ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Това, че може да купувате някои лекарства без лекарско предпис...
Пикочният мехур служи за акустичен прозорец за оглед на органи...
Ще избегнете излишни проблеми
Лошият дъх понякога е обичайно явление, друг път...

Въпрос относно предписание от ендокринолог

Модератори: админ, консултанти

levender

Въпрос относно предписание от ендокринолог

Мнение от levender » 10 ное 2017 21:25

Здравейте,

Направих си изследване на кръвта, общият и свободен тестостерон, както и на тироидните хормони поради постоянна обща отпадналост.
Беше установено че имам дефицит на витамин Д3, занижено количество на Б12, общ тестостерон в долните граници 15.38 nmol/l при референтни стойности 6.8-39.00. Свободният тестостерон е 14.30 при 7.0-22.7. Тироидните хормони са в норма. Всичко останало е наред.

Освен витамините, ендокринологът ми предписа Омнадрен депо веднъж на 25 дни в продължение на 6 месеца. Като цяло две години преди това изследване, бях правил друго изследване, при което общопрактикуващият лекар ми обърна внимание че тестостерона ми е в долните граници. Това го казах и на ендокринологът сега. Освен отпадналостта имам слаба ерекция, липса на желание за секс, апатични състояния, ленивост и увеличаване на мазнините по тялото в последните 2-3 години. На 28 години съм не пуша, пия в границите на нормалното и то не твърд алкохол, храня се добре.

Другото интересно нещо е, че последните години, забелязвам свиване на половите органи и тестиси. Тестисите са сякаш по-малки и често стегнати, а не свободни.

Четох доста за омнадрена и факта че спира производството на собствен тестостерон ме стресна. Лекарят ми го предписа с уверението, че ще подтикне организмът към производство при положение на дефицит. Другото което ме притеснява е гинекомастията и задръжането на вода, тъй като и в момента не може да се каже че съм пълен, но съм едър. Моля за Вашето мнение по въпроса.

Благодаря предварително!

Отговори

Върни се в “Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ”