Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Обмислят и премахване на клиничните пътеки
Той ни прави по-привързани към половинката ни
Какво количества захар на ден може да обработи организма?
реклама

Премахване на кокоши трън

Херпес, псориазис, Розацея, витилиго, Себорея (пърхот)

Модератори: админ, консултанти

Премахване на кокоши трън

Мнениеот nataly_77 » 14 Авг 2008 20:48

От известно време ми се появиха няколко кокоши тръни на петата. Досега не съм имала и не знам какви са методите за премахването им. Моля, ако някой е имал и знае изпитана рецепта - да сподели.
nataly_77

Re: Премахване на кокоши трън

Мнениеот tanyhristeva » 17 Авг 2008 13:43

здраавей,пробвала съм с мравчена киселина,сребърен нитрат,течен азот,много е болезнено.Вярно има ефект,но не знам дали си заслужава болката.Като ми мине болката от изгарянето с течен азот,ще пробвам по друг начин,ако има ефект,ще ти пиша :)
tanyhristeva

Мнениеот nataly_77 » 18 Авг 2008 23:24

Поразрових се малко във форумите и намерих няколко "бабини рецепти". Реших да пробвам следната - настъргва се една скилидка чесън и се налага върху кокошия трън. Аз лично издържах така два пъти за около 1 час, защото болката е жестока :shock: Не знам какъв трябва да е крайният резултат, но сега се появиха малки черни точици. Все още не съм събрала сили да продължа с процедурата, защото два дни не можех да си стъпя на крака :cry:
nataly_77

Мнениеот д-р Цончев » 19 Авг 2008 12:05

Според мен е добре да се премахне или лекува от дерматолог. В противен случай ристувате д апродължи много дълго и болезнено самолекуване...
д-р Цончев

Мнениеот zelena » 28 Авг 2008 14:40

Здравейте,
И тук да се включа. След месец и половина неуспешно лекуване на мъжа ми от кокощи тръни на стъпалото с течен азот, успя да се излекува със прополис. Просто се слага едно парче върху кокошия трън и така около 1-2 седмици, като се сменя всеки ден. Първо се подува и като че ли се влошава и после изведнъж болката изчезва и постепенно сам се излющтва в банята.

Половин година по-късно на мен ми се появи и се излекувах по същия начин само с прополис.
zelena

Мнениеот anelia_sandra » 06 Сеп 2008 10:40

Привет,
мога да ви посъветвам,че в аптеките се продават лепенки за кокоши трън,при мен подействаха,забравих как се казват,но мисля че като попитате във всяка аптека ще се сетят,струват около 4 лева:)))

успех:)))
anelia_sandra

Мнениеот dodoan » 23 Окт 2008 21:55

Здравейте, аз знам изпитан начин който заслужава да се опита , първо да се напари мястото да омекне малко кожата , после да се изреже колкото е възможно от кокошия трън и веднага да се намаже с "мляко" от смокиня / или от скъсан лист или от плод , без значение е / и да се остави да засъхне , предупреждавам , че няма болка освен тази от самия трън. Процедурата се повтаря по възможност всеки ден . Това "мляко" помага и при брадавици ,но е желателно да се мажат докато са още малки . Ако съм помогнала на някой да се похвали. :wink:
dodoan

Мнениеот brindo » 29 Окт 2008 01:55

Аз преди години ми бяха излезли по целите ходила и ги премахнах с мравчена киселина. Наистина болеше, но пък ми се махнаха от раз,така че това е моят съвет...
brindo

Мнениеот джени » 06 Ное 2008 10:06

направо ме шашкате ,на мен са ми излизали и съм ги махала като ги изрежа и ги посипя със сол или йод.
джени

Мнениеот Mushkatoto » 30 Ное 2008 05:09

джени явно не са ти били толкова големи..

На мен ми се появи един огромен на петата и след него още 4 по ходилата като от общо 5-те ме боляха 3. Ходих на манипулации с течен азот веднъж седмично. След 3-4 пъти 3-те болезнени изчезнаха, другите 2 също малко им трябваше ама нямах време да ходя на още интервенции. Сега си седят тея двата ама не ми пречат и си перкам с тях..излезна ми и един на показалеца скоро. Трябва пак да ходя...
Аз не бих казал, че с течен азот е болезнено. По-скоро лек, моментен дискомфорт непоследствено след интервенция, но в никакъв случай не ме е боляло.

А някой може ли да ми обясни от какво подяволите се причиняват тея гадости?
Mushkatoto

Мнениеот sms_mamata » 09 Дек 2008 13:31

sms_mamata

Мнениеот flamena2008 » 30 Дек 2008 00:14

Знам как безболезнено да отстраните кокоши трън.
Ако е на пръст на крак или на ръка, можете да пробвате следното:
1. Взимате парчерце сурово месо /около 2 см/
2. Слагате това месо за 24 часа в оцет и малко вода
3. След като минат 24 часа, налагате парченцето месо на мястото, където има кокоши трън. Спите с него вечерта /връзвате с бинт например, за да не се размести/
4.Като станете сутрин махате парчето месо. Притопляте вода и потапяте мястото с кокошия трън във водата/пръста на крака, на ръката ви/. Стоите около 10-тина минути така.
5. Във вряща вода изварявате игла - или със запалка обгорявате върха на иглата.
6.С иглата леко отстранявате повърхността на тръна. /1-2 милиметра/Понеже пръста ви е затоплен от водата, почти няма да усетите болка.
Тази процедура се повтаря докато трънчето лека - полека изчезне. Напълно. Няма да се появява отново и отново.
А идеята с оцета е: той издърпва тръна навън. Малко по малко след около седмица би трябвало да излезне напълно. Но трябва да "чоплите" леко и с иглата.Иглата да е чиста.
Успех!
flamena2008

Мнениеот flamena2008 » 30 Дек 2008 01:13

Забравих да спомена - парчето сурово месо трябва да е от червено месо - свинско или телешко.
flamena2008

Мнениеот ilkodo » 30 Дек 2008 02:53

Аз имах кокоши трън.
Започна се с един на показалеца до нокътя и се стигна до над 20 по двете ръце.
Пробвал съм всичко посочено по-горе, с изключение на 'нощния кебап'.
Успехът беше нулев.
И между другото изгарянията с азот по ръцете са безкрайно болезнени.
Лепенките от аптеките са пълна лъжа.
Накрая забих игла в 'центъра на изначалното зло' и започнах да го горя със запалка от другия край.
По два- три пъти на ден с продължителност- колкото можеш повече да издържиш.
Боли много, но пък злобата ми към тези образувания беше по-голяма.
Те се предадоха.
След първия, другите загаснаха сами.
Оттогава съм ОК и само да се мерне някой, такава инквизиция съм му намислил......
ilkodo

Назад към Акне, Екземи, кожни проблеми