ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
България е от малкото страни, където билката вирее свободно
Откри френски научен екип
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...

ПРОСТАТИТ - ПОМОГНЕТЕ!!!

Модератори: админ, консултанти

staff83

ПРОСТАТИТ - ПОМОГНЕТЕ!!!

Мнение от staff83 » 16 окт 2009 19:26

Здравейте на всички благодаря че ми пишете по темата .., простатита ми е хроничен и незная дали някой лекар изобщо ще успее да ме излекува в България и с по различен метод освен яки и скъпи антибиотици.....всички почват и завършват с тях и накрая камара похарчени на вятъра пари за безсмислени изследвания на урина ,сперма,антибиограми.... ренгени , ехографии....цветни снимки , цистоскопия...и тн.. хранителни добавки , чайове, цярове всякакви..... и без ефект...и напротив простатита ми се засилва.... потентноста и мъжката ми сила пада ....,но за съжаление паричките не ми стигат за никакво друго решение ...особенно извън БГ. Има човек излекувал се от подобен на моя проблем хроничен простатит - от....staphilococcus aureus , st. epidermidis и кой може да ми помогне да се избавя .....staff83

Лично съобщение

staff83

Re: ПРОСТАТИТ - ПОМОГНЕТЕ!!!

Мнение от staff83 » 27 дек 2009 20:17

Последно ходих в Болница Токуда при д-р Такова...показах голяма част от изследванията , разказах за проблема...и ми предписаха Z max ,neolexan,driptane , след курса с тях направих нова антибиограма и с нея пак стафилококус ауреус и ми изписаха ТУБОЦИН -антибиотик..за 7 дни ...и ми казаха и ако това не помогне само операция с ЛАЗЕР !!! ...НО е противопоказна за млади мъже като мен......има ли друго РЕШЕНИЕ за проблема- ПРОСТАТИТ ПИТАМ????????????????????????????????????

azsamsiaz

Мнение от azsamsiaz » 28 дек 2009 02:05

Здравей,
Аз съм на 20 години и също имам хроничен простатит след прекарана гонорея..
Последните два пъти изследванията ми излезнаха чисти,но все още имам симптоми и то силни.
Пих Z-max 1 месец по 1 на 5 дни..дадох 160 лв. и нищо..
Сега след нова година пак ще ходя на лекар.

Съмняваме,че имам Трихомони,защото на последните две изследвания под директната микроскопия пишеше ЕДИНИЧНИ ТРИХОМОНИ..лекаря каза,че единични и не може ли да причинят инфекция..
От къде са се взели тези трихомони ? Щом имам единични явно докато ги открият в микробиологията другите умират и пишат единични..

staff83

Мнение от staff83 » 30 дек 2009 22:01

и на мен ми бяха открили единични трихомони преди 2 години и половина и същото ми казаха и при това ми направиха няколко курса антибиотици против трихомони.... първо пих Макмирор след това 2-3 антибиотика едновременно суммамед 7 дни , таваник 10 дни и доксициклин 14 дни....разбиха ми стомаха и нищо..... след това пусках още 1-2 пъти изследване за трихомони ,но не ми откриха и продължиха с редуването стафилококус ауреус и стафилококус епидермидис масово!!!

staff83

Мнение от staff83 » 03 яну 2010 23:16

многократно съм описвал симптомите в форума по горе.. т.е. на хроничен простатит.... болки и парене при уриниране и често уриниране , затруднено уриниране,болки в стомаха и тестисите , белезнено изхождане по голяма нужда с запичане на стомаха или разтроиства...обща отпадналост и нетрудоспособност , намалено сексуално влечение и сексуална сила...болка и парене отпред в пик.. канал и тн...парене и болка в задника сякаш има включен бързовар там... ,а иначе тестисите са свити като стафиди и много болезнени, бърза яекулация по време на секс,намалена много ерекция..., това стига ли?Кой ще ми помогне най после да се чувствам отново здрав и пълноценен МЪЖ???????? ПОМОГНЕТЕ МОЛЯ!!!!!

Потребителски аватар
nobrn

Мнение от nobrn » 25 яну 2010 20:59

Аз съм на 26 години и днес и на мен ми откриха простатит.

Болка яко в кръста, корема, топките, силно ме пари като пикая.

Това не е живот.

Не мога да се изпразня от болка.

Знае ли някой някакъв лек?

moni_m

Мнение от moni_m » 21 фев 2010 20:43

Сложна работа е лечението на хорничен простатит, ако въобще е възможно да бъде излекуван (без да ви отчайвам). Аз преди 2 години съм пипнал трихомони, не сам се усетил на време- разбрах на 7-мия месец, когато вече ми бяха направили хроничен простатит. Сичко е ставало плавно и бавно, а така е трудно да се усети човек, особенно в забързаното ежеднивие. Симптомите са същите като вашите : започването на уриниране е забавено, често уриниране (20, 25 пъти на ден), трудно уриниране, слаба и тънка струя, понякога прекъсваща, уринира се с напъване на мехура, болки в мехура и позиви при 50, 100 мл урина в мехура, задебелени стени на мехура, болки в задните части и перинеума, зачервяване на уретрата и на върха й, понякога парене, понякога и стрелкаща болка и дискомфорт в тестисите, хроничен епидидимит, т. н. Симптомите са много и разнообразни, но просто на моменти са НЕТЪРПИМИ! Четири пъти съм лежал в болници за изминалата година за антибиотични лечения, месеци билки, витамини, различни добавки, цинк и нищо........правил съм физиотерапии, слагали са ми антибиорици директно в уретрата и т.н. като съм обиколил най-големите СВЕТИЛА в БГ - професори, титли, пари, над 40, 50 изследвания .....Ту излолират някаква бактерия от чревния тракт, ту пък пак трихомони, ту не изолират нищо, и ти казват здрав си....., а симпотомите, болките и всичко останало никои внимание не му обраща......
Едно изследване не винаги е на 100% достоверно.
Уролозите просто като разберат че става въпрос за хорничен простатит или казват "така ще си, това лечение няма, само е важно да нямаш бактерии" , или "ще се оправиш, но трябва време" , е колко време вече 2 години.... Сички тези симптоми не изчезват и МЪЧАТ ЗВЕРСКИ. Който не ги е изпитвал, незнае за какво говоря и няма как да му бъде обяснено.....просто няма да разбере. И повечето лекари са така. Те просто слушат оплакванията на пациентите (а някой дори и не ни изслушват). Похарчил съм маса пари, писна ми да храня лекари които просто незнаят как се лекува простатит, всички знаят просто на теория (дори не всички).
Не искам да отчайвам никой, но просто е нужен урог който да се заеме сериозно да мисли и да се опитва да ви излекува - антибиотици, простатен масаж (когато става випрос за хроничен простатит), физиотерапия, и запопляне на жлезата. Така мисля аз, че най-вероятно би могло да има ефект, но всичко трябва да се прави комбинирано и антибиотиците трябва да бадат съобразени с антибиограмата и такива които да навлизат в простатата. Аз не съм открил все още уролог който да знае достатъчно и да му се занимава сериозно. Всеки просто гледа да изпише нещо и да ти вземе парите, без да се интересува имаш ли подобрение или не, и дали това което ти предписва наистина би ти помогнало. Писна ми и от грешни диагнози...... Всеки талкува различно това което вижда на ехограф.....
Няма да споменавам имената на уролозите, при който сам ходил, за да не ги злепоставям, няма да споменвам и колко пари сам похарчил но са в хиляди за година и половина........
АКО ИМА ИЗЛЕКУВАН ОТ ХРОНИЧЕН ПРОСТАТИТ, МОЛЯ ГО, ДА ПИШЕ, КОЙ Е УРОЛОГА КОЙТО ГО Е ИЗЛЕКУВАЛ И НЕГОВИ КООРДИНАТИ!

Forum admin

Мнение от Forum admin » 24 фев 2010 14:20

Към moni_m - виждам , че си обиколил доста специалисти...ужас, колко пари и лекарства си изпил :cry: !
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

chubaka

Мнение от chubaka » 01 мар 2010 15:57

лечението не се състои само в антибиотици ,то е комплексно аз пих и омник+дриптан+ визиотерапия.Ефект има и вече съм чист.Само че САМ!познайте защо.Излекува ме д-р Златев от Св.Анна,/окръжна б-ца/.Отивате там и го търсиш,тел не мога да дам.

staff83

Мнение от staff83 » 04 мар 2010 00:02

///.Ефект има и вече съм чист.Само че САМ!познайте защо.////?????????? в какав смисъл го казваш това???? каква е тази визиотерапия? как се чувстваш сега???

miron_z

Мнение от miron_z » 04 мар 2010 18:26

Истината е една - много е трудно да попаднеш на качествен специалист, който първо да постави точната диагноза и след това да приложи адекватна терапия. За съжаление резулатите от дадено изследване не се разчитат еднакво от различните лекари.Ще си позволя да коментирам резултата от микробиологичното изследване на staff83 - Staphylococcus epidermidis се интерпретира като част от нормалната уретрална флора и при изолирането му не се налага лечение.При хроничните бактериални простататити най-чести са:Escherichia coli,Klebsiella pneumoniae,Pseudomonas aeruginosa,Proteus species,Enterococcus species (най-честите причинители на уроинфекции), C trachomatis,U urealyticum,M hominis (полово преносими причинители на урогенитални инфекции).Освен бактерии причина за хроничен простатит може да бъде Trichomonas vaginalis и по-рядко Candida species. Простатитът може и да не е инфекциозен (т.е.причината да е някакъв микроорганизъм).Възможно е симптомите да се дължат на анатомична особеност, която би трябвало да се установи при самия преглед.моят съвет е НЕ СЕ ДОВЕРЯВАЙТЕ НА ВСЯКА ЛАБОРАТОРИЯ!Има значение къде и как се правят различните изследвания и най-вече от кого се разчитат и интерпретират!

staff83

Мнение от staff83 » 04 мар 2010 21:17

Коя е най добрата лаборатория в Бг? И НАЙ добрия спец,при който да отида?!

miron_z

Мнение от miron_z » 20 мар 2010 18:04

За съжаление и аз не мога да посоча точния уролог и лаборатория, но знам, че в Национален Център по Заразни и Паразитни Болести в София, функционират различни отдели и лаборатории към тях за микробиологични,паразитологични, вирусологични и имунологични изследвания.

staff83

Мнение от staff83 » 31 мар 2010 23:40

КУЛТУРЕЛНО ИЗСЛЕДВАНЕ:
1. БАНАЛНА ФЛОРА - STAPHYLOCOCCUS EPIDERMIDIS
2. КАНДИДА - НЕ СЕ ИЗОЛИРА
3. МИКОПЛАЗМИ - НЕ СЕ ИЗОЛИРАТ
4. УРЕАПЛАЗМА - НЕ СЕ ИЗОЛИРА

КОЛИЧЕСТВЕНА ОЦЕНКА: 10^6 КОЕ/МЛ

АНТИМИКРОБНА ЧУВСТВИТЕЛНОСТ:
Изолирани микроорганизми Антимикробни средства 1 2 3 Антимикробни средства 1 2 3
1. S.EPIDERMIDIS Amikacin Gentamicin S
2. Amoxicillin Imipenem
3. Ampicillin Nalidixic acid

Ampi/Sulbactam Oxacillin R
Amoxi/clavul.acid R Penicillin R
Cephalothin R Piperacillin
Ceforuxime R Rifampin
Cefotaxime R Tetracycline R
Ceftriaxone Trimeth/sulfa S
Ceftazidime Levofloxacin S
Cefixime R Moxifloxacin S
Ciprofloxacin S Azithromycin R