ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Лесноусвоимата захар е любима храна на раковите клетки.

Генитален херпес

Модератори: админ, консултанти

mvarna

Генитален херпес

Мнение от mvarna » 14 фев 2009 10:13

Привет на всички :) От една година живея с тази гад наречена генитален херпес. Ходих на кожен лекар и ми изписа 2 мазила и Ацикловир актавис 400мг. Когато го взимам нямам проблем не ми излиза херпеса. Ако не взимам тези хапчета по 2 на ден, то не мога да тренирам, да пия, да правя повече от 1 тек, да ходя на плаж и т.н. понеже се получава пренатоварване... и по този повод ги пиех 9-10 месеца без спиране Ацикловир АЛ 400мг (повече са и са по-евтини, а са с еднакво съдържание).Проблеми никакви. Спрях ги и след 2 тека пак ми се появи... Не е ли опасно тези хапчета да се пият постоянно ?!Не вредят ли на черния дроб ? Има ли заместител на тях от билкова основа ?
Благодаря Ви предварително ;)

badmf

Re: Генитален херпес

Мнение от badmf » 14 фев 2009 15:05

Няма оправия с тези лекарства. Аз дори пих 9 месеца VALTREX, който е 110 евро за 42 хапа в Гърция и ужким не натоварва черния дроб (Цикловирите се превръщат в черния дроб на Валацикловир, който всъщност подтиска херпеса, докатато Валтрекса е готов Валацикловир и за това ужким не натоварва дроба). В момента в който го спрях херпеса цъфна отново. Наистина, беше съвсем малък и го оправих само с ацикловир крем, но едновременно започнах да подсилвам имунната си система. По принцип ми е желязна по отношение на грипове и подобни, но имунолог ми обясни, че трябва да се засили и на клетъчно ниво, за да се пребори с херпеса. Аз си избрах Цитросепт - по 12 капки на ден - нито много, нито малко. Разбира се на пазара има още много имуностимулатори и можеш да си избереш някакъв друг.
Както и да е. От година вече съм забравил за херпеса. Имам чувството, че до голяма степен ми помогна и това, че спрях да се притеснявам дали ще ми излезе, защото винаги щом си помислех, че ще се появи и той не се забавяше.
Преди всичко трябва да си направиш изследвания за наличие на инфекции. Възможно е да имаш някакви и те да отнемат силите на имунната ти система. Като пример при наличие на Хламидия и излекуването й в 90% от случаите изчезва и херпаса.
Една кожна лекарка, която е спечелила на 100% доверието ми, препоръча Decaris 150 mg. Това по принцип е лекарство, което се дава на деца за глисти, но имало още някаква съставка, която пречиствала клетките и често се оказвала полезна и при херпес. Купуваш 3 хапа, които струват по 2-3 евро парчето, като се пият по следната схема: взимаш първото хапче, след 15 дни второто и 20 дни след второто пиеш третото. Неудобното в случая е, че се произвежда и продава само в Унгария. У нас няма къде да се намери. Съществуват аналози на това лекарство, но не вършат работа. Задължително трябва да е Decaris.
Във всеки случай работи за здравето си - храни се редовно с полезна и разнообразна храна, не се лишавай от движение, спорт и сън. Опитай да не се ядосваш за глупости и се наслаждавай на живота. Успех!

julian_78

Мнение от julian_78 » 14 фев 2009 20:21

Аз поне за заместители на Ацикловир (т.е. противовирусни препарати) на билкова основа не съм чувал, но Badmf е прав, че най-добрата борба с херпеса е засилване на имунната система. цитросепта е само един от вариантите, в България се продава Биоцитрин, който е същото като цитросепт, но е по-евтин. аз препоръчвам 2 пъти по 15 капки на ден 30 мин преди храна в продължение на поне 2 месеца. Иначе има котешки нокът билка, която също е имуностимулант. а здравословният начин на живот е задължителна предпоставка за успех.

mvarna

Мнение от mvarna » 15 фев 2009 18:40

Благодаря Ви за бързите отговори :) Ще отида пак на лекар за пълни изследвания да видя дали ще излезе някоя друга инфекция и ще почна да пия тези лекарства които споменахте за засилване на имунната система. Мен ме притеснява това че първия път като ги спрях ми се появи от това че се напих, а втория път - секс. Всеки път ли ще е така ? Да не може човек да се отпусне ?
А когато си в латентно състояние може ли партниора да се зарази когато се прави без презерватив или орален секс?
Естествено че ще се грижа за здравето си няма да падам я :) Вирус - вирус, какво да правим :)

julian_78

Мнение от julian_78 » 15 фев 2009 21:07

ами херпесът е силно заразен, когато има мехури, а когато е в латентно състояние мисля, че не е заразен или по-точно вероятността за заразяване е много малка.

mvarna

Мнение от mvarna » 16 фев 2009 02:24

Мерси :) А някакви отговори на другите въпроси :?

julian_78

Мнение от julian_78 » 16 фев 2009 15:12

По принцип когато се напиеш много, т.е. наистина прекалиш на следващия ден имунната ти система е отслабена и той вирусът само това чака и се събужда. Така, че вече внимателно с алкохола. А от секс не би трябвало, защото сексът стимулира имунната система.

mvarna

Мнение от mvarna » 16 фев 2009 20:05

Ясно, значи само няколко бири, вече няма алкохол ... Лекарят ми каза че и от секс може да излезе , ако "го" преумориш или правиш по-груб секс.

julian_78

Мнение от julian_78 » 17 фев 2009 02:28

сигурно! при по-груб секс :shock:
не го преуморявай.

imagenarium

Мнение от imagenarium » 06 апр 2009 20:12

badmf
zdravei,bi li mi kazal koia e taia lekarka venerolog kadeto kaza 4e si sigyren 100% za neia,za6toto i az imam problemi i sled hodene po mnogo kabineti mi kazaha 4e e genitalen herpes!

PetyaG

Мнение от PetyaG » 30 юли 2017 16:23

След три годишно мъчение и почти ежемесечен тормоз с Херпес Симплекс съм пробвала какво ли не. Това което разбрах за себе си, че този вид херпес изключително много се влияе от състоянието на имунната система. Затова и най-честата му поява е около или след месечния цикъл при жените. Аз лично изцяло смених хранителния си режим. Сутрин вместо кафе, пия сока на един прясно изцеден лимон, разтворен в чаша топла вода. Половин час след това правя едно зелено смути. В него слагам една шепа листа от млад спанак, шепа боровинки, половин банан, 1 ч.л. спирулина, 1 ч. л. мака на прах, 1ч.л. чия семена, 1ч.л. смляно ленено семе, 1ч.л смлени тиквени семки,20бр. годжи бери. Цялото това съдържание го разтварям в голяма чаша с бадемово мляко. Разбърквам го с блиндера. Това смути е богато на антиоксиданти и засега бори херпеса. Задължително пия всеки ден пробиотик. Освен всичко наблягам повече на риба и суровоядство. Месо, само веднъж в седмицата и за предпочитане пиле или пуешко. Захар, само естествена, не преработена.

Отговори

Върни се в “Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ”