Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Проверени са над 37 лечебни заведения в цялата страна
Откритието е на учени от Университета в Мичиган
Бактерии има и върху монетите, но те са по-различни
Липсват експертни комисии за предписване на биологична терапия
реклама

Хапчета Yasmin

Модератори: админ, консултанти

Хапчета Yasmin

Мнениеот Estel » 04 Фев 2008 14:38

Здравейте!

Бих искала да Ви попитам за контрацептивните хапчета Yasmin. По средата съм на първия месец от както ги започнах, предписани са ми от лекар най-вече заради ПМС. Тъй като съм в чужбина не мога да споделя с него моите притеснения. Започнах таблетките както пише в листовката- в първия ден от менструацията. Тя продължи повече от обикновено, но седмица след това още прокапват по няколко капки. Първото хапче не ми се отрази изобщо добре-освен, че ме болеше зверски както обикновено, бях много нестабилна психически и дори ми причерня. Друг проблем е, че ПОСТОЯННО мисля за секс и трудно се съсредоточавам върху нещо друго. Това на страна, въпросът ми е друг. Около 2 седмици преди да започна хапчетата бях в болница, където ме лекуваха от пневмония с Пеницилин и Гентамицин, а след това бях и на таблетни антибиотици 10 дни. Възможно ли е тези лекарства, приемани преди започването на Yasmin, да попречат на действието му? Освен това, лекарят ме предупреди да внимавам какви лекарства пия едновременно с Yasmin, но от листовката не ми стана много ясно дали Aspirin, Analgin, Paracetamol и Nurofen (които евентуално бих могла да приема), влизат в групата с забранените медикаменти.

Благодаря предварително за Вашето мнение и приятна седмица!
Estel

Re: Хапчета Yasmin

Мнениеот Д-р.Хинкова » 04 Фев 2008 17:27

В началото на приема на тези препарати има всичките оплаквания,които вие описвате!Относно кървенето,ако продължава да е нетипично по време и количество още един
или два цикъла,трябва да информирате вашия гинеколог!
Няма противопоказания да приемате лекарствата,които изброявате,ако имате нужда от тях!
Д-р.Хинкова

Мнениеот elissaveta » 09 Мар 2008 10:57

д-р Хинкова, от година и половина пия хапчета Yasmin. Никога до сега не съм имала никакви оплаквания или странични ефекти от приема им. Миналата седмица обаче пропуснах едно от последните си хапчета. Изпих до край всички останали, но ми дойде 4 дена преди деня в който обикновенно се случва това, и това продължава вече 7 ден!!! :( Много съм притеснена , защото бях чувала от мои приятелки че след първата година на приемане на хапчетата е възможно да започнат подобни проблеми!
elissaveta

Мнениеот Д-р.Хинкова » 09 Мар 2008 11:29

Не бързайте да се притеснявате само от един цикъл с по обилно кървене.Знаете за страничните ефекти на тези препарати,включително и това,че може да се появи атипично кървене по средата на цикъла,което отминава за два до три месеца.Но вие го пиете от по дълго време.Ако и при следващият цикъл имате по обилно или продължително кървене трябва да посетите вашият гинеколог.И все пак менструалнит цикъл е хормонален процес влияещ се от много причини не всички от които са свързани с приема на лекарства.Обадете се ,ако още нещо ви притеснява!
Д-р.Хинкова

Мнениеот elissaveta » 09 Мар 2008 14:18

Благодаря Ви д-р Хинкова! Отговора Ви ме успокои. :) Надявам се, че като започна следващия блистер Yasmin всичко ще се нормализира. Надявам се тези смущения в цикъла ми, не влияят по никакъв начин на ефекта на противозачатъчните хапчета и взимайки новите хапчета, 7 дни след спирането на старата опаковка, няма опастност от забременяване.
Още веднъж Ви благодаря за бързия отговор.
elissaveta

Мнениеот gabriela.sis » 15 Юли 2010 19:37

Здравейте,

знам че ако искам да пропусна един месечен цикъл трябва на да правя пауза на взимане 7 дни, въпроса ми е, ако не я направя тази пауза и веднага започна следващата опаковка, хапчето все още ли работи като противозачатъчно и предпазва от бременност.

Благодаря предварително :)
gabriela.sis

Мнениеот dimitrina76 » 13 Фев 2012 12:13

Zdraveite! Iskam da popitam zapochnax vtora opakovka jasmin predi dva dni no imam bolki v gardite i nai veche ot ljavata strana tova normalno li e ili trjabva da gi spra. i moga li da gi spra sega i da chakam da mi doide i da zapochna drygi naprimer jazz 24-4. Molja za savet Blagodarja
dimitrina76

Мнениеот д-р Цончев » 13 Фев 2012 14:33

Моля, пишете на кирилица!!
д-р Цончев

Мнениеот dimitrina76 » 13 Фев 2012 17:58

izvinjavam se no nemoga da pisha na kirilica izavan BG sam zatova pisha na latinica.Mola za savet i iskam da popitam ako dnes spra jasmin moje li ytre da zapocna s jazz 24-4 ili trjabva da chakam da mi doide. Oste vednaj se izvinjavam za latinicata.Blagodarja
dimitrina76

Мнениеот Peshpelenova_Iv » 14 Фев 2012 18:37

Здравейте,
и аз имам един въпрос относно приема на Ясмин. Миналият месец започнах прием на хапчетата. Наистина имах много безболезнен цикъл, но дълъг като продължителност - 8 дни. След това на 8мия ден спря и на следващият ден имах пак някакво зацапване, което в края на деня имаше вид на цикъл... 4 дни след като кървенето не спираше (нито намаляваше) забелязах, че са ми излезли много пъпки по лицето, каквито до този момент не съм имала. Незная дали въпрос на внушение, но в следобедните часове ми прималяваше и се задъхвах (хапчетата ги пиех към 6, а лекото неразположение се случваше около 1-2 часа преди приема на хапчето). В общи линии еднственото положително което ми се случи беше, че нямах никакви болки при менструацията. След като и на 5тия ден от повторното кървене нямаше никакви признаци да спира, а пъпки имах вече и по гърба се уплаших и спрях хапчетата. Трябваше на 11 този месец да ми дойде, но до днес - още го няма. Искам да отбележа, че преди една година родих. Имаше период в който пушех след раждането но от около месец преди да започна с хапчетата бях спряла цигарите и все още съм в графа - непушачи (ако това има някакво значение). Също така - миналата година имах проблеми с щитовдината жлеза - но до момента на започване на Ясмин бях в отлично здраве и с хормони в абсолютни норми. Има ли причина за притеснение от закъснението на цикъла ми и какво да направя?
Peshpelenova_Iv

Мнениеот mu6molche » 04 Юни 2012 00:45

Здравейте, дълго време пиех хапчетата Yasmin, но за няколко месеца ги бях спряла. Сега отново искам да ги почна. Проблемът ми е, че на третия ден забравих да ги започна както пише в листовката. Има ли проблем ако започна да ги пия от 4тия ден от цикъла? Тоест има ли шанс да не действат за този месец или нещо различно просто за което да се притеснявам?
Предварително благодаря :)!
mu6molche

Мнениеот anagreg » 11 Ное 2012 22:35

От значение ли е половият живот при приема на хапчетата?Ако си девствен можеш ли да ги приемаш и възможно ли е от тях да получиш обрив по корема и ръцете?
anagreg

Мнениеот д-р Цончев » 12 Ное 2012 18:59

С лечебна цел /освен предпазване от забременяване/ може да се прилага при тежко акне или себорея
д-р Цончев

Мнениеот nadito_ » 29 Яну 2013 11:42

Здравейте,

искам да попитам от около 4 години приемам Ясмин /по разписание на гинеколожката ми - имах поликистозни яйчници/, но до сега никога не съм имала странични ефекти от приемът на хапчетата. Преди около седмица започнах новата опаковка /по схемата/ и още на другия ден започна лек обрив да ми се появява по ръцете, сега седмица по-късно цялата съм се обринала - целите ръце и крака... възможно ли да е от Ясмин-а, защото нищо друго не съм променила като дрехи и храни?

Благодаря!
nadito_

Мнениеот д-р Цончев » 29 Яну 2013 19:44

Според мен няма как да е от Ясмина при условие, че сте го приемали толкова време.`
д-р Цончев

Следваща

Назад към Предпазване от забремяване (контрацепция)