и като цяло казва, че няма възпалителни сипмтоми и се успокоявам да не ходя да бъркат, че голяма беля могат да направят, знаеш. Кажи какви билки и добавки си изпробвал и облекчават изпикаването. Аз през доста минах, но все накуп и не знам, кое помагаше.

anikolov

Мнение от anikolov » 04 фев 2017 15:26

И още нещо Пулс, говорих с доктора за алфаблокера, не искал да ми сдава заради страничните ефекти. Прилошаването, свалянето на кръвно и най-вече заради спермата. Казва нямаш деца още. По-склонен беше и даже ми написа схема за мускулен релаксант - мидокалм. Ама не го пих, че какво да ми помогне.

kaffar

Мнение от kaffar » 04 фев 2017 16:33

Аз имам някаква свръхвъзбудимост, и някакво неволево съкращение на тазовите мускули и вече си мисля, че проблема в това. Също дразнене в члена. Може би се притиска простатата и се дразни. Обаче мускулни релаксанти не ми действат и се чудя за алфа-блокери.Доктора ми беше казал че предизвикват ретроградна еяакулация и не е е хубаво да се вземат,но не знам. Бързото свършване ми провали живота... то вече не знам с каква жена тряба да съм за да живея с тоя проблем..

gogo_17

Мнение от gogo_17 » 04 фев 2017 16:44

Търсете си причината за простатита бактерий или трихомони, хламидии , не си давайте парите за добавки ако има причинител се самозалъгвате. Някои докторите ви казват че сте с небактериален простатит на по 20 - 30 години хора.Пиите тез билки и хайде чао ще са опраите след време

puls100

Мнение от puls100 » 04 фев 2017 18:17

gogo, то в повечето случаи изобщо не става въпрос за простатит. Простатит е просто най-удобната диагноза. Другото пък - бактериалните инфекции, също са така удобни за много лаборатории. Аз лично не вярвам да имаш трихи, както са ти казали в поредната (май 5-6 бяха) лаборатория.
Също временно раздразнена или възпалена простата, не значи простатит. Половите проблеми са толкова много, особено при по-младите с активен полов живот и в същото време при по-заседналите с неактивен битов такъв, неврогенните фактори също, чисто емоционалните, но винаги най-удобното е, че просто имате простатит. Аз също съм бил с прогноза простатит, да може да съм имал временно уголемена или възпалена/раздразнена простата, но категорично нямам нищо общо с простатита.

аниколов, да хубавото е, че няма толкова пряка зависимост между проблеми с уретрата/шийката и простата, но да не забравяме, че всяка инфекция породена от задръжката може да афектира и простата. Но според мен простата много по често се инфектира/възпалява от проблеми с червата/ректум, отколкото от мехура. За билките и профилактиката е ясно. Разни пикочогонни, чайове, есвествени противовъзпалителни. Аз наблягах (сега по-рядко) много на цистон, на червена боровинка, на една смес от 6 билки за чай (мога да се разровя да ти намеря) и доста вода. Да чукна на кухата си репа, имах един-единствен път инфекция и това беше, да не говорим за остро бъбречно възпаляване или не дай си боже (или който и да е там) - бъбречна криза. Но и самата диета е много, много важна. Без подправки, без газирано, без мазно, без алкохол.

А самата така да се каже "ретроградна еякулация" или страшните думи за бездетието са глупости, защото за няма и два-три дена дори след продължителен прием на блокерите и хоп - пак си го меташ надалеч, освен това ретроградното хич не е ретроградно и при приема на блокера, защото винаги една част излиза и навън, не само да остава в мехура, може би само при първите 2-3 приема ефекта да е по-осезаем. Но ако ти цепнат шийката тогава вече си 100% довиждане по отношение на децата, при омник всичко е просто временно. Замайването изчезва точно за седмица. Казвам ви, приемам го това цифра време, няма никакви сериозни странични ефекти, поне при мен, за бездетие пък е просто абсурд да се говори.

kaffar

Мнение от kaffar » 04 фев 2017 18:20

Ами вече 3 години си правя изследвания и са чисти. Антибиотиците също не помагат. Пробвал съм какво ли не. Въобще каквото може да се направи в БГ без резултат. То и аз съм на 25г и се боря от 5 години с това коварно нещо... Докторите не помагат, но въпроса и сам как да си помогна. Спрях алкохол, кафе, сладко вече 1 месец тотално, но пак не виждам дори лека промяна.... Ако вярвах на чудеса щеше да има надежда ама уви...

puls100

Мнение от puls100 » 04 фев 2017 20:21

Добре, а защо пиеш антибиотици въобще, след като дори измислените изследвания показват, че си чист? Антибиотици се взимат само при остри възпалителни процеси, във всеки друг случай са меко казано вредни.
Иначе, нямам идея какви са ти симптомите и какво изобщо са пробвали да лекуват докторите при теб, и въобще дали са диагностицирали нещо със сигурност.
Правилното диагностициране е най-трудната част. За съжаление много често, особено у нас :mrgreen: до като те диагностицират правилно, или вече си прихванал друго заболяване или наличното е станало вече хронично и дори нелечимо :evil:

kaffar

Мнение от kaffar » 04 фев 2017 21:53

Защото в началото заболяването беше заради някакви бактерии, преди 5 г.. След това антибиотиците помагаха за 1-2 месеца и така 3 курса. После симптомите се върнаха а бактерии спряха да се изолират. И така досега. Симптомите са често уриниране, чувство за неизпразнен мехур, дразнене в члена , ПЕ и така. И тея спазми на мускулите на тазовото дъно.
Мисля пак да си пусна мико и уреаплазма и сперматограма.

puls100

Мнение от puls100 » 05 фев 2017 11:06

Ами не е нормално, а и тези курсове с антибиотици може изобщо да не са били необходими, не знам. Може всичко да идва от мускулите на тазовото дъно. Чел съм за някакви упражнения, но не съм се запознавал в подробности.
А сега, скоро, не си ли ходил на уролог. Мнение нямат ли?

kaffar

Мнение от kaffar » 05 фев 2017 13:44

Нямат никакво, предписват ми добавки и това е. Едва ли не си ги измислям симптомите.
Попаднах на една статия: https://healdove.com/disease-illness/Ho ... ysfunction , мисля че отговаря на моите симптоми и ще се опитам да ги изпълня тези упражнения.

puls100

Мнение от puls100 » 06 фев 2017 13:18

Ако проблема наистина е в тазовото дъно, тези упражнения би трябвало да помогнат, но само ако се изпълняват редовно, постоянно дет се вика.
Също, мисля си, че патешко ходене и клякания ще помогнат допълнително.

Отговори

Върни се в “Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ”