ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

Спешно моля за съвет

Модератори: админ, консултанти

Арая

Спешно моля за съвет

Мнение от Арая » 25 юни 2011 12:57

Здравете, с моя приятел сме заедно от 8 години и не сме имали проблеми никога, но явно за всичко си има първи път.Снощи в полунощ правихме секс и когато го извади той видя, че презервативът се е скъсал точно отпред и всичката сперма е останала в мен.
Двамата сме категорични, че не искаме деца и искаме да се предпазим на всяка цена при създалата се ужасяваща ситуация.
Почистих се доколкото можах, подскачах, цяла нощ четох..на сутринта хванахме автобус до съседния град тъй като тук няма спешна контрацепция. Купихме Ескапел и го пих 9 часа след гафа.
Малко информация цикълът ми дойде на 19.06 (преди 6/7 дена) По принцип е оскъден и върви 2-3 дена и още няколко само зацапва. Идва ми различно понякога 2-3 дена по рано от предната дата понякога на същата като предния месец.
Не ми е ясно как точно действа Ескапеле. Ако предположа , че овулацията ми ще е около 1-2 Юли това означава ли , че ще бъде забавена? И за колко време? Ще може ли сперматозоидите да измрът до тогава.
Колко рисковано е да взема още едно хапче след няколко дена за всеки случай. Ужасно съм притеснена и не ми се стига до аборт. Никога не съм използвала спешна контрацепция.
Обиколихме целия град но не можахме да намерим гинеколог за консултация - всички почиват в съботния ден.

Арая

Re: Спешно моля за съвет

Мнение от Арая » 25 юни 2011 14:27

Забравих да спомена че от около 2 седмици пия Еутирокс и Триовит. Не знам дали могат да подтиснат действието на Ескапеле. Днес не съм ги пила.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 юни 2011 14:19

Не ми е ясно как точно действа Ескапеле. Ако предположа , че овулацията ми ще е около 1-2 Юли това означава ли , че ще бъде забавена? И за колко време?
Прочете листовката..
http://apteka.framar.bg/30003049/%D0%B5 ... BC%D0%B3-1

поради начина на действие е трудно да се определи изместването в цикъла.

krasimira petrova

Мнение от krasimira petrova » 20 юли 2011 11:48

Здравейте,спешно моля за съвет.
На 42г.съм. живея в чужбина.Миналия месец си бях в БГ .
Ходих при моя АГ на преглед:трябва да сменя НОВИНЕТ с ТРИ-РЕГОЛ.
Забравих да попитам как да направя смяната.Имам още 4хапчета
от НОВИНЕТ и не знам кога да започна ТРИ-РЕГОЛ.За съжаление вече не съм в БГ и затова се обръщам за помощ.Във форума има много лекари,моля някой да ми отговори.
СПЕШНО Е.Благодаря предварително.

krasimira petrova

Мнение от krasimira petrova » 19 авг 2011 13:38

Благодаря Ви д-р Цончев

Отговори

Върни се в “Предпазване от забремяване (контрацепция)”