ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

Обрязване-въпроси

Модератори: админ, консултанти

neznam2

Re: Обрязване-въпроси

Мнение от neznam2 » 30 май 2017 22:01

Здравейте :) 6-ти ден след операцията и все още е изключително чувствителен ,страхотна болка при допир . Това нормално ли е ?

sergio_oliva

Мнение от sergio_oliva » 30 май 2017 22:39

Утре е и моят ред - с лазер, обща венозна упойка. Дано всичко мине бързо и без усложнения. Ще пиша как е минало и ще следя темата ако има и други, с които съвпадаме като времеви може да обменяме опит.

Bobi_kar

Мнение от Bobi_kar » 30 май 2017 23:57

nacho_90 написа:
30 май 2017 15:38
Здравейте, на 26г. съм и днес е седмият ден от операцията (обилна фимоза - обрязване). Превръзката махнах още вечерта, почистих с риванол, компреси с риванол за около половин един час през ден и пръскам с Неомицин спрей. Имах оток и потдуване, които започнаха да спадат след третия ден, но все кожата ми е синя, тогава започнах да падат и първите два конеца, на следващият четвърти ден, започнах бани и промивки със смрадлика, и паднаха още три конеца, на следващият още два. Притеснявам се защото част от конците започнаха да падат по един по два, оттока спада, болки и дискомфорд нямам, притеснявам се не е ли рано, вчера бях на преглед и докторката каза, че останалите сами ще паднат, притеснявам се защото краищата им са завързани, как и кога и след колко време ще паднат. Та днес е седмият ден, искам да попитам до кога трябва да го пазя сух и да не го мокра като се къпя, и кога ще мога да правя секс, и колко още трябва да внимавам с мастурбирането и ерекцията?
Ако някой може да ми каже, или посъветва нещо, Благодаря предварително!

Здравей,
Поне още 10-15 дни е редно да се пазиш, всичко е индивидуално и точни времеви периоди няма!
За къпане си мисля, няма да е проблем, но да не е продължително да го мокри течащата вода. За секс зависи как се възстановяваш и до каква степен раната е зараснала в повечето случаи е около месец!
Поздрави,
----
Поздрави,

Bobi_kar

Мнение от Bobi_kar » 31 май 2017 00:01

neznam2 написа:
30 май 2017 22:01
Здравейте :) 6-ти ден след операцията и все още е изключително чувствителен ,страхотна болка при допир . Това нормално ли е ?
Чувствителността е различна при всеки, но с времето ще се намали. Относно болката при допир в какво се изразява около раната или на главичката?

Поздрави,
----
Поздрави,

Bobi_kar

Мнение от Bobi_kar » 31 май 2017 00:02

sergio_oliva написа:
30 май 2017 22:39
Утре е и моят ред - с лазер, обща венозна упойка. Дано всичко мине бързо и без усложнения. Ще пиша как е минало и ще следя темата ако има и други, с които съвпадаме като времеви може да обменяме опит.
Стискаме палци! Всичко ще бъде наред!

Поздрави,
----
Поздрави,

neznam2

Мнение от neznam2 » 31 май 2017 10:33

Bobi_kar написа:
31 май 2017 00:01
neznam2 написа:
30 май 2017 22:01
Чувствителността е различна при всеки, но с времето ще се намали. Относно болката при допир в какво се изразява около раната или на главичката?

Поздрави,
Главичката , но фимозата си я имам от малък а операцията си я направих доста късно - може би ще трябва повече време :?

Bobi_kar

Мнение от Bobi_kar » 31 май 2017 20:05

Ще трябва повечко време да привикнеш с чувствителността, щом имаш фимозата от малък главичката е много чувствителна,но до месец два изобщо няма да си спомняш за това! Трудно е в началото но се свиква! Съвет вземи си , ако не си го направил 100% памучно бельо и нещата стават по-лесни!
Успех! Ако има с какво да помогнем пиши.
----
Поздрави,

neznam2

Мнение от neznam2 » 01 юни 2017 08:45

Bobi_kar написа:
31 май 2017 20:05
Ще трябва повечко време да привикнеш с чувствителността, щом имаш фимозата от малък главичката е много чувствителна,но до месец два изобщо няма да си спомняш за това! Трудно е в началото но се свиква! Съвет вземи си , ако не си го направил 100% памучно бельо и нещата стават по-лесни!
Успех! Ако има с какво да помогнем пиши.
Благодаря за бързите отговори :)

sergio_oliva

Мнение от sergio_oliva » 10 юни 2017 18:00

10 ден от операцията. Както написах - с обща упойка и лазер. Определено не се случват нещата както очаквах. Преди операцията бях със съзнанието, че за 10 дни ще съм минал проблемния период - така ми каза и доктора. След операцията, малко постоях в клиниката докато се свестя от упойката, 2 пъти смениха превръзката че имаше малко кървене, пуснаха ми една банка болкоуспокояващо и си тръгнах щастлив, очаквайки че предстои няколко дневно възстановяване. Обаче след всяка превръзка имаше леко кървене, залепване, неприятно усещане при смяната и и така до днес. Имам подутина от лявата страна, на мястото където е шито и не спада. Правя превръзки сутрин и вечер, на обяд слагам компрес с реванол, промивки с кислородна вода и йодасепт, бани със смрадлика сутрин и вечер по 10 мин. Пих и антибиотик 7 дни. Определено очаквах по бързо да се случи възстановяването, обаче още има малко кървене и стабилен оток (или хематом) -не знам кое е правилното. Дано започне да спада, че съвсем съм се сдухал, изнервил и без никакво настроение.

Forum admin

Мнение от Forum admin » 11 юни 2017 12:12

Здравейте,
Мисля, че е по-добре да изключите кислородната вода от процедурите.
Ето какво пишат колегите за нея:
http://www.puls.bg/health/highlights/news_27157.html
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

sergio_oliva

Мнение от sergio_oliva » 11 юни 2017 14:00

Благодаря за съвета, ще изключа кислородната вода, аз я използвах основно за отлепяне на марлята, която залепва заради лекото кървене на 2 места.

Bobi_kar

Мнение от Bobi_kar » 11 юни 2017 17:07

Винаги дръж инструмента изправен и отоците ще се разнесат по-бързо.
Ако прецените с лекаря може да махнеш превръзките и да мажеш с крем и ще зарасне още по бързо и дискомфорта от превръзките няма да го има, но пак казвам само с лекарско разрешение!
----
Поздрави,

sergio_oliva

Мнение от sergio_oliva » 11 юни 2017 21:15

Махнах я. Всъщност ми казаха да я махна в събота, но кървенето ме притесняваше и затова увивах с марли. Днес реших след като я сваля да изчакам двете места които кървяха да засъхнат и се получи. Сега съм без марля и всичко е сухо но нещо омекотяващо би било доста подходящо според мен, че конците са твърди, раните сухи, главичката на люспи - може би от смрадликата. Иначе го държа само нагоре, за момента отока не е мръднал - стои си така надут отляво и това си е.

Bobi_kar

Мнение от Bobi_kar » 12 юни 2017 00:35

На мен ми бяха изписали тридерм , но има и други препарати със същото действие като цикатридин или нещо такова беше но тридерма мажеш и може да си се къпеш като хората има антисептично и регенериращо действие!
----
Поздрави,

interes

Мнение от interes » 18 юни 2017 12:44

Bobi_kar написа:
11 юни 2017 17:07
Винаги дръж инструмента изправен и отоците ще се разнесат по-бързо.
Ако прецените с лекаря може да махнеш превръзките и да мажеш с крем и ще зарасне още по бързо и дискомфорта от превръзките няма да го има, но пак казвам само с лекарско разрешение!
Здравейте , аз се обрязах понеже бях скъсал гемчето на 10 миналия месец.Пих антибиотик първите дни,ентан и още нещо не помня,правех и марли с риванол ,но след 7 ден спрях защото се закачаха за конците и се разраняваше раната.Сега нямам конци ,но и при мен има подуване от лявата страна.Бях на лекар отново защото се бях притеснил,там лекуващия го нямаше и един друг ми каза-Всичко е нормално няма никакви проблеми пий ентан 2 пъти на ден и прави бани с тетра (аз 20 дни си правя бани 2 пъти на ден ).Казаха ми също че може да е от бельото, но аз как да разбера от кое по точно...Не знаех че трябва да го държа нагоре за по бързо заздравяване.Вече стават почти 40 дни а има чувствителност още (което ми пречи и на походката) и този оток ,не знам вече какво да мисля кога ще се нормализира всичко ,мислих че по бързо ще се оправя въпреки че знам ,че при всеки човек е различно.А за секс даже ме е страх и да питам,така като гледам сигурно още месец ще ми кажете...

Отговори

Върни се в “Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ”