Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Според ново проучване ДНК шаблон лекува мутирал ген
Какво количества захар на ден може да обработи организма?
Или как се формират мазнините по корема
реклама

Стесняване и цепене на кожата на пениса

Модератори: админ, консултанти

Стесняване и цепене на кожата на пениса

Мнениеот srtatus » 19 Яну 2009 23:51

От известно време се появи проблем с възпаление на кожата върху пениса ми. В еректирало състояние става като пръстен около него, който с течение на времето започна да се стяга. Стигна се до дискомфорт, болезнен полов акт и дори цепване на кожичката на това място. Отидох на дерматолог и той ми каза, че става дума за някакъв лишей, който бил много упорит. Не бил зараден, получавал се от много работи - срив в имунитета, стрес, алергия и др. Предписа ми първоначално Dermovate ungvent в комбинация с други кремове, но ефектът беше временен. Преди половин година ми изписа нов крем - Elidel, като ми обясни, че кремът ще облекчи симптомите поне за 2-3 години. Действително ми помогна доста след като се мазах упорито около 2 месеца. Само че симптомите се появиха отново още след 5-6 месеца. Ако се сещате за какво става дума, можете ли да ми кажете дали е излезнал нов, по-надежден медикамент, който най-после да ми реши проблема?
srtatus

Re: Стесняване и цепене на кожата на пениса

Мнениеот julian_78 » 21 Яну 2009 00:25

не, не се сещаме за какво иде реч. поне кажи какъв е този лишей.
julian_78

Мнениеот blader » 21 Яну 2009 01:19

Не мисля, че лишей ще причини стеснение и цепене на препуциума... ама айде. Защо не отидеш при един добър уролог, за да каже да не си с някое по-сериозно мед. състояние?
Medical student in Medical university of Sofia
Аватар
blader

Мнениеот lqndi » 05 Фев 2009 23:38

zdraveite i ot men,zna4i eto go i moq problem,ot okolo 2 meseca praktikuvam edni uprajneniq za ugolemqvane na penisa i mislq 4e ima maluk efekt,problema e 4e ne pravih edno uprajnenie pravilno i ot rastqgane mi se nacepi kojata na penisa otgore,tam kadeto ima gunki kato e svit i ne e v erekciq sa stanali sqka6 po debeli i dulboki i sedi kato strii vse edno tam kojata se e ponacepila,kakvo da pravq tva mai nqma da se mahne ot samo sebe si,kakvo 6te kajete za kontratubex dali e podhodq6t,neudobno mi e da ida na urolog za tva ne6to samo a i to urolog li ili dermatolog 6te e po pravilno da go vidi,no vse pak tva 6te e pri kraen variant,daite nqkoi savet tva ne6to da go maja li s nqkakvi kremove,kakvo da pravq,blagodarq vi predvaritelno :)
lqndi

Мнениеот julian_78 » 06 Фев 2009 17:21

мажи се с крем здраве и те съветвам да спреш упражненията за уголемяване на пениса. първо, че ефектът е незначителен, а рискът от травми голям. и щом вече 2 месеца си ги правил, то е станало какво е можела да стане, оттук нататък няма да има повече увеличение. дай му малко почивка на инструмента. :lol:
julian_78

Мнениеот mamaliga » 30 Апр 2010 20:10

Zdraveite na vsichki

Izvinqvam se predvaritelno za latinicata prosto nqmam kirilica

Kazvam se Adrian i vchera mi otkriha Lichen sclerosus et atrophicus ili Balanitis xerotica obliterans-http://en.wikipedia.org/wiki/Balanitis_xerotica_obliterans, a imenno lisheq za koito spomena mladeja ot parviq komentar.Mojete da si predstavite diskomforta mi i izsahvaneto na kojata i stava po zle v erekciq se obrazuva prasten kakto i na snimkata koqto prilaga ot linka

Bihte li mi kazali dali eventualno obrqzvane bi bilo reshenie na problema i kakvo da izpolzvam za da kontroliram simptomite, tei kato shte moga da napravq intervenicqta edva sled 6 meseca zashtoto jiveq v chujbina

Izchetox vsichki komentari po temata v Internet i spomenavat che e nelechimo i nikakvi medikamenti ne pomagat, kakto i ne se znae prichinata za tova

Spomenavat se Limisil, vaselin i Epidel kato poslednoto ima malko protivirechiv uspeh s ogled na komentarite

Monogo bih blagodaren ako mi pishete skoro

Pozdravi ot dajdovniq ostrov

Adrian
mamaliga

Мнениеот extremer » 03 Ное 2010 16:58

Здравейте, от седмица и аз имам подобен проблем(цепене и стесняване на кожата на главата). Днес ходих до Юнайтед медикал Варна при доктор Панайотов. Препоръката беше киснене 2пъти на ден по пет минути в разтвор на калиев перманганат. Прегледа без направление беше 25лв. Не е споменавал нищо за лишеи. Кисненето трябва да продължи 10 дни и каза след това пак да се видим. Ако нямало ефект трябвало оперативна намеса. Също каза, че не е зле да си пусна изследвания на генетичния материал :), за да видим дали инфекцията не е отишла и "навътре"(35лв). Това е от мен. Ще пиша пак когато има някакво развитие.
extremer

Мнениеот Pritesnen1 » 12 Мар 2011 01:21

Касае се за Balanitis Xerotica Obliteranis - това е състояние, свързано с lichen sclerosis - т.нар. от теб лишей. Аз имам същото, и аз мисля да пробвам с Елидел. Другият вариант, който чета от медицинските журнали в нета е с прилагане на стероидни кремове - тестостерон или кортикостероиди, като тестостероновият крем бил по-безопасен. Ако искаш, виж ми темата в секцията "Секс и здраве". Успех!
Pritesnen1

Мнениеот chubaka » 22 Мар 2011 17:09

брязването не помага ли? какво се мъчите с тези кремове,аз имах кондиломи и след обрязването с малко имуностимулатори и край...
chubaka

Мнениеот caisa246010 » 27 Авг 2011 11:29

Вършат ли работа кремовете?
caisa246010

Мнениеот panata » 07 Сеп 2011 10:09

Здравейте, аз съм със същата диагноза lichen sclerosus et atrophicus. Оказва се, че лечение за това няма и ако пръстена който се образува по кожата (препуциума) стане по целия участък то се минава към оперативно лечение или обрязване (circumcisio). Това се налага, защото при полов акт става много болезнено отдръпването на препуциума и той се цепи. Аз сега се мажа с един крем, който ми предписа моя дерматолог - вазелин и omnadren 250 (тестостерон) и се прави по рецепта. Ефекта към момента не бих казал, че е голям - все пак се мажа от около 10 дена. Мазането би довело единствено до временно облекчаване на положението и след време най-вероятно ще се наложи да се прави обрязване. За момента толкова мога да Ви кажа и ако имате проблеми ги споделяйте - да видим кой в какво положение е!
panata

Мнениеот caisa246010 » 12 Сеп 2011 02:37

ами и аз съм във същото тъпо положение но при мен е даже още по-зле
на 16 съм и живея с нашите
не мога да отида на лекар
няма и възможност за оперативна намеса, кото сигурно ще струва цяло състояние
кое е най евтиното, което би могло поне малко да помогне?
caisa246010

Мнениеот julian_78 » 14 Сеп 2011 01:01

ако оперативната намеса е по здравната каса, не би трябвало да струва цяло състояние. и защо да не можеш да отидеш на лекар?
julian_78

Мнениеот panata » 26 Окт 2011 17:41

Здравейте, от месец и нещо насам се мажа с няколко вида мазила и искам да кажа, че ефекта е налице. Това с което се мазах преди това вазелин+омнадрен го спрях и започнах друго лечение и към момента е ефективно, но не е никак евтино!
panata

Мнениеот core » 29 Окт 2011 13:58

Panata, може ли да кажеш с какви мазила се мажеш.Благодаря ти предварително!
core

Следваща

Назад към Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ