ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Пийте чай от джинджифил
Хората на 90 - 102 са по-щастливи от 51 – 74-годишните
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

Обрязване-въпроси

Модератори: админ, консултанти

lenovofan

Re: Обрязване-въпроси

Мнение от lenovofan » 30 май 2016 19:19

Здравейте,оперираха ме от фимоза
Преди 14дни и ми остана само 1конец,
Вапросът ми е мога ли да правя секс разбирасе като внимавам и използвам призерватив,или да изчакам и последния конец да падне и да зарасне на 100% ??благодаря предварително

lenovofan

Мнение от lenovofan » 30 май 2016 19:21

lenovofan написа:Здравейте,оперираха ме от фимоза
Преди 14дни и ми остана само 1конец,
Вапросът ми е мога ли да правя секс разбирасе като внимавам и използвам презерватив,или да изчакам и последния конец да падне и да зарасне на 100% ??благодаря предварително

dokata223344

Мнение от dokata223344 » 17 юни 2016 11:16

здравеите мина почти месец иполовина откакто се обрязах обаче нещо ме притеснява от едната страна белезите са мн лоши и стои като наръбано ако може да пратя на някои снимка които е минал по този път да види да ли е нормално това или ддоктора си е оставил ръцете зн че е рано още но ми се струва че няма да се изглади мажаго с крем за белези обаче мн ме притеснява това

dodo76

Мнение от dodo76 » 19 авг 2016 15:20

Здравейте пичове,
Преди година и 2 месеца се обрязах по собствено женалие и съм супер доволен от резултата и усещането. На 38 години съм и единственото нещо, за което съжалявам е, че не го направих по-рано. Относно чувствителността - да, тя намаля след операцията и сега свършвам доста по бавно, НО самото усещане при достигане на оргазъм е МНОГО по-силно!!! Опрецията направих при д-р Георгиев в Хил клинк. Струваше 600лв + направление. Препоръчвам го! Много готин пич, много разбран и много наясно с нещата. Възстановяването при мен мина доста бързо и безболезнено. На 15-тия ден след операцията вече бях на плаж и плувах в морето! Ако имате въпроси - питайте :)
Успех!

userbg

Мнение от userbg » 19 авг 2016 16:35

Обрязването не е ли характерно само за мюсюлманите
https://www.youtube.com

Forum admin

Мнение от Forum admin » 19 авг 2016 19:29

userbg написа:Обрязването не е ли характерно само за мюсюлманите
Както и за юдеите и за някои други народи, чиито хигиенни навици трудно се осъществяват, поради цената и липсата на вода. Масово хората се обрязват в днешно време, няма знаение религия, цвят на кожата или социалното положение.
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

arkad

Мнение от arkad » 24 авг 2016 09:32

Здравейте, някой да ми препоръча лекар който да извърши процедурата във Варна...

Плюсове минуси, кои да избягвам и т.н. на 38 години съм с диагноза парафимоза и френулум бреве.

Belgieca

Мнение от Belgieca » 25 авг 2016 20:28

Здравейте, днес бях на преглед при доктор заради опасения за фимоза. Доктора го погледна и каза, че според него всичко е наред, ама като е надървен и не мога да го забеля, а той просто го оголи както беше в нееректирало състояние и каза, че всичко е ОК... какво мога да направя, живея в Германия

NortFront

Мнение от NortFront » 09 сеп 2016 16:25

Здравейте,след като и аз минах през тази интервенция реших да споделя и моето преживяване.При мен се наложи от гледна точка на медицински показатели,агресивно лечение на гъбична инфекция и последвала фимоза.След почти половин година ходене по кожни лекари и какви ли не манипулаций се консултирах с двама уролози и двамата бяха твърдо за обрязване.На 31.08 се подложих на интервенцията в Плевен Д.р Коцев я извърши в окръжна болница,интервенцията минава по здравна каса,заплаща се само леглото.Операцията мина за около 30мин със спинална упойка и от тук вече започнаха неволите 7 дена,пропуск на анестезиолога да сподели че има страничен ефект от тази упойка и той е главоболие траещо м/у 3 и 7 дена.От деня на операцията до сега вече 10 дена самата операция неме боли,има едва забележим оток правя бани два пъти на ден със смрадлика и превръзка с крем Дермазин.Юздичката и при мен е премахната както се правело при пълно обрязване,няма кървенета и подобни единственото е сутрешната ерекция мъчи но се надявам като паднат конците да се оправи и това.Само ме притеснява едно че точно отгоре като го погледна има едно ръбче от кожа което сякаш неса изрязали или се е измъкнало отдоло някак си и стои малко грозно с дължина около 5мм и височина 2мм но е точно отгоре :( разваля фасадата.Дали ще се скрие или намале е с времето несе знае,но небих се подложил пак на всички тези манипулаций.Немога да преглътна още факта че съм обрязан,въпреки че е по медицински причини правя асоциация с турци,цигани,еврей и т.н от което ми става тегаво.Надявам се в следващите 10 дена и конците да паднат и да пробвам инструмента :)

ManekenchY

Мнение от ManekenchY » 15 сеп 2016 14:23

Здравейте днес ми е 15 ден след операцията нямам болки оток и проблеми но все още не са почнали да падат конците,кога ще стане това,Лекаря който ме оперира ми каза че не трябва да го мажа с нищо,дори и за смрадлика не ми е казвал,трябва ли да правя нещо подобно ?

NortFront

Мнение от NortFront » 22 сеп 2016 19:45

С нищо няма да ти навреди сутрин и вечер да го киснеш за по 5-10минути в смрадлика.Тя помога за по бързо възтановяване и противовъзпалително.А за конците онзи ден на мен ми падна първия на 20-ти ден след операцията и засега други няма :)

arkad

Мнение от arkad » 15 ное 2016 13:37

Искам да споделя и моя опит...
на 39 години съм с фимоза и знам, че бая късно събрах смелост за тази операция докато положението не стана нетърпимо... имам я от дете и не ми е била особен проблем в секса - винаги ползвам презерватив, но висящата кожа в отпуснато положение събира урина и е изключително неприятно като се събира някакси в качулката и после остава в гащите (този проблем се засили последните няколко години).
Първо реших да търся алтернативни, не-оперативни методи и се спрях на PHIMOCURE - това са гумени пръстени с различни размери които се слагат на препуциума и след около 6 месеца до година достатъчно разширяват пръстена - от тук и имаме излекувана фимоза (поне така пишеше по западните форуми) .
Но в последствие осъзнах, че дори и да реша проблема със стегнатия пръстен няма как да се отърва от висящата кожа и съответно проблема със задържаната урина.
Преди години лекари ми препоръчаха да се обрежа защото имах баланопостит и само така можело да се излекува, както и да е реших тогава проблема с крем ломексин, който ме изчисти на 100%.
Така реших да взема крайно драстични мерки.
Препоръчаха ми лекар, отидох на преглед и взех направление от личния за операция.
Операцията мина за 30-40 мин с пълна упокойка, не усетих нищо през това време, оставиха ме на леглото след това пениса целия в бинтове и в изправено положение залепен за корема. След като упойката леко отшумяваше почувствах силна щипеща болка, взех един нурофен и премина. След това не съм чувствал никаква болка, само неудобство и леки бодежи от допира на гланса в бинтовете и слиповете. В началото нямаше почти никакъв оток, чувствах се много добре, ходя си нормално, само малко трудности имам със сядане и клякането.
Днес, 4-ти ден след операцията имам лек оток отдолу на френулума и пръстена около главичката е леко подут, болка нямам - освен от леките нощни ерекции, които яко разпъват конците, доста неприятно е, защото както си мислех че на тази възраст няма да имам проблеми с това се оказа, че нощни ерекции има и на тази възраст. :)
Правя бани от смрадлика 2 пъти дневно и пия антибиотик Ципрофлоксацин Алкалоид.
Просто искам да споделя и моя опит, защото доста информация получих от вас пичове, за което ви благодаря!

brymski

Мнение от brymski » 20 фев 2017 17:09

Здравейте, реших и аз да споделя моя опит, защото темата лично за мен беше много полезна. Аз съм на 33 години и последната година и половина се видях в приключение с гъбични инфекции и усложнения причинени от тях. До преди това не съм имал такива проблеми. Реших се на варианта обрязване за да се отърва от зачестяващите инфекции. Вече е 4ти ден след операцията, която я извърши д-р Златев в Окръжна болница Св. Анна. Като цяло мина доста безболезнено с локална упойка. В началото инжекциите за упойката не бяха много приятни, но нищо нетърпимо. След това нищо не усещах, докато д-ра не започна да шие, усещаше се неприятно боцкане с иглата, но и това се изтърпя. Цялата операция продължи около 40 минути. След това не съм имал никакви болки и половин час по-късно си тръгнах от болницата с колата. Д-ра ми изписа профилактично широкоспектърен антибиотик Панацеф, за да не се възпали и Йодасепт за мазане на раната. Все още е леко подут, но би трябвало след няколко дни да няма отток. Следоперационните грижи са доста досадни - сменяне на марли, мазане, лепене с лепенки за да стои изправен. Всяко ходене до тоалетна е цяла програма. Това е за сега от мен. Не бих препоръчал на някой да се подложи на операцията безпричинно, но не е и нещо кой знае какво. Ще пиша пак като се възстановя напълно.

bbll

Мнение от bbll » 17 май 2017 19:23

С благодарност към всички споделили своят опит на тези 40+ страници да споделя и моя :)
Аз имах фимоза с цепеща се кожа и бели задебелявания покрай пукнатините като lichen sclerosus.
Първо ходих при няколко дерматолога, които ми изписаха безобидни и непомагащи мехлеми, след това кортикостероидни кремове които помогнаха временно с некомфортни елементи на паране, но накрая язвичките от пукнатините на кожата започнаха да зачестяват и да зарастват по трудно а забелването на препуциуома да става възможно само в невъзбудено състояние.
След около 2 години мъки и накрая невъзможност за правене на секс без да тече кръв се реших да се обрежа (което и дерматолозите препоръчваха от самото начало).
Направих проучване на наличните възможности и бях впечатлен от сайта urology . bg. Отидох направо при доктор Василев и си насрочих дата за операцията (преди месец).
Час обикновенно има за след 1-2 седмици, доста хора чакат и доктора действа експедитивно при прегледа, каза ми че операцията ще е бърза за около 1 час под пълна упойка и ще струва 150 лв. за здравноосигурен.
Доста ме беше страх, от една страна от операцията, от друга от упойката (а дали ще се събудя... и ей такива глупости).
Е, дойде деня, бях се прежалил, макар да съм на 35...
Отидох в клиниката сутринта гладен и жаден, сестрите ме приеха доста любезно, настаниха ме в една стая, пратиха ме за изследвания и прегледи при кардиолог и вътрешни болести.
След това ме качиха в операционната (доста модерно обурудвана и хладна), закачиха ми абукат, ЕКГ за пръста и монитор за кръвно налягане.
Дойде и д-р Василев, държа се доста любезно, окуражително и приятелски, и честно казано това доста ми помогна да се отпусна, след което каза на анестизиологичната сестра да ме медикира, тя включи някаква инжекция в абуката при което имах чуството че леко задрямах за около 30 мин и се събудих от леко боцкане долу, сестрата каза да не мърдам, че ми слагат превръзката и след 10 мин. вече всичко беше готово, пениса бинтован с гланса отвън.
Казаха ми да слизам от масата и да седна в една инвалидна количка, закараха ме в стаята, където си бях оставил багажа и полегнах за известно време. Болка нямаше, по-скоро чувство на одраскана кожа долу.
Все пак след малко дойде една сестра и ми включи банка физиологичен разтвор с антибиотик и обезболяващо от което изчезна дори чувството за одраскано.
Доктора каза да отида на другия ден да ми смени превръзката, предписа ми да я сменям още няколко пъти с йодасепт и да пръскам по малко с антибиотичен спрей, изписа ми и антибиотик за 5 дни. По-късно когато имаше прокървяване ползвах и Цикатридин спрей и една паста с цинк и антибиотик.
Всичко мина много по-леко от колкото си го представях и ако знаех, че ще е така, нямаше да чакам 2 години...
Проблем ми бяха нощните ерекции, които бяха по няколко пъти на нощ, предполагам провокирани от дразненето на раната и оголеният гланс, но нямаше нищо страшно, защото обрязването ми беше с повече кожа оставена и от 2те страни и при разпъване не се обтягаше раната.
Доколкото четох в този сайт: https://djbiggeorge.blogspot.bg/2017/02 ... tyles.html моето обрязване отговаря на "Високо и отпуснато обрязване".
Много съм доволен, на 7мия ден спрях с превръзките, бях започнал да имам лек оток, но ми беше възможно да обърна останалия препуциум над ръба на гланса и докрая на деня отокът беше спаднал а и пениса беше защитен от части от триенето. Доколкото разбирам по този начин и усещането се запазва защото много нервни окончания са останали по вътрешната кожа на препуциума и могат да бъдат стимулирани.
Иначе близо 2 седмици ходех с анцузи защото допира не беше много приятен, но и това отмина :).
Сега вече след 1 месец всичко е супер, конците паднаха, сензитивността от панталоните почти я няма и почти няма белег. Въпреки това доктора ми предписа контратубекс за допълнително изглаждане.
Много съм благодарен на доктор Василев и високо ви го препоръчвам, найстина голям специалист и човек отдаден на професията с много опит и въобще не е комерсиален.

nacho_90

Мнение от nacho_90 » 30 май 2017 15:38

Здравейте, на 26г. съм и днес е седмият ден от операцията (обилна фимоза - обрязване). Превръзката махнах още вечерта, почистих с риванол, компреси с риванол за около половин един час през ден и пръскам с Неомицин спрей. Имах оток и потдуване, които започнаха да спадат след третия ден, но все кожата ми е синя, тогава започнах да падат и първите два конеца, на следващият четвърти ден, започнах бани и промивки със смрадлика, и паднаха още три конеца, на следващият още два. Притеснявам се защото част от конците започнаха да падат по един по два, оттока спада, болки и дискомфорд нямам, притеснявам се не е ли рано, вчера бях на преглед и докторката каза, че останалите сами ще паднат, притеснявам се защото краищата им са завързани, как и кога и след колко време ще паднат. Та днес е седмият ден, искам да попитам до кога трябва да го пазя сух и да не го мокра като се къпя, и кога ще мога да правя секс, и колко още трябва да внимавам с мастурбирането и ерекцията?
Ако някой може да ми каже, или посъветва нещо, Благодаря предварително!

Отговори

Върни се в “Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ”