Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
По два пъти седмично
Това залага антибиотичната резистентност
Нарушенията на съня често остават недиагностицирани
Какви са другите ползи от женската мастурбация?
реклама

УЖАСНИ КОСМИ ПО ЛИЦЕТО

Херпес, псориазис, Розацея, витилиго, Себорея (пърхот)

Модератори: админ, консултанти

УЖАСНИ КОСМИ ПО ЛИЦЕТО

Мнениеот mari_and » 30 Дек 2008 23:02

Здравейте!
Имам едно въпросче, което ме притеснява много...Зная,че много жени имат този проблем - говоря за гадните косъмчета, които се появяват над горната устна,брадата, а понякога и по цялото лице...Някой знае ли някаква билка или нещо друго, с което могат да бъдат отстранени ... за лазарна епилация съм чувала, ама аз питам за нещо, което може да се приложш в домашни условия...лепенки veet също са ефикасни, но ако все пак някои има подобен проблем и знае ефективен начин за решаването му, моля да сподели...Благодаря предварително!
mari_and

Re: УЖАСНИ КОСМИ ПО ЛИЦЕТО

Мнениеот радост183 » 31 Дек 2008 12:36

Здравей мила! Аз имам този проблем откакто се помня и повярвай отърване няма :twisted: Това мразя до смърт повярвай ми. :| Аз със моята пинцета не се разделям и изглеждам много добре,но аз си знам цената.Пробвала съм какво ли не...всичко е до време...седмица някъде и ТЕ поникват отново...УЖАС !!! :cry: Дано някой ден(по скоро де)да открият ефикасно лекарство или нещо каквото и да е там,та да се отървем от тази напаст!!! :wink:
радост183

Мнениеот g2l2 » 05 Яну 2009 13:46

най-добре се консултирай с ендокринолог и изследвай мъжките хормони.. успех!
g2l2

Мнениеот Ивет* » 08 Яну 2009 01:17

Тя ще се консултира с ендокринолог, ще си направи изследвания.
Но единственото което ще се случи е информация за стойностите на хормоните, космите ендокринолога не може да ги махне/защото не е магьосник/

Никой лекар и лекарство не може да махне космите.

Най добре е да се приеме такава какато е. Не искам да кажа да ходи с космите си.
Искам да кажа да приеме че има хиперандрогенемия. Или пък може би няма хиперандрогенемия, а космите и са по чувствителни към нормални стойности на андрогените.
Да приеме който и от двата проблема да има и да извършва редовни козметични процедури за премахване на космите.

Е ако има нередовна менструация или пък проблемно забременяване, може и да се вземат от време на време лекарства. Но това няма да повлияе космите.
Или пък лекарствата могат и да отслабят космите, но след спиране на лекарствата всичко се връща по старо му.
Ивет*

Мнениеот радост183 » 08 Яну 2009 11:16

Здравейте! Наистина не виждам смисъл да ходя да ми изследват хормоните 8) Във нашия род всички жени сме така...явно ми е по наследство :mrgreen: Не съм от онези жени със брада и мъжки мустаци имам косми да ,но чак толкова,че да пия лекарства.. :roll: Нямам нередовен цикъл,нито пък имам трудно забременяване.... имам син на осем месеца.. :P Относно козметичните процедури не съм ги прекратила и никога не съм оставяла да се виждат въпросните! Просто е голям ангажимент и е много неприятно :evil: Благодаря !
радост183

Назад към Акне, Екземи, кожни проблеми