ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Схващането, че застрашават само жените е много грешно
Промените в изхожданията при бебето могат да насочат към серио...

Нередовен прием на противозачатъчни - възможна ли е бременност?

Модератори: админ, консултанти

venom

Нередовен прием на противозачатъчни - възможна ли е бременност?

Мнение от venom » 16 апр 2015 15:38

Здравейте. Имам записан час за гинеколог, но чак във вторник, а не мога да се свържа с нея директно за консултация.
Пия противозачатъчни, но този месец ги приемах много нередовно, тъй като все забравях да ги взема с мен - час по-рано, два по-късно, навреме, три по-късно, половин по-рано... Възможно ли е това да увеличи риска от бременност? Става дума за Логест.
От една седмица имам тежест и болки в гърдите повече, от колкото обикновено преди цикъл, имам слаба тъпа болка ниско в корема и се появи бяло течение (което отново е нормално, но е сякаш повече), днес съм много отпаднала, с болки в кръста (каквито не съм имала около цикъл от както започнах да пия хапчетата). Има ли някакъв шанс въпреки хапчетата да е станал фал? Ако има някакъв шанс трябва да спра да ги пия, но ако се окаже, че става дума за нещо друго, а ги спра, има ли опасност след като съм имала полов контакт през последните три дни, включая днес, спирането в такъв период да направи проблем?

Предполагам е твърде рано да се определи от домашен тест, така че единствено ме интересува има ли такава възможност и какво ще се случи ако ги спра толкова скоро след полов контакт, ако има шанс, но се окаже, че просто имам изострени симптоми преди цикъл.. Надявам се някой да може да помогне за да се ориентирам как да реагирам.

*Бях объркала раздела, предполагам е по-подходящо да го пусна тук..

д-р Цончев

Re: Нередовен прием на противозачатъчни - възможна ли е бременност?

Мнение от д-р Цончев » 18 апр 2015 20:05

Ако не сте пропускали дни - не ги спирайте. Изчакайте да приключите опаковката и изчакайте мензиса.

venom

Мнение от venom » 22 апр 2015 17:18

Така и стана в крайна сметка, опаковката свърши вчера, мерси за отговора. Ходих на преглед, уж няма никакъв проблем, въпреки че ме прегледа само на ехо, само увеличен яйчник, който май по-принцип си е така. Но болките в кръста се увеличават, а тази в корема се мести и става по-остра.. Ако не спре при поява на цикъла ще се ходи на личен, пък дано да има идеи :/

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 апр 2015 19:31

Аг специалиста няма какво повече да направи от Ехо. Вероятно всичко ще е наред.

Отговори

Върни се в “Предпазване от забремяване (контрацепция)”