ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
При тях подборът на храната е особено важен
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
Доказано: съставка в него действа

мехурчета по дланите и пръстите

Херпес, псориазис, Розацея, витилиго, Себорея (пърхот)

Модератори: админ, консултанти

Gala721

Re: мехурчета по дланите и пръстите

Мнение от Gala721 » 26 юли 2009 23:07

brat mi ima6e takiva i se okaza,4e e alergia ot drojdi i ne iade kis.mlako,ne pie bira...hranitelna alergia. no se maje6e s razni mehlemi,koito go uspokoiavaha vremenno. Ima6e goliama polza ot kisneneto na racete vsiaka ve4er v ocet!sega e po-dobre kato spazva hranitelen rejim.

mimi_bonx2

Мнение от mimi_bonx2 » 29 юли 2009 20:31

imam podoben problem no mehur4etata sa po prystite na krakata a ne po rycete . Tova s dishidrozata e kato , 4eli naj logi4no za6toto hodih na lekar i tq mi izpisa kortikosteroid - betaderm.Kaza 4e ne e zarazno i da ne se pritesnqvam .Predi 4 godini pak prez lqtoto mi se poqviha pak na krakata.i poneje be6e mejdu prystite se upla6ih da ne sa gybi4ki .Zatova si kupih bez predpisanie lamizil.Okaza se 4e ot tova se vlo6i o6te pove4e.Lekarkata pri koqto hodih mi kaza 4e potta na tezi u4astyci ne moje da izleze ot porite i se zapu6vat po tozi na4in sobstvenata pot stava alergi4na za organizma i toj reagira s alergi4na reakciq . 4udno mi e sega za6to mi kazvat 4e e hiperhidroza sled kato az se potq dori mnogo po malko ot normalnoto dori pri fizi4eski natovarvaniq.Nadqwam se da sym bila polezna

Зоя Г

Мнение от Зоя Г » 12 авг 2010 14:03

Здравейте !
Лично аз вече трета пролет имам същия проблем-малки пъпчици по ходилата и пръстите на ръцете,които изсъхват,кожата става на миниятюрни червени точки(като след убождане с игла) и се лющи.Ако нарочно ги пукна се получава кръгла раничка.Такаа...след мазане с какви ли не кремчета за алергии,за себе си открих,че Nizoral 2% krem(против вс.видове гъбички и дрожди) единствен ми помага.
Маже се един път на ден (при по-голям брой като на поста със снимките-там са ужасно много,няма да навреди и 2 пъти на ден и сигурно 1 тубичка няма да стигне),до към 5-тия ден могат да продължат да излизат нови,но после всичко изсъхва,бели се и пада за около 20 дни.Като попие се мажа с крем с розова вода или масло,за да не съм като белещ се гущер.
Предлагам този вариянт за хора,които от нищо друго не се повлияват,въпреки консултации с дерматолог.Не знам каква е причината Nizoral да ми помага,казаха ми,че не са гъби,а нещо имулогично,може би е силен и гори всичко? Или както казаха по-горе е алергия към дрожди?
Важното е,че сега си нося отворени обувки с кеф.Дано помогна на някой;)

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 12 авг 2010 14:28

Здравейте всички,
имала съм проблеми с гъбички по краката, по ръцете ми се е белила кожата и силен сърбеж на тези места, но чак такива пъпчици не съм имала. Опитвала съм няколко успешни начина за лекуване на гъбички по ръцете и краката. 1. Паста за зъби Поморин, защото тя съдържа поморийска луга, която е лечебната част от пастата.
2. Крем с алое вера - изключително ефикасен. Където намажеш - без да щипе, без болки - изчезват гъбичките яко дим.
3. потопявала съм си краката в леген със соли за вана - също добре се отразяват. Но най-ефикасно средство си остава алоето.
Надявам се да съм помогнала с опита си.
С най-добри пожелания

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 12 авг 2010 14:29

П.С. Забравих да кажа, че преди много години съм опитвала всякакви мазила от аптеката, които безуспешно прилагах.

Marcus

Мнение от Marcus » 05 авг 2012 21:29

Здравейте!Страдам от този проблем в продължение на около 8 години.Симптомите и причините са точно така,както ги описва "Ели-Нора",а визуално изглежда,като на снимките на "енес-рс"...С една дума мога да го пределя,като УЖАСНО.Само веднъж отидох на преглед при специалист,който ми обясни,че това са дължало на "Силно емоционално вълнение,съчетано с алергична реакция към собствената ми пот,причинена от слънчевата радиация..."
Излишно е да казвам,че не взех тези думи за сериозни,както и не си купих витамините и елементарния мехлем,написани в рецептата...И така още няколко години,докато не ми се наложи да живея и работя в Дубай,като музикант,където заради постоянната горещина проблемът се задълбочи и тотално ми пречеше на работата-работя с пръстите си....
Споделих за това на вуйчо ми,който ми препоръча "Canesten"-кремче за мазане от 20 гр.,което може да се купи от всяка аптека,на цена около 10 лева...Намазах се веднъж и успокоителният ефект беше моментален..Продължих да се мажа всеки ден,през около 4 часа и засегната кожа започна да се отделя,като суха и мъртва...Раните заздравяха,а мехурчетата започнаха да изчезват,спирайки появата на нови...Мисля да се лекувам по този начин,докато кожата ми се възстанови напълно,като здрава и тогава да спра третирането й,за да разбера,дали ефектът ще е и постоянен,което още не мога да кажа със сигурност....
Надявам се с тази информация да бъда полезен на други хора,които са се оказали в моето състояние...

П.С.:Това заболяване със сигурност не е заразно!

кралева

Мнение от кралева » 23 авг 2015 07:18

Прочетох за проблемите с мехурчета м/у пръстите.Не знам,може би съм закъсняла със съвета,защото сега откривам сайта,но...Аз също имах този проблем.Появи се незнайно от какво,но се засилваше при контакт с вода и не можех да правя нищо в къщи.Пробвах какви ли не мазила и хапчета - без резултат.Спасението ми беше пенсиониран лекар от "Пирогов",който се занимаваше с ирисова диагностика.Той ми каза,че това се дължи на прекалено ръзвитие на патогенни бактерии в стомаха,тъй като стомашния ми сок не е достатъчно киселинен и не ги убива при преработката на храната.Те се развиват бързо и от техните отпадъци и токсини,които са алергени,засягат по-чувствителни към тях места.Та рецептата,която ме спаси е: 1 бр.бурканче истински мед от 500гр.,1бр.сяра за пиене от аптека,50гр. и струва 1лв.Разбъркват се добре заедно.От тази смес се взема 1 чаена лъжичка СЛЕД всяко хранене,докано свърши.Тази смес избива всички бактерии в стомаха,и вредни и полезни.Затова след като се започне да се яде,се получава леко разстройство и газове с миризма на сяра,което е неприятно.Като свърши сместта,трябва веднага да се започне едномесечен курс с пробиотици-доктора ми препоръча "Линекс",но тогава още нямаше други.Трябва де се пият ПРЕДИ всяко ядене.Според мен,може и допълнително да се яде кисело мляко и още някой вид пробиотик по желание.Оттогава нямам проблеми с мехурчетата,а ако започнат да се появяват, си правя един курс с половината количество и всичко приключва.Така че,ако някой мисли,че има моите проблеми,със сигурност ще се излекува.

lycamobile

Мнение от lycamobile » 14 окт 2015 13:20

Minalata godina mi izlqzoha purvo po petite posle po rucete takiva mehurcheta koito surbqt ujasno otidoh na lekar i tam mi kazaha che tova e detski virus koito trqbva da si zavurshi cikula nqma lekarstvo zada se spre edinstvenoto neshto sa kremcheta i hapcheta zada namalqt surbeja koito me dokarvashe do ludost sled mesec izchezna i sega otnovo gledam se poqvqva dano tozi put bude po leko che e dosta nepriqtno

Forum admin

Мнение от Forum admin » 14 окт 2015 17:09

Спазвайте правилата на форума.
Моля, пишете на кирилица!
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

ileto767

Мнение от ileto767 » 11 ное 2015 05:11

:idea: Страдах от това 15 години,много мъчително състояние от 5 години съм напълно излекувана помогнала съм на много хора,ефекта до седмица е поразителен,който желае да ми пише на мейл :ileto767@abv.bg

katia1976_ivanova

Мнение от katia1976_ivanova » 18 юли 2017 17:48

Миналата седмица ми се появиха първо На едната ръ
ка след Това и на другата станаха големи МЕХУРИ като се спукаха ужасно боляха много се уплаших отидох на дерматолог оказа се възпаление на потните жлези изписа ми дъбова кора топят се ръцете сутрин И вечер по 15мин.и две мазила"адвантан мляко" за вечер и "фусикорт"за сутрин плюс хапчета за вечер"ксизал" противоалергични сега всичко е наред е бели се Старата Кожа

Отговори

Върни се в “Акне, Екземи, кожни проблеми”