ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Запушеният нос пречи на ежедневните ни дейности
Не се доверявайте на образователни мобилни приложения
Опасно ли е, ако по новия стандарт се окажете хипертоник?
Още една причина за раждане на недоносено дете

Противозачатъчни

Модератори: админ, консултанти

kaia_

Противозачатъчни

Мнение от kaia_ » 20 юни 2010 19:54

Здравейте на 21 години съм и пия от два месеца Линдинет 30 обаче сега като ми свършиха хапчетата и не мога да намеря нито Линдинет 30, нито Линдинет 20(казват, че не са го пререгистрирали или нещо такова и извесно време няма да го има)Молбата ми е да ми кажете някои други, които са с подобни или същите съставки.(просто няма как да ида при моята гинеколожка понеже не съм в града и скоро няма и да се прибирам).Благодаря предварително!

Забравих да спомена, че са ми предписани заради мигрената и нередовния ми цикъл.

cveteto70

Re: Противозачатъчни

Мнение от cveteto70 » 21 юни 2010 07:47

не съм чувала противозачатъч
ни да се изписват при мигрена.мисля че нещо бъркате.аз пия-примолут-нор-5.но той се дава само с рецепта.защо не опитате с билки докато отидете на лекар.тях поне може да ги вземете и без рецепта.

kaia_

Мнение от kaia_ » 21 юни 2010 10:17

Нямам никаква представа какви билки да пия....другия вариант е да почна да пия тези, които преди това ми бяха предписали, но бях спряла да ги пия 'Фемоден" декември месец...То и моята не е лесна тъпкаха ме 6 месеца с 4 вида хапчета за мигрена + тези Фемоден, но го спрях защото никакъв ефект от тях пак си ме болеше главата и си повръщах и от горе а това имах проблеми със здравето камъни в бъбреците и....След това като отидох при друга гинеколожка тя ми изписа тези Линдинет 30, а сега ги няма в аптеките...То ако зависеше от мен изобщо нямаше да погедна никакво хапче, но цикъла ми е ужасен, а и откакто пия противозачатъчните пристъпите намаляха....
Благодаря ви!

Lidi

Мнение от Lidi » 21 юни 2010 11:59

След като гинеколожката ви е запозната със състоянието ви просто и позвънете, след като не можете да отидете!
Предполагам и имате телефона!
Посъветвайте се с нея.

cveteto70

Мнение от cveteto70 » 21 юни 2010 16:50

най-добре се консултирайте с гинеколога си.и аз пия противозачатъчни за да ми дойде.и аз ще ходя следващия месец на гинеколог.все няма направления.

kaia_

Мнение от kaia_ » 22 юни 2010 10:28

А случвало ли ви се е при приема на противозачатъчни като ви дойде цикъла и да е оскъден и да е около 3 дена само?
За съжаление най-рано края на другия месец сигурно ще мога да ида до гинеколожката, а не ми се иска да ходя при друга.
Благодаря ви за търпението да ме изслушате

cveteto70

Мнение от cveteto70 » 22 юни 2010 19:52

тука сме за да се изслушваме и ако можем да си помагаме.на мен непрекъснато ми се случва откакто пия противозачатъчни да ми върви само по 3 дена.незнам дали е нормално.затова ще питам като отида на гинеколог.

Lidi

Мнение от Lidi » 22 юни 2010 20:35

Аз пиех Дуфастон за лечение на киста и регулиране на цикъла. На мен също от 7 дневен цикъл, който последните 3 дена беше много слаб - стана 5 дневен, като само първите 3 дена ми вървеше, а последните два - само някакви капки.

kaia_

Мнение от kaia_ » 23 юни 2010 10:01

Благодаря ви!

То попринциоп на листовката на хапчетата пише, че може да повлияе на продължителността на цикъла и на това колко е, ама аз да питам.Но ако и дръгия месец е така ще се прибера и ще ида до гинеколожката...

Спорен ден!

ysmivka

Мнение от ysmivka » 28 дек 2011 11:09

Здравейте, въпросът ми е случвало ли ви се е при приемане на противозачатъчни да получите вагинална сухота и болка при полов контакт?
Благодаря предварително!

Отговори

Върни се в “Предпазване от забремяване (контрацепция)”