Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
В един момент организмът започва да иска повече
Учените обаче смятат, че има ваксина
Организмът се нуждае от ежедневно движение
Енергоспестяващото строителство води до натрупване на радон
реклама

Въпрос за бенки и брадавици и тн.

Херпес, псориазис, Розацея, витилиго, Себорея (пърхот)

Модератори: админ, консултанти

Въпрос за бенки и брадавици и тн.

Мнениеот neemnogovajno » 15 Авг 2008 17:26

Здравейте на всички. Тая тема е малко обща ама не виждам смисъл да правя няколко.
Значи от както се помня аз имам адски много бенки навсякъде, мънички, големички и тн. Имам по лицето няколко съвзем леко изпъкнали, нямат промяна през времето. Имам на врата нещо като топченце кафеникаво. На брадата имам леко изпъкнала брадавица, с обилно окосмяване, ама тва е щото се бръсна сигурно инъче имаше 2/3 косъма в началот. И при нея няма промяна, аз много внимавам да не се порежа като се бръсна :)
Инъче това лято работя усилено на слънце и взеха да ми излизат нови бенчици ли гърдите гърба рацете лицето и тн. Малки светло кафеникави петънца. Не мисля че имам промяна в която и да е от всичките.
Имам ли повод за притеснение, че това лято ми излязаха доста бенки или просто не съм обръщал внимание до сега, не съм сигурен.
Могат ли дасе премахват, защото ме дразнят.
Брадавицата която е на брадата ми дали може да се махне ?
Мерси предварително.

Между другото съм мургавичък, не съм с много светла кожа :)
neemnogovajno

Re: Въпрос за бенки и брадавици и тн.

Мнениеот neemnogovajno » 15 Авг 2008 17:40

Znachi bradavicite sa 2 na bradata, i 2te sa okosmeni, ama ne tolkova te kolkoto kojata okolo tqh toest bradata mi...normalno e vse pak. Ednata beshe munichka po moi spomen a sega e stanala po golqma, sega go zabelqzah, dali prosto ot pritesnenie i tn ne znam. Moje bi e golqma okolo 2-3 milimetra, drugata i tq e tolkova golqma.
Sigurno shte otida na kojen lekar zashtoto iskam da si premahna chast ot benkite ot esteticheska gledna tochka, no teq dni me goni paranoqta qko zaradi benkite i sum se pritesnil dosta.
Spodelete mnenie, sled malko shte snimam nqkoi ot tqh az za da vidite za kakvo govorq vse pak.
neemnogovajno

Мнениеот neemnogovajno » 15 Авг 2008 18:10

Eto gi tezi na liceto, mislq che se vijdat http://i.data.bg/08/08/15/1103587_orig.jpg
sega gledah snimki na melanomi, i da chukam na durvo nikade nqmam takiva neshta. A moje li taq bradavica ili benka ( i az ne znam po kakvo se razlichavat ama na teq deto imat kosmi im vikam bradavici) deto e po kym uhoto mi da se e ugolemila s godinite poneje i az sum rastql i kojata mi se e raztqgala i tn.
Pomagaite chese pritesnqvam mnogo. I teq po tqloto snimah ama mislq che nqma kakvo da im pokazvam zashototo mislq che sa normalni benki, prosto krygli kafevi petanca, ne izpaknali i tn. :D
neemnogovajno

Мнениеот д-р Цончев » 16 Авг 2008 10:31

Няма проблем с появата на нови пигментни петна през лятото. Като застудее ще се заличат. Бенките не ги пипайте. Брадавица (но да не е бенка) може да се отстрани от дерматолог.
д-р Цончев

Мнениеот neemnogovajno » 16 Авг 2008 10:52

Ами тея 2те които са по брадата ми, щом имат косми какви са, бенки или брадавици ? Аз цял живот съм им викал брадавици не знам защо. Може ли да ми дефинирате понятията бенка и брадавица :)
neemnogovajno

Мнениеот д-р Цончев » 16 Авг 2008 10:56

Бенки са, не са брадавици. Бенките са питментирани и тъмни (имат меланин), брадавиците не са.
д-р Цончев

Мнениеот neemnogovajno » 16 Авг 2008 11:38

Мерси много, заличихте ми голяма доза притеснения :D Дано се срещат все повече хора като вас които помагат и дават съвети при нужда , наздраве :)
neemnogovajno

Мнениеот kiko » 11 Сеп 2008 17:36

За да не отварям нова тема, ще пиша тук.
Искам да премахна бенка, която се намира в окосмената част над пениса. Създава чувство на дискомфорт при триене в бельото. От нея не излизат косми, има само около самата бенка. Очаквам отговор от специалистите тук и от хора, които са премахнали такъв тип бенка, какви манипулации са били извършени.
Благодаря!
http://img293.imageshack.us/my.php?image=11092008277ro3.jpg
kiko

Мнениеот Д-р.Хинкова » 13 Сеп 2008 11:08

Всички бенки,които искате да премахнете,трябва процедурата да се извърши от специалист дерматолог.В никакъв случай не опитвайте сам с ваши средства.
Д-р.Хинкова

Мнениеот kokinos » 28 Сеп 2008 14:24

Здравейте, по цялото тяло имам какви ли не бенки - изпъкнали, плоски, светли и тъмни. Имам също и червени точки. Дайте ми съвет, трябва ли да отида и да си направя изследване? Проблемни са най- вече гърба и гърдите.Благодаря предварително.
kokinos

Мнениеот Мила » 28 Сеп 2008 16:23

Хубаво е да направите консултация с дерматолог. Той ще Ви посъветва какво да предприемете и дали е нужно перативно премахване на някои от тях.
Мила

Назад към Акне, Екземи, кожни проблеми