ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
При тях подборът на храната е особено важен
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
Доказано: съставка в него действа

мехурчета по дланите и пръстите

Херпес, псориазис, Розацея, витилиго, Себорея (пърхот)

Модератори: админ, консултанти

marji

мехурчета по дланите и пръстите

Мнение от marji » 02 авг 2008 19:49

Здравейте,
от 2 дни ми се появиха малки бели мехурчета, които изглеждат като пълни с безцветна течност. Имам лек сърбеж, но това, което най-силно ме притеснява, че се увеличават прогресивно и като брой, и като големина, и образуват малки "грозчета"(и това само за уикенда).
Нямам представа от къде може да са се появили - ако все пак може да се извлече някаква информация - ползвам градски транспорт, преди една седмица бях на зоологическа градина, както и на голям концерт с много хора, освен това имам и някакви ранички по краката (не знам дали са гъбички или се появиха от препарати покрай ремонта вкъщи ) и допускам, че това може да е някаква "производна" ако са гъбички..., преди около месец ме ухапа кърлеж, който беше разкъсан, малко по-отдавна пък имах странни екземи по тялото - дерматолога, при който ходих ми каза, че е вирусно заболяване и отшумява само - още не е отшумяло... стреса също не ми е малко, иначе принципно спазвам съвсем добра хигиена, в никакъв случай половият ми живот не е безразборен... и не знам от кое от всичките неща може да е - четох доста по въпроса, смятам и с лекар да се консултирам (макар че трябва да призная, че напоследък взех да се усъмнявам в компетентността на много лекари). Това е и причината да пиша тук. Вярвам, че ще получа полезна информация, за което предварително благодаря.

kakati66

Re: мехурчета по дланите и пръстите

Мнение от kakati66 » 28 авг 2008 09:32

clobederm maz opitai i kaji kak 6te e az go imax sa6toto i se opravix s nego pone za sega

silvesterjunior

Мнение от silvesterjunior » 04 сеп 2008 11:01

И аз имам същите мехурчета, и ту се появяват ту изчезват. Дерамтолога каза че било дисхидроза, и че неможело много да се лекува.

nataly_77

Мнение от nataly_77 » 06 сеп 2008 14:46

Здравейте! Аз имам същия проблем от миналото лято. Вече мина една година и не мога да се отърва от тях. Отначало ми се появиха малки мехурчета между пръстите на едната ръка. Докато нямеря време да отида на лекар, се появиха и на другата ръка. Сърбят ужасно, а когато се пукнат, кожата изсъхва и започва да боли. Лекарката ми изписа Exoderil, но това не ми помогна особено. Каза, че е от горещината (появиха се през лятото), но за съжаление не се махнаха и през зимата. Една колежка ми препоръча Daktacort. Това мазило помага, но само докато го използвам - като не се мажа, пак се появяват пъпчиците и сърбежа. Не знам как е при вас, но аз забелязах, че проблемът се усложнява, когато чистя, използвам прах за пране или мокри кърпички. Все едно е алергия?! Случва се пъпчиците да се увеличат и когато ми е много напрегнато и нервно. Тъй като не съм намерила лекарството, което да ги премахне напълно, се опитвам да избягвам контакта с това, което ме дразни - използвам ръкавици когато чистя, всички дрехи пускам в пералнята, не използвам мокри кърпички... Само не знам как да се справя със стреса :roll:

Petya24

Мнение от Petya24 » 11 сеп 2008 14:59

На дъщеря ми която е на 2 год.и 8 мес. и излиза мехур пълен с течност на едното краче.Много съм притеснена можете ли да ми препоръчате нещо?

Д-р.Хинкова

Мнение от Д-р.Хинкова » 13 сеп 2008 11:06

Това ,което описвате може да е уртика,която да се дължи на алергия.Има ли детето други прояви на алергия?

Petya24

Мнение от Petya24 » 15 сеп 2008 14:30

Вече бяхме на лекар и каза че е хранителна алергия.Аз се съмнявам че стана от много шоколад.

anur

Мнение от anur » 24 май 2009 13:33

аз имам същия проблем и ми казаха че имам запушване на потните жлези метода е с 2% салицилов спирт се мажат дланите,отгоре с лоринден С се намазва и може по 1 таблетка белергамин вечер и редуващи се бани през ден –1ва баня– 2 литра хладка вода се разтваря 1 кафяна л.сода, 2–рата баня –2л.хладка вода +1 суп.л. оцет киснат се ръцете около 2 мин/много помага/ и трябва да сте постоянни,но основния проблем е на нервната с–ма ,докато тя не бъде успокоена всички средства са само поддържащи,лечението е препоръчано от най–добрия кожен лекар Д–р Пешева добре е да се свържете с нея за консултация на ул.Поп Богомил 24 тел:02/9835063
/ЗВЪНЕТЕ РАНО СУТРИН-6-7 ЧАСЪТ ЗАЩОТО ЧАСОВЕТЕ СА ЗАЕТИ МЕСЕЦИ НАПРЕД/
e-mail: dr_pesheva@abv.bg

enes_rs

Мнение от enes_rs » 26 май 2009 15:44

Същотот се получи и при,мене едвам пиша..при мене стана следното..имах гъбички на краката и от аптеката поисках несто елемнтарно и ми дадоха "антимико-бета" и някакво мазило..и след 3 дена ползване ми се появиха на ръцете мехурчетата, подкожни пъпчици..от горе и по дланите..болят и сърбят, особено през ноща..и след като ходих на дерматолог ми казаха, че е вторична реакция срещу това антимико бета...предписами рецепта, спрях да позлвам това алергичното лекарство и сега от 2 дена пия антибиотици..кисна краката си със калиев перманганат ..някакво мазило като мастило..крем за ръцете и утре алергозан на инжекции...но между пръститеми на ръцете все още няма ефект и повече мисля че станах :( или е още рано трябва да чакам?..данеее нещо друго че имам да върша други неща а не излизам от вкъщи...като крастасал ме гледат някои..както и да е само да мине съгалесен съм на всичко.. дано на никой несе случи това..адски гадно е...21 мъж

enes_rs

Мнение от enes_rs » 20 юни 2009 21:11

Преди две седмици постъпих в болница, защото станаха адски много по ръцетеми тези мехурчета по пръститеми и по малко на краката...излекувах се в кожния диспансер.инжекции алергозан, гентамицин, соломедрол, бетадерм крем за ръцете и пиоктанин за пръстите на краката... и хапчета който несе сещам сега..след 4 ден ефекта бесе добре и за още 4 дена ми минаха и изсъхнаха..а причината за появата незнам каква беше и неразбрах..както и да е мина една седмица прибрах се и пак същата работа..по ръцете между пръстите ми се появиха в по малко.. побърквам се вече...незнам каква е причината а съм убеден, че има нещо което го правя и причинявам отново да се появят, а неможе да се установи при случай че не вярвам да се появят например ако съм алергичен към шоколада след консумацията..мисля че след няколко дена или незнам седмица..може да греша.Може да е от шоколада който е от чужбина, солта, стреса, многото потене или незнам, вече мисля, че може и да е от сапуните или нещо такова или от подобно нещо...незнам как да сложа снимки зада видите за какво става вапрос...дано дасъм полезен поне малко, като си отделям времето тука..ако има някой излекуван напълно да сподели..или поне причините..то на всеки организъм е различно но
Görünt016.jpg
все пак може да е от полза..
Görünt017.jpg
пиодермия или нещо друго е това...

enes_rs

Мнение от enes_rs » 22 юни 2009 23:50

всеки се излекува и никой не пише :(

doradora

Мнение от doradora » 23 юни 2009 23:34

polovin paket kaliev permanganat + 1 shishence kislorodna voda.magesh nqkolko pati na den

Eli-Nora

Мнение от Eli-Nora » 02 юли 2009 09:25

Имам такова заболяване вече трета година. Появява се само с настъпването на горещите дни. Провокирано е от стрес, намаляне на защитните сили на организма и липса на витамини.
Лекувах се с какви ли не скъпи мазила и антибиотици. Спрях ги и започнах само с калиев пергаманат, натопявам ръцете и краката за половин час, всичко става кафяво, но това не ме интересува. За мазане - само с крем ПЕНАТЕН. За един ден всичко изчезва, но трябва постоянство, в продължение на 1 месец.
разбира се, за всеки организъм е различно, но при мен е така.
Забелязах, че с нарушение на месечния ми цикъл се обострят и тези пъпчици, това го обясних на лекаря, но той ме погледна с подозрение и ми изписа лекарства за около 50-60 лева. Аз не си ги взех и започнах само така, по горе-описания начин. В момента съм доволна. Мисля и съм твърдо убедена, че се предизвикват само на нервна почва

desinka

Мнение от desinka » 22 юли 2009 15:34

Aз имам същите мехурчета сега през лятото,но не чак като на снимката по-горе.И предните лета имах,но те сами изчезват.Може би от топлото.Не им обръщайте чак такова внимание.Ще минат и без лекарства:)

enes_rs

Мнение от enes_rs » 26 юли 2009 22:41

е чак дане им обращам внимание...ти излес с тези ръце навън, нее прияатно...неможе да си поспиш като човек и как да не им обърна внимание...както и да е сега се излекувах но съм сигорен че при мене е от шоколада...

Отговори

Върни се в “Акне, Екземи, кожни проблеми”