ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Струва ли си да им се доверим?
- позволяват развитието на вредни бактерии
И от какво имат нужда бъдещите родилки?
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Escapelle и междинното кървене

Модератори: админ, консултанти

Slavina87

Escapelle и междинното кървене

Мнение от Slavina87 » 15 май 2012 11:44

Здравейте!

Преди 10 дни по време на секс презервативът се скъса. Единственият изход беше Ескапел - изпих го 3 часа след инцидента. Една седмица се чувствах ОК и липсваха странични ефекти. На 7-мия ден обаче, след като вдигах тежко (40-килограмов домашен любимец, а аз тежа 51 кг), а вечерта правих секс с приятеля ми, усетих продължителна болка в десния яйчник и кръста. През нощта започна кървене, което се различава от менструалния ми цикъл. Предполагам, че това е междинното кървене, за което много жени споделят във форумите. Продължи 4 дни (до днес). Първоначално беше кафеникаво, което вероятно се дължи на това че кръвта е престояла и се е окислила, после стана чиста кръв и накрая намаля до розово зацапване. Болките продължават до момента. Цикълът ми по принцип трябва да дойде след седмица. Четох обаче, че сега трябва да го чакам след месец около датата на кървенето. Нямам идея дали всичко това е нормално. Смятам да си направя тест за бременност след 4 дена, но до тогава и до евентуалното ми посещение при гинеколог, ще се побъркам от притеснение.

Случвало ли се е с вас? Кога преминаха проблемите? Кога дойде цикълът ви след Eскапел? Ще съм много благодарна да прочета малко споделен опит!

viakimova

Re: Escapelle и междинното кървене

Мнение от viakimova » 16 май 2012 09:29

Аз лично не мисля, че ти е нужен тест за бременност. За това кървене, за което говорят много жени също нищо не знам, защото съм приемала Ескапел 1-2 пъти, но никога не съм имала такова кървене :roll: Друг вариант е да броиш 28 дни от въпросното кървене и да чакаш МЦ, ако има въпроси - веднага при АГ-лекар.
viki

Отговори

Върни се в “Предпазване от забремяване (контрацепция)”