Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Това показват новите данни на НСИ
Важно е разстоянието по между ви
Всяка година 1,5 млн. деца умират, защото не са били ваксинирани
Той ни прави по-привързани към половинката ни
реклама

BENKA

Херпес, псориазис, Розацея, витилиго, Себорея (пърхот)

Модератори: админ, консултанти

BENKA

Мнениеот mariomario » 09 Юни 2008 23:13

OT 2 DNI ZABELEQZAX 4E IMAM BENKA NA VRATA ! NA 15 SAM ! STRAX ME E DA NE PORASTNE ! I DA STANE GROZNA :twisted: :evil: KFO DA PRAVQ ! KATO Q XVANA TQ E MALKAA ! I Y6E6TAM 4E 6TE Q OTKASNA SAMO LEKO DA DRAPNA ! KAKVO DA PRAVQ 4E ME DRAZNI !

IVINETE 4E NE PI6E NA KIRILICA MNOO MOLQ DA OTGOVORITE ! NQMAM KIRLICA ! PROBLEMI S KOMPA ! NQ,MA DA SE POVTORI :oops: :evil: :evil:
mariomario

Re: BENKA

Мнениеот Д-р.Хинкова » 10 Юни 2008 16:56

В никакъв случай не я късайте!Както я описвате не прилича на бенка.Най-добре отидете на преглед при дерматолог.
Д-р.Хинкова

Мнениеот sgj » 25 Юли 2008 16:11

Здравейте! Имам следния въпрос - майка ми, която е с тъмна кожа има множество бенки по тялото и лицето. Някъде от около 1 год. забелязвам, че върху бенката до нос и която е колкото грахово зърно и червено-розава на цвят се появи нещо като топче, което е колкото глава на топлийка. Четох много за бенките и съм притеснена, но тя не иска по никакъв начин да отиде на лекар. Ако някой може да ми помогне със съвет, различен от този " трябва да отиде на дерматолог" ще съм му много, много благодарна!
sgj

Мнениеот Д-р.Хинкова » 29 Юли 2008 11:39

Всеки съвет ,различен от този,няма да бъде коректен,особенно за такъв проблем!
Д-р.Хинкова

Мнениеот lud_fen__ » 14 Авг 2008 12:34

искам много да знам опасно ли е ако разраниш бенка или я срежеш защото взех че реших да си обръсна главата и от зад съм имал бенка която забелязах откакто се обръснах и не е плоска а е като пъпчица нормално нали .... и се опасявам да не съм я закачил със ножчето на самобръсначката от 3 дни я наблюдавам и не съм забелязал промяна !!!
Моля помогнете !!!
lud_fen__

Мнениеот д-р Цончев » 14 Авг 2008 15:58

Щом няма промяна - няма проблем. Дори и да е засегната, не е задължиелно това да доведе до някакво усложнение. Наблюдавайте за зачервяване около бенката или потъмняването и, но ако в рамките на 3-4 дни няма такива, не се притеснявайте излишно.
д-р Цончев

Мнениеот tianaandjana » 25 Юни 2011 10:34

Здравейте, вчера забелязах проблем с бенка по тялото си и сега съм много разтревожена. затова реших да се обърна към вас. По принцип никога не съм имала проблеми, но вчера докато се преобличах, забелязах 4е една малка бенка, доста светличка на цвят е получила нещо като възпаление около себе си. Всъщност дори не съм сигурна дали това е точно възпаление. По скоро е като едва забележима светла окръжност около нея с изключително малък диаметър - изглежда така, сякаш бенката е тръгнала да се уголемява леко. Но по-странното е, че забелязах същото това кръгче и при друга бенка, която е по-голяма и релефна на вид. Въпросните бенки не са зачервени, не ме болят, не ме сърбят, не ме дразнят и т.н. Въпреки това съм много притеснена. Какво да правя?
tianaandjana

Мнениеот д-р Цончев » 26 Юни 2011 13:27

Мога да препоръчам дерматолог в София.
д-р Цончев

Мнениеот tianaandjana » 28 Юни 2011 15:50

вече си записах час при Д-р Попова. Доколкото четох за нея, хората са много доволни. За съжаление тя работи с направления чак около 12 юли. Не зная дали е редно да се 4ака толкова
tianaandjana

Мнениеот д-р Цончев » 01 Юли 2011 15:43

Аз лично не мога да отговоря на такъв въпрос.
д-р Цончев

Мнениеот tatiana_1324 » 05 Юли 2011 14:09

Здравейте!Баща ми имаше малка бемка на крака,която от 3-4 месеца се промени драстично,стана по-голяма,изпъкнала и черна...посъветва се с дерматолог и му казаха септемврви да отиде на изследвания и след това на операция,която баща ми отказва...много съм притеснена тъй като една млада жена почина от такава операция(бемката и беше на тила).Не изключвам факта,че предлагат операцията само за получат пари..на доста такива лекари съм попадала и вече почти не им имам доверие,ако искам точна прогноза се налага да заплатя отделно.Поради тази причина сме поставени пред голяма дилема дали да се подложи на операция.И защо във някои сайтове казват че операциите не са опасни,като мога да дам пример за точно обратното?Въпроса ми е колко процента е сигурността на операциите?И какво ще ме посъветвате?
tatiana_1324

Мнениеот д-р Цончев » 08 Юли 2011 10:27

Въобще да не отказва, а да се действа на време..
Въпроса ми е колко процента е сигурността на операциите?
- на такъв въпрос не може да се отговори.
д-р Цончев

Мнениеот kirilka » 11 Юли 2011 14:55

Здравейте,
синът ми е на 11 години и на ръката има петно черно на цвят, големината му е около 6мм., формата му не е правилна, плоско е...не го боли, не е разранено, кожата около него е спокойна... В момента не мога да се сетя кога се появи това петно /а сега, като прочетох статията за меланома съвсем блокирах/, но със сигурност го има поне от 3-4 години...Знам, че без да се види, нищо не може да се каже със сигурност, но нека някой въз основа на тази информация ми каже дали им нещо притеснително. Моля!Също така, бихте ли ми препоръчали добър кожен специалист от град Пловдив? Благодаря предварително!
kirilka

Мнениеот д-р Цончев » 13 Юли 2011 13:55

Вероятно е обикновена бенка, но щом ви притеснява трябва да се види от дерматолог.
д-р Цончев

Мнениеот kirilka » 14 Юли 2011 16:32

Благодаря Ви, доктор Цончев.Заведох детето на лекар и колегите Ви решиха/говоря в множествено число, защото от Кожния диспансер ни изпратиха във ВМИ, а от там в детска хирургична клиника/, че бенката трябва да се отстрани оперативно.Може ли да се вземе решение за премахване, въз основа на визуален преглед, при условие, че само на първото място /в Кожния/ погледнаха бенката под лупа?Бихте ли могли да ми кажете крие ли някакви рискове самата процедура по премахване на бенката?Благодаря!
kirilka

Следваща

Назад към Акне, Екземи, кожни проблеми