ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Оптимално решение за бели зъби и здрави венци.
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние

Обрязване-въпроси

Модератори: админ, консултанти

sergio_oliva

Re: Обрязване-въпроси

Мнение от sergio_oliva » 18 юни 2017 13:06

Все едно описваш моя случай. От ляво остава подуто, погледнато отпред изглежда все едно е рязано под диагонал. И на мен ми казаха, че ще се оправи, аз честно казано не вярвам да се оправи и да стане симетрично. Сега ми падат коричките, конците и ми е все още неприятно усещането а минаха 18 дни от операцията. Доктора ми каза, че на 20тия ден ще съм 100 % готов, а аз не го виждам и на 30тия. Спрях баните с тетра - освен трудното приготвяне и малкото време, което дават за съхранение на отварата - честно казано никакво подобрение не виждах. Колега от форума много ми помогна със съвети, за което съм му благодарен. Сега сутрин и вечер след баня почиствам с йодасептодон и мажа с Дефламол или един друг крем да не е сухо и да омекват останалите корички. Искам да се изчисти раната и после ще мисля за изкривеното зашиване. Не знам повече кожа ли е останала там зашита, подуване ли има още от раната...все още там конците не са паднали. При ерекция се опъва и няма проблем, в нормално състояние изглежда криво. Ще изчакам още малко и ще отида доктора да види резултата, дано до тогава малко се прибере.

icorex

Мнение от icorex » 16 юли 2017 12:38

Lumbata написа:
30 окт 2015 01:05
Здравейте! И аз имам въпрос.. Мина една седмица след частичното обрязване ..нямам силна болка .. но имам неприятна миризма и се образува нещо бяло по главичката .. правя промивки със смрадлика 3 пъти на ден.. някой да знае нещо по въпроса? :|
Здравей,
Бялото което се образува по главичката мисля че е мъртъв епидермис. Това означава че повърхността на главичката ти започва да изсъхва/загрубява и частично да губи чуствителност, което е абсолютно нормално, и даже хубаво. Не след дълго това лющене на мъртъв епидермис ще спре. Миризмата ще изчезне, но ако нещо не ти се струва ок, иди на лекар. Тук мнения много, но ако нещо непредвидено се случи в следоперативния период, съм сигурен че никой от нас не би поел отговорност.

icorex

Мнение от icorex » 16 юли 2017 12:45

annonymMen написа:
30 окт 2015 22:12
Някой може ли да ми каже при обрязване къде правят упойката на пениса ли или някъде около нея? Предстои ми премахване с ток на кондиломи и съм малко притиснен и ме е страх от упойката и от процедурата като цяло. Мерси предварително
Аз си избрах частична упойка, и се състоеше в няколко (от които почуствах само две) убождания в основата на пениса, където започват тестисите. Очаквах да боли много, но се оказа че не е кой знае каква болка (може би от адреналина който бошуваше от притеснение :D).

Янко георгиев

Мнение от Янко георгиев » 24 юли 2017 07:25

Здравейте някои знаели нещо по въпроса за Възстановяване на обрязания препуциум в америка е известно като foreskin restoration ако някои ми даде информация ше съм му благодарен

marianpetrov

Мнение от marianpetrov » 29 юли 2017 19:59

Още ли върлува заблудата, че обрязване е = на чистота, предпазване от болести и т.н.?
Дори се споменаваше, че щом в напредналата Америка е нормално, дори задължително да се прави този вид осакатяване, значи е в реда на нещата и е нормално. Казвам осакатяване, защото си е именно точно такова, природата отдавна да я беше махнала тази кожа, ако нямаше нужда от нея. Адски болки в пост оперативния период, тотално губене на чувствителност, именно защото нервните окончания са най-много съсредоточени в кожата която се реже! Ако ви се струва глупаво това което казвам, само се замислете колко болка сте изпитали, ако са ви вадили нерв от зъб ;) И колко преди това сте ходили с арсен в него ;) Главата на пениса също има много нервни окончания, които в последствие и те губят чувствителност. Според различни хора с които съм коментирал това безумие, най-вече мазохистите, които са си го причинили на години са споделяли следното, цитирам по памет "при секс чувствителността почти изчезна, приблизително с 2/3-ти ми се редуцира усещането". :roll: Отново тези същите, като повечето тук, малко след възстановяването от операцията също са го препоръчвали и са казвали, че "това е най-доброто което са могли да направят", след време като минала еуфорията и... честито, връщане назад няма. Отделно така и на никой тук не му е дошло на ума, че има един филм, който се казва American Circumcision, разбира се, еврейското лоби не допуска такива филми пред широката аудитория.
После другото, чистотата - нямало било "сирене", като питах "и това означава, че вече почти не ги миете ли" и седят и гледат тъпо. Пак за чистотата - като това е решението, да късаш, режеш и хвърляш, ми отрежете си върха на пръстите, под ноктите се събират мръсотии. Извадете си зъбите, понеже и между тях понякога влиза в храна и причинява лош дъх, даже ще спестите и от четка и паста за зъби! Без да има нужда си извадете апендисита, понеже и той се възпалява. Премахнете и косата си, понеже и тя се омърсява. Абсолютно никой не пожела да се навие нa някоя от допълнителните процедури за повече чистоплътност. Никой.
Пак се връщам на удоволствието - само ви се струва, че ви е по-готино и приятно. Абсолютно се заблуждавате, че и жените изпитват по-голяма наслада от "рязани пушки"! Всичко е на психична основа, навиеш ли си на пръста, че някоя с големи джуки ще ти направи страхотен минет - свършил си още преди да го е хванала за топките. Някоя жена навие ли си да пробва "резак", то определено ще и "хареса". Толкова, продължавайте да се режете, но поне не подлъгвайте и другите колко е "полезно", защото не е.

plus123

''Фимоза''

Мнение от plus123 » 10 авг 2017 09:07

Здравейте ! Разбрах че имам фимоза и лечението е обрязване.

Някой запознат ако може да ми разкаже има ли болки как става свалянето на конците и тн. всяко нещо което може да ми е от полза.
Знам какво е в операционната претърпял съм 3 операции с пълна анестезия и не ме е страх но ми е притеснено за там долу :D колко време продължава обрязването може ли да има някакви последствия ? Колко ще струва ? Благодаря предварително

П.С под 18 съм

Epic_Fail

Мнение от Epic_Fail » 17 авг 2017 11:52

И аз се обрязах поради фимоза на 02.08. Вече минаха 15 дни от операцията и кво да ти кажа - все още усещането не е мн добро, но в сравнение с първите 2,3 дни сега се трае повече. Операцията ми я извършиха в Александровска болница, струваше 250,00 лв. Упойката беше спинална - по препоръка от лекарите и абсолютно нищо не чувствах по време на интервенцията. Лошото е, че след това не трябва да ставаш от леглото и да лежиш и общо взето 24 часа не станах от леглото. Това е само при спиналната упойка, която ти я бият долу в кръста и ти паралазира тялото за известно време. Ако ставаш имало голям главобол. След като упойката ме отпусна започна страшно много да ми се уринира, а отначало беше доста тегаво - докторите казаха, че е нормално. Сега вече нямам проблеми с това. С превръзка съм бил само 2-3 дни, докторите казаха, че колкото по бързо я сваля толкова по бързо ще започна да свиквам с търкането. Все още е чувствителен, има лек оток точно под главата, като все още не всички шевове са ми паднали. Като гледам други хора - писали са, че с месеци са имали оток, така че все още няма да правя драми от това. Чакам да паднат всички шевове и да видя дали ще се поотпусне малко.
Иначе това си е операция - да, не много сложна в сравнение операция на простата може би, все пак обрязването съществува от векове, но трябва да се извърши сериозно и професионално - все пак това си ни е най милото. Не препоръчвам да се извършва, освен по здравословни причини - това с хигиената са пълни глупости.
Успех ти желая и бъди търпелив - всичко изисква доста време!

unicose

Мнение от unicose » 17 авг 2017 23:31

Здравейте пичове, от една седмица и аз съм в отбора. Имам едно питане към вас относно къпането. В момента се къпя с презерватив, но кога мога да се къпя нормално ? Вие кога почнахте да го мокрите под душа ?

Bobi_kar

Re: ''Фимоза''

Мнение от Bobi_kar » 18 авг 2017 17:07

plus123 написа:
10 авг 2017 09:07
Здравейте ! Разбрах че имам фимоза и лечението е обрязване.

Някой запознат ако може да ми разкаже има ли болки как става свалянето на конците и тн. всяко нещо което може да ми е от полза.
Знам какво е в операционната претърпял съм 3 операции с пълна анестезия и не ме е страх но ми е притеснено за там долу :D колко време продължава обрязването може ли да има някакви последствия ? Колко ще струва ? Благодаря предварително

П.С под 18 съм

Здравей,
Процедурата е сравнително безболезнена и бърза! Ако си под 18 мисля че се поема напълно от здравната каса, единствено се плаща престоя в болницата! Има няколко вида упойки за тази процедура, локална в пениса, спинална - в кръста и обездвижва долната половина на тялото и венозна която е сравнително за предпочитане, поне от опит знаеш!
Зависи отнема от 15 до 40 минути!
Като всяка операция има риск, но смятам, че е пренебрежимо малък.
Друг риск евентуално козметичен, но това се случва изключително рядко и най вече ако не се изпълняват указанията за възстановяване от опериращия лекар!
----
Поздрави,

АлексГеорги

Мнение от АлексГеорги » 18 авг 2017 20:03

Извинявай , а защо ВЕНОЗНАТА е за предпочитане?
От трите най-безопасна и безболезнена е в пениса. Иглите са толкова тънки , че не се усеща абсолютно нищо - просто като леко убождане. Вземане на кръв от пръста боли повече. За спиналната да не говорим - Едно, че е доста болезнена , в помечето случаи има страничен ефект - схващане във врата , което продължава дълго . Вратът боли все едно си спал накриво - и така 10 -ина дни. Пенисът те боли от операцията, вратът те боли от упойката.
За пълната - няма да коментирам - тя се прилага само при операции , които го изискват.
Но важното е фармацевтиката да се развива и да върви бизнеса.
Клепайте се с гентамицини , киснете се в калиев перманганат , пийте антибиотици...
Всеки има мозък в главата си .Друг е въпросът при кого колко е .

Bobi_kar

Мнение от Bobi_kar » 18 авг 2017 20:49

Здравей, Алекс,

Венозната е според мен за предпочитане, защото заспиваш и като се събудиш всичко е приключило, даже новите видове венозни анестезии имат продължително обезболяващо действие, което спомага на пациентите за преодоляване на първоначалния период на болка след интервенция.
Тази в пениса има възможност и зависи от състоянието и метаболизма на пациента да се абсорбира по бързо от очакваното и да усети част от интервенцията.
Що се отнася до мазане, киснене и т.н. всеки избира как да си реши здравословния проблем. Не ми е известно да са намерили друго решение за фимозата към момента.
Пък и това е форум за изказване на мнения, препоръки, съвети и т.н. нали?
----
Поздрави,

qazesz

Мнение от qazesz » 21 авг 2017 20:55

marianpetrov- аз ке обпязах през 2014. Не защото имах пробрем като фимоза, а заради огромния препуциум. Губи се чувствителност, да, но продължителността и качеството на секса идва от горната глава. Ако е яка мацката свършвам бързо, ако ми е тъпо- клатя до откат. Но се обпядах на 23 и мога да кажа, че кега ми е доста по-яко. Мацките също се кефят много. За хигиената-винаги съм я имал, но така е доста по-чисто, колкото и да го миеш. Така чуках една девойка в мола след работа и даже ми направи комплимент

Jay_V

Мнение от Jay_V » 23 авг 2017 19:01

Здравейте,
става ли всеки да сподели какъв опит има с премахването на белезите след оперативно, какви методи, мазила и т.н. е ползвал и кое има ефект.

Bobi_kar

Мнение от Bobi_kar » 23 авг 2017 20:48

Здрасти Jay_V ,
Споделям опит веднага , аз лично не си харесвах белега и имаше малко място с келойден белег и го отстраних оперативно, след това ползвах контра тубекс 2 месеца , след това витасин крем и до днес от време на време и да ти кажа се получи според мен много добре! Даже още избледнява , приятел ходи на процедура с лазер за премахване/ по скоро избледняване/ на белега и чакаме да видим как ще изглежда след последната процедура!
Витасин и контратубекс имат ефект но трябва постоянство и инат, както и следоперативно много добре да се грижиш за мястото! Интересно ще ми е и други да споделят опит!
----
Поздрави,

Jay_V

Мнение от Jay_V » 24 авг 2017 01:33

А и друго се замислих, при мен понеже кожата на ствола е по-тъмна и рязко се съединява с тази от вътрешната кожа, как мога така да го кажа... разликата да избледнее и да си изглежда по естествено.

Отговори

Върни се в “Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ”