Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ракът на маточната шийката засяга цервикса
Това твърдят канадски учени
Това предлагат от новосформираната партия АБВ
реклама

Червени петна по кожата на пениса

Модератори: админ, консултанти

Червени петна по кожата на пениса

Мнениеот kimi » 07 Май 2009 23:33

От около 30дни забелязвам тези зачервявания по кожичката на главичката:
P1060175.JPG

P1060173.JPG

P1060172asd.jpg

Редовно правя секс с презерветив(всеки ден), тези зачервявание съвпадат точно с ръбчето на главичката , там кадето триенето е най голямо. Тези Червените петна не ми създават дискомфорт, не отделят никакъв секрет ! Нямам парене и сърбежи. Какво е това и с какво да ги мажа ?
kimi

Re: Червени петна по кожата на пениса

Мнениеот julian_78 » 08 Май 2009 02:00

на мен ми прилича на гъбична или бактериална инфекция. защо не отидеш на кожен лекар?
julian_78

Мнениеот boy12 » 08 Май 2009 11:21

Здравей, имах същия проблем от септември миналата година. Първо се появиха петната по кожата на браздата, след това покриха цялата главичка с пъпчици. Влязох в кожна клиника - десетки изследвания, почти никакви обяснения. Срив на имунната система или стрес е провокирало заболяването, а не съм в стрес. Както и да е, с ципрофлоксин, промивки с калиев прерманганат, дермацин ме закрепиха. След това, вкъщи мазане с дактакорт. Мисля, че последния свърши работа - за няколко седмици всичко се изчисти. Схемата на използване е две седмици мазане 2 пъти, две седмици по веднъж, две през ден, две през два дни - постепенно разреждане за да си поеме функцията организма. Кожата на главичката остана с едни кафяви петна, но и те вече се изчистиха - розова е както преди. Мисля, че можеш да пробваш с дактакорт, макар да не е препоръчително самолечението. Моят проблем сега продължава с червен плосък лишей, който се появи, след като се оправи пениса. Имам чуството, че са свързани. Сега лекувам него. Следи се за петна по краката, ръцете и устната кухина. Аз в устата нямам. Приемам преднизолон - опасно лекарство. Иначе в нета за тези заболявания пише, че отшумяват и сами за 12 - 18 месеца, но понякога рецидивират. Ще се радвам, ако съм бил полезен!
boy12

Мнениеот kimi » 08 Май 2009 13:39

Днес ходих на дерматолог каза ми че няма нищо страшно. Предписа ми Triderm crem да се мажа с него два пъти на ден в продължение на една седмица и след това да разреда намзаванията . Също така ми предписа и да се мажа с бадемово масло и да използвам само интимни гелове.Според докторката става на въпрос за протрито и последвало възпаление на кожичката.След като преключа с лечението ще пиша за резултатите.
kimi

Мнениеот Stoicho_ » 15 Дек 2011 02:04

да питам имам нещо подобно само че е като ечемик но е малко почервеняло и се намира под главичката на 19 съм и се притеснявам ако можете да ми кажете нещо повече пишете на aloka_@abv.bg
Stoicho_

Мнениеот julian_78 » 16 Дек 2011 03:28

качи снимка.
julian_78

Назад към Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ