ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

Lindynette

Модератори: админ, консултанти

Д-р.Хинкова

Re: Lindynette

Мнение от Д-р.Хинкова » 03 апр 2008 18:04

При употреба на комбинирани орални контрацептиви се наблюдава увеличение на теглото в следствие на задръжка на течности,което е преходно и отзвучава за няколко месеца.От всичките методи на контрацепция-хормоналните се смятат за най-надеждни(ако се прилагат правилно),но 100% гаранция няма.

zaiko

Мнение от zaiko » 06 апр 2008 21:47

Аз мисля ,че ако си склонен към напълняване -ще качиш.ЗА 3 курса по 9 месеца качих около 5 килограма ,които така и н мога да сваля.Но все пак за толкова време 5 кг не са много ,малко по-малко ги качих.И не е от ядене на 100%,защото много внимавах.

MIMI8507

Мнение от MIMI8507 » 19 апр 2008 13:37

Здравейте,аз пия противозачатъчни вече 4 години.Първо пих logest,след това Regulon,Yasmin и сега пия Lindynette.Нямам наблюдение да имам промяна на телесното тегло.Почти постоянно съм на диети,но като цяло отслабвам трудно.Не мисля че се дължи на хапчетата.А относно сигурността,мисля че са сигурни,стига да не пропускаш прием.Аз нямам оплаквания,освен по-често наличие на гъбички във влагалището,но според моят гениколог това е нормално.А някой знае ли след какъв период на употреба е желателно да спрат да се приемат противозачатъчни?

krasitohr

Мнение от krasitohr » 06 май 2008 17:48

imam edin vapros.sega po4nah da piq tabletkite Lindynette ot parviq den na cikala mi i gi piq ve4e 13 den.Vaprosat mi e normalno li e cikalat mi da prodalgava tolkova dalgo -13 dni?i tova dali se dalgi na tqh?blagodarq predvaritelno

Д-р.Хинкова

Мнение от Д-р.Хинкова » 06 май 2008 18:03

В началото на приема на хормонални препарати се наблюдават атипични кръвотечения.Ако това се случи и при следващият ви цикъл се консултирайте с вашият гинеколог.Пишете на кирилица,ако имате други въпроси.

kokinos

Мнение от kokinos » 02 юни 2008 19:13

Здравейте, от един месец пия lindynette 20, но не съм качила нито грам.Даже отслабнах с един килограм, без да пазя някакви диети. :P

Teddy

Мнение от Teddy » 31 юли 2008 11:51

Zdraveite,naskoro imah sumneniq 4e sum bremenna no za 6tastie tova se okaza falshiva trevoga.Hodih na Ginekolog zashtoto mi zakusnqvashe veche s 20 dni,a nikoga dosega ne se beshe sluchvalo,toi mi predpisa Dufaston za da go predizvikam i sled tova da mina na Lindinette 30(za purvite 3 meseca) i posle da go smenq s Lindinette 20.Doide mi malko sled kato pih ot Dufastona i kato mi svarshi zapochvam s Lindinette 30.Vaprosa mi e sledniq,poneje do momenta nikoga ne sam izpolzvala protivozachatuchni i iskam da znam dali partniora mi moje da svarshva v men sled kato zapochna da piq tezi hapcheta????Tova naistina me interesuva i molq za otgovor!?Blagodarq predvaritelno :)

Д-р.Хинкова

Мнение от Д-р.Хинкова » 03 авг 2008 16:00

Може ли да пишете на кирилица???

viktoire

Мнение от viktoire » 03 авг 2008 21:52

Родих януари месец тази година и след като излязох от болницата за 3 седмици качих 7 кг,което е ненормално, защото нокога не сам имала подобни проблеми.Преди един месец спрях да кърмя и минах на драстична диета - само целулоза и белтъчини,но за този срок отслабнах само с 1 кг.Също така за 1 месец ми доиде 3 пъти,като много се уплаших и още веднага като видях че ми е дошло 3-я път отидох на гинеколог.Лекарката ми се уплаши като ме видя толкова напълняла,понеже сега сам 64кг,а като забременнях бях 50кг.Според нея нещо се е умешало с хормоните ми след раждането и ми предписа lindynette30 за 3 месеца,като според нея, те ще ми помогнат да си въстановя хормоналния баланс и сащо така да си върна не веднага ,ами по-нататък килограмите.Какво е вашето мнение по този въпрос като специалист?Има ли други случаи като моя?Благодаря предварително!

Teddy

Мнение от Teddy » 04 авг 2008 10:32

Sajalqvam no nqmam bulgarski bukvi za da pisha na kirilica!!!Tova kakvo prechi da otgovorite na vaprosa mi!!MOlq naistina me interesuva!!!!! :?:

Д-р.Хинкова

Мнение от Д-р.Хинкова » 08 авг 2008 16:39

След като пиете по схема изписаните ви таблетки,няма опсност от забременяване.

viktoire

Мнение от viktoire » 09 авг 2008 09:03

Родих януари месец тази година и след като излязох от болницата за 3 седмици качих 7 кг,което е ненормално, защото нокога не сам имала подобни проблеми.Преди един месец спрях да кърмя и минах на драстична диета - само целулоза и белтъчини,но за този срок отслабнах само с 1 кг.Също така за 1 месец ми доиде 3 пъти,като много се уплаших и още веднага като видях че ми е дошло 3-я път отидох на гинеколог.Лекарката ми се уплаши като ме видя толкова напълняла,понеже сега сам 64кг,а като забременнях бях 50кг.Според нея нещо се е умешало с хормоните ми след раждането и ми предписа lindynette30 за 3 месеца,като според нея, те ще ми помогнат да си въстановя хормоналния баланс и сащо така да си върна не веднага ,ами по-нататък килограмите.Какво е вашето мнение по този въпрос като специалист?Има ли други случаи като моя?Благодаря предварително!

Д-р.Хинкова

Мнение от Д-р.Хинкова » 17 авг 2008 18:15

Смятам,че при вас трябва да се направят хормонални изследвания,а така също и да се изследва функцията на щитовидната жлеза.

mam4e33

Мнение от mam4e33 » 24 сеп 2008 15:26

Пия хапчета от 12години и се чувствам много добре.Не сьм имала имала проблем сьс эабременяване,при все ,че сьпругьт ми свьршва в мен.Ако обаче трябва да сьм честна,пьрвите 2години доста внимавахме.Не мога да кажа ,че сьм напьлняла-эа12год.-10кг.Спирала сьм ги само ведньж и то по друта причина,но нямах тьрпение да эапочна пак.Моето мнение е че на всеки действат по раэличен начин,но ако ги пиете-бьдете редовни.Имам вьпрос кьм д-р Хинкова-на каква вьэраст е добре да се спрат противоэачатьчните.Аэ сьм на 33.Благодаря эа отговора предварително.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 сеп 2008 16:37

Тъй като от д-р Хинкова в момента няма да Ви отговори, ще Ви отговоря аз. По принцип е редно противозачатъчните да се спират по-често - например за 2 месеца на година. По отношение на въпроса до каква възраст можете да ги приемате - това следва да се прецени от АГ специалиста Ви, като се преценят различни фактори.

Отговори

Върни се в “Предпазване от забремяване (контрацепция)”