Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Инициативата се реализира от Националната пациентска организация
Ракът отнема живота на над 17 000 българи годишно
Може ли слънцето да помогне на съня?
реклама

Премахване на кокоши трън

Херпес, псориазис, Розацея, витилиго, Себорея (пърхот)

Модератори: админ, консултанти

Премахване на кокоши трън

Мнениеот nataly_77 » 14 Авг 2008 20:48

От известно време ми се появиха няколко кокоши тръни на петата. Досега не съм имала и не знам какви са методите за премахването им. Моля, ако някой е имал и знае изпитана рецепта - да сподели.
nataly_77

Re: Премахване на кокоши трън

Мнениеот tanyhristeva » 17 Авг 2008 13:43

здраавей,пробвала съм с мравчена киселина,сребърен нитрат,течен азот,много е болезнено.Вярно има ефект,но не знам дали си заслужава болката.Като ми мине болката от изгарянето с течен азот,ще пробвам по друг начин,ако има ефект,ще ти пиша :)
tanyhristeva

Мнениеот nataly_77 » 18 Авг 2008 23:24

Поразрових се малко във форумите и намерих няколко "бабини рецепти". Реших да пробвам следната - настъргва се една скилидка чесън и се налага върху кокошия трън. Аз лично издържах така два пъти за около 1 час, защото болката е жестока :shock: Не знам какъв трябва да е крайният резултат, но сега се появиха малки черни точици. Все още не съм събрала сили да продължа с процедурата, защото два дни не можех да си стъпя на крака :cry:
nataly_77

Мнениеот д-р Цончев » 19 Авг 2008 12:05

Според мен е добре да се премахне или лекува от дерматолог. В противен случай ристувате д апродължи много дълго и болезнено самолекуване...
д-р Цончев

Мнениеот zelena » 28 Авг 2008 14:40

Здравейте,
И тук да се включа. След месец и половина неуспешно лекуване на мъжа ми от кокощи тръни на стъпалото с течен азот, успя да се излекува със прополис. Просто се слага едно парче върху кокошия трън и така около 1-2 седмици, като се сменя всеки ден. Първо се подува и като че ли се влошава и после изведнъж болката изчезва и постепенно сам се излющтва в банята.

Половин година по-късно на мен ми се появи и се излекувах по същия начин само с прополис.
zelena

Мнениеот anelia_sandra » 06 Сеп 2008 10:40

Привет,
мога да ви посъветвам,че в аптеките се продават лепенки за кокоши трън,при мен подействаха,забравих как се казват,но мисля че като попитате във всяка аптека ще се сетят,струват около 4 лева:)))

успех:)))
anelia_sandra

Мнениеот dodoan » 23 Окт 2008 21:55

Здравейте, аз знам изпитан начин който заслужава да се опита , първо да се напари мястото да омекне малко кожата , после да се изреже колкото е възможно от кокошия трън и веднага да се намаже с "мляко" от смокиня / или от скъсан лист или от плод , без значение е / и да се остави да засъхне , предупреждавам , че няма болка освен тази от самия трън. Процедурата се повтаря по възможност всеки ден . Това "мляко" помага и при брадавици ,но е желателно да се мажат докато са още малки . Ако съм помогнала на някой да се похвали. :wink:
dodoan

Мнениеот brindo » 29 Окт 2008 01:55

Аз преди години ми бяха излезли по целите ходила и ги премахнах с мравчена киселина. Наистина болеше, но пък ми се махнаха от раз,така че това е моят съвет...
brindo

Мнениеот джени » 06 Ное 2008 10:06

направо ме шашкате ,на мен са ми излизали и съм ги махала като ги изрежа и ги посипя със сол или йод.
джени

Мнениеот Mushkatoto » 30 Ное 2008 05:09

джени явно не са ти били толкова големи..

На мен ми се появи един огромен на петата и след него още 4 по ходилата като от общо 5-те ме боляха 3. Ходих на манипулации с течен азот веднъж седмично. След 3-4 пъти 3-те болезнени изчезнаха, другите 2 също малко им трябваше ама нямах време да ходя на още интервенции. Сега си седят тея двата ама не ми пречат и си перкам с тях..излезна ми и един на показалеца скоро. Трябва пак да ходя...
Аз не бих казал, че с течен азот е болезнено. По-скоро лек, моментен дискомфорт непоследствено след интервенция, но в никакъв случай не ме е боляло.

А някой може ли да ми обясни от какво подяволите се причиняват тея гадости?
Mushkatoto

Мнениеот sms_mamata » 09 Дек 2008 13:31

sms_mamata

Мнениеот flamena2008 » 30 Дек 2008 00:14

Знам как безболезнено да отстраните кокоши трън.
Ако е на пръст на крак или на ръка, можете да пробвате следното:
1. Взимате парчерце сурово месо /около 2 см/
2. Слагате това месо за 24 часа в оцет и малко вода
3. След като минат 24 часа, налагате парченцето месо на мястото, където има кокоши трън. Спите с него вечерта /връзвате с бинт например, за да не се размести/
4.Като станете сутрин махате парчето месо. Притопляте вода и потапяте мястото с кокошия трън във водата/пръста на крака, на ръката ви/. Стоите около 10-тина минути така.
5. Във вряща вода изварявате игла - или със запалка обгорявате върха на иглата.
6.С иглата леко отстранявате повърхността на тръна. /1-2 милиметра/Понеже пръста ви е затоплен от водата, почти няма да усетите болка.
Тази процедура се повтаря докато трънчето лека - полека изчезне. Напълно. Няма да се появява отново и отново.
А идеята с оцета е: той издърпва тръна навън. Малко по малко след около седмица би трябвало да излезне напълно. Но трябва да "чоплите" леко и с иглата.Иглата да е чиста.
Успех!
flamena2008

Мнениеот flamena2008 » 30 Дек 2008 01:13

Забравих да спомена - парчето сурово месо трябва да е от червено месо - свинско или телешко.
flamena2008

Мнениеот ilkodo » 30 Дек 2008 02:53

Аз имах кокоши трън.
Започна се с един на показалеца до нокътя и се стигна до над 20 по двете ръце.
Пробвал съм всичко посочено по-горе, с изключение на 'нощния кебап'.
Успехът беше нулев.
И между другото изгарянията с азот по ръцете са безкрайно болезнени.
Лепенките от аптеките са пълна лъжа.
Накрая забих игла в 'центъра на изначалното зло' и започнах да го горя със запалка от другия край.
По два- три пъти на ден с продължителност- колкото можеш повече да издържиш.
Боли много, но пък злобата ми към тези образувания беше по-голяма.
Те се предадоха.
След първия, другите загаснаха сами.
Оттогава съм ОК и само да се мерне някой, такава инквизиция съм му намислил......
ilkodo

Назад към Акне, Екземи, кожни проблеми