Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Можем да го отстраним, но...
С който бихме могли да обогатим менюто си
Всъщност, няма привикване към слабителните
реклама

Сърбеж по кожата

Херпес, псориазис, Розацея, витилиго, Себорея (пърхот)

Модератори: админ, консултанти

Re: Сърбеж по кожата

Мнениеот eeemi » 20 Сеп 2008 12:08

при мен се появи сърбеж по крайниците и гърба,който не е постоянен,но при разчесване се усилва.имам малки червени пъпчици,но не на всички места на сърбеж,а само тук-там.затова най-напред си помислих,че е възможно да са от ухапване на насекомо.наскоро си правих урография с ултравист,но проблема се появи след няколко дни.въэможно ли е да е алергична реакция към контрастното вещество?след колко време ще отшуми,ако не приемам лекарства?или е необходимо да взема нещо от рода на алергозан?
eeemi

Мнениеот Krisi87 » 08 Яну 2009 02:05

Моят проблем е че от една боя за коса получих алергия.Ушите ми почнаха да се белят и цялата станах в пъпки.Ходих на лекар и ми биха инжекция от което ми се изчисти лицето а за ушите ми изписаха Дипрогента.Но проблема е че по цялото тяло имам малки пъпчици които сърбят и колкото повече се чешам толкова повече сърби даже понякога има и кръв.Лекарката каза че щяло да ми мине и по тялото (ушите и лицето се оправиха)ама то не минава.Дали не е нещо друго а не алергия?
Krisi87

Мнениеот nordini » 08 Яну 2009 19:55

Посетете дерматолог.Сърбежа по кожата и пъпчиците съпътства много кожни заболявания.Ако сте от София-кожната клиника във Воена болница.Много добър екип.Успех!
nordini

Мнениеот DESOT » 04 Май 2009 01:25

Zdraveite na vsi4ki u4astnici vav foruma. Cilno se nadjvam tuk da polu4a savet, kak eventualno de re6a problema si sas sarbega po kogata. Imam tozi prooblem , ponjkoga dokato se kapj, no ne vinagi , sa6to taka po4ti vsjka ve4er kato si ljgam , ili po skoro dokato zaspj, i sega zaveljzvam , 4e dori prez denj se pojvjva nezavisimo s koj dreha sam oble4ena . Saregat e poprascite i bedrata. Ne moga da si objsnj pri4inata . Predi okolo 3 godini , ot kakto obljkoh za da probvam danki v edin magazin mi se pojvi sarbeg po bedrata , no s vremeto ot6umj , sega neznam kak zapo4na , no prodalgava ve4e tri meseca i naistina ne moga sama da si objsnj pri4inata. Nadjvam se vie da mi pomognete za6toto givej vav 4ugbina ot 2 godini i se pritesnjvam da otida na lekar poradi ezikovata bariera. blagodarj
DESOT

Мнениеот fanbull » 06 Сеп 2009 11:17

Здравейте аз имах същите проблеми т.е. сърбежи по гърдите и корема (без екземи), в допълнение ми пареше на езика... с метален вкус... дом лекарка каза че е алергия, но лекарствата за алергия не ми помогнаха, след това мислеха че е стрес но и това не помогна. След това отидох на гастролог и ми откриха камъни в жлъчката и в допълнение, кръвните изледвания на черния дроб не бяха добри. И така сърбежите са от проблеми в черният дроб. Надявам се да съм бил полезен.
fanbull

Мнениеот lozanoff » 21 Сеп 2009 06:23

Здравейте! От близо 2-3 месеца и най-вече от 1 изпитвам ужасни сърбежи по кожата, половите органи и от време на време м/у пръстите на ръцете, по сгъфките и по краката! Пъпките по слабините са червени пудути пъпки, а по тялото ситни пъпчици пълни с водичка. Изписвали са ми "Clemastin" , "Clouate" , "Alergosan" , "Tavegyl" и няма особена разлика, освен моментно успокоение на кожата и на сърбежа! Лекарката каза, че вариант за краста е изключен, защото никой не го е прехванал, когато сам имал контакти с различни хора. Преди 4 години сам имал краста за около 2 седмици и се излекувах с "Acarol" и противоалергични таблетки. Сърбежа по слабините е отвратителен и не се понася... Мойта приятелка има същия проблем, само че на нея не 'и излизат такива пъпки по тялото, а само покрай интимните части. Мога ли да помоля за помощ, защото вече не се издържа и трудно вечер заспиваме... :(
lozanoff

Мнениеот dekstar » 06 Окт 2009 12:31

kajetemi kak da si re6a tozi problem s sarbeja po tqloto az nesam alergi4en kam ni6to tova se slu4va samo esenta s men ot kvose polo4ava ikak da se izlekuvam
dekstar

Мнениеот Milla » 25 Окт 2009 20:44

Здравейте!
Миналата година имах същите проблеми като вас сърбеж по тялото, но
отидох на лекар и ми изписа MENALIND DERM - Много ми помогма.След време ми спряха сърбежите , но през лятото започнаха да ми се появят белези , като капилярчета по тялото и в момента са на ниво пъпа ми. Ако някой знае как мога да се махнат моля да пише.Б;агодаря предварително :)
Milla

Мнениеот hrizabelle » 21 Фев 2010 03:38

Здравейте! От една седмица имам сърбеж по гърба, шията, гърдите и корема, рядко по краката, който се появява, когато се събличам или под душа. От топла вода се засилва. Ходих на при личния лекар и на дерматолог. Последният ми изписа Aerius и Excipial(лосион), но не дават ефект. Според дерматолога сърбежът се дължал на прекалено сухата ми кожа, но дори и след мазането с лосиона и антиалергичното лекарство не чувствам облекчение. Много се притеснявам да не съм болна от нещо чернодробно, но личният лекар ми каза, че ако е така трябваше да имам обрив или пожълтяване, а тези симптоми отсъстват.Смятам да отида пак при него след тази неуспешна терапия и ще искам пълна кръвна картина. Някой от вас има ли идея какво ми е? Ако е така , моля пишете!!!
hrizabelle

Мнениеот Kostovaves » 11 Май 2010 10:16

Здравейте, дъщеря ми е на 4.5 г и от една седмица има сърбежи по цялото тяло, главно краката, гърба, врата, БЕЗ НИКАКВИ ПЪПКИ ИЛИ КАКВИТО И ДА БИЛО ВЪНШНИ БЕЛЕЗИ, че този сърбеж може да е породен от нещо. Когато я къпя и вечер сърбежите й се усилват.....много съм притеснена и утре ще сме на лекар. Както винаги майката си мисли най-лошото. Сърбеж по кожата без да оставя следи, пъпки и т.н. е характерен И за диабет и за рак.....ПАЗИ БОЖЕ!
Kostovaves

Мнениеот Kostovaves » 12 Май 2010 15:51

Здравейте, сега взех изследванията, които си платих САМА, защото лекарите не искаха да ми дадат направление (за джипито, става въпрос).
Резултатът - МСV - 76 при реф стойности 82-92
АСАТ - 61 при максимална реф ст-т 31 :shock:
Потресени сме, нещо с черния дроб на детето е!
Kostovaves

Мнениеот Ivenceto8705 » 22 Апр 2011 19:40

Zdraveite, i az imam podoben problem. Ot edna sedmica imam obriv po gardite, korema i garba, otna4alo beshe siten no sega pochna da stava kato lisheicheta i sarbqt ujasno. Po krakata i racete nqmam no imam chuvstvoto che se kachvat po vrata i po racete. Priemam alergozan na hapcheta no mislq che ne pomaga. Ne mislq che e ot hrana ili neshto drugo. Shte se radvam ako nqkoi mi pomogne s neshto :)
Ivenceto8705

Мнениеот Lady Boss » 02 Май 2011 17:24

Имах подобен проблем преди няколко месеца. Една сутрин се събудих със страшен обрив по краката, едни червени ситни пъпчици плюс сърбеж. Отидох веднага при кожен, каза ми, че може да е от перилни препарати, може да съм алергична към някоя от съставките или недобре изплакване на дрехи, аз обикновено пускам дрехите в пералнята на най-кратката, най-бърза и икономична програма, но доктора ме посъветва ако има антибактериална програма или да ги пускам на по-дълга, с по-добро изплакване, защото е възможно и това да е реакция от недостатъчно изплакване и оставане на частици по дрехите. Друго вероятно - от некачествена козметика за тяло или алергия към храна. Предписа ми серията на д-р Тайс Нахтхерцен за чуствителна кожа и всякакви кожни обриви, алергии и хронични кожни заболявания. Страшно съм доволна от продуктите, немски са, медицински, на растителна основа, без парфюм, парафин, консерванти и оцветители. И цените им са нормални. За бебока също купихме шампоана, душ олиото и балсама за тяло.
Lady Boss

Мнениеот black_lord » 06 Юли 2011 21:53

zdaveite imam nepostoyanen sarbes na garba,vse edno 1000 mravki me hapyat ne sam hodil na preglet kapya se prez 3 dena,probvah s kremove protiv izgaryania,nakraya se namazah s otzet i malko podeistva no nzm da prodalja li da se maja molya za savet. BLAGODARYA predvaritelno.
black_lord

Мнениеот mixcho » 22 Авг 2011 20:12

Здравейте, аз имам сърбеж по цялото тяло от близо 3 седмици.Преди това ме сърбеше само по ръцете , но след това се увеличи.Най-странното е ,че ме натъпкаха с хапчета и ме намазаха с мазила и все още не ми минава. Първо се мазах с ментолов спирт и взимах Преднизолон и никво подобрение , след тва се мазах с Паста бетадерм и взимах Зодак -нищо :x След това ми предписаха Акарол и се мазах до снощи ,но се пояжиха още повече пъпки.Лекарката каза ,че било нормално(но аз не мисля така) .И ми изписа пак зодак (който ваобще НИЩО не направи) и Емулция ,мазах се но продължават да изничат пъпки и да сърби :evil: Моля ви помогнете ми този месец много тежко го изкарах ,едвам заспивам от сърбенето.Имам чувството ,че лекарката ми изписва лекарства просто така и очаква да научка диагнозата. :cry: ПОМОЩ !!!
mixcho

ПредишнаСледваща

Назад към Акне, Екземи, кожни проблеми