ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Честата консумация на леща регулира кръвното налягане
Бебетата учат лексика от бащите си
Няколко прости съвета за храненето

Себорея

Херпес, псориазис, Розацея, витилиго, Себорея (пърхот)

Модератори: админ, консултанти

camapa1

Себорея

Мнение от camapa1 » 12 сеп 2018 21:52

Здравйте,

Поради високи чернодробни ензими 2 пъти над нормата реших да мина на причисваща диета от алкохол и вс др вредни неща, не че съм пил супер големи количества но вс ден по 200 гр с салатка. Както и да е изкарах 3 месеца вс ми е изрядно вътрешно и на хартия. Проблема е че през последните 2 години имам нещо като себорея ходих на 3 дерматолога в Пловдив доказали се и ми казват че трябва да намаля стреса и да избягвам пиенето. По време на диетата себореята се тушира позволих си да скъсам синджира 2-3 пъти и пак почнаха разни беления зад ушите в ушите по скалпа както преди. Искам да попитам алкохола раздразва ли себореята и има ли лек за нея. Защото иследванията са ми перфектни? И има ли някакво др алтернативно лечение с билки или лекър който да реши проблема? И да нямам за напред неудобство дори след прием на алкохол?

д-р Р. Иванова

Re: Себорея

Мнение от д-р Р. Иванова » 13 сеп 2018 09:21

В случая - с диетата сте изключили не само алкохола, но и различни храни, които сте определил като вредни, което означава,че добро повлияване е имало и от храната. При възможност може да намалите приема на алхокол, без да го спирате изцяло, като съчетаете с диетата, на която сте бил. Защото алкохолът като единствен компонент трудно може да доведе до влошаване на себорея, обикновено е съчетание от няколко фактора. С какво сте лекуван до сега при колегите?

camapa1

Мнение от camapa1 » 14 сеп 2018 11:22

1-вият път ми изписаха локоид крело това беше личния лекър но когато прочетох че е с кортикостероиди го спрях иначе имаше временен ефект.

2-рия път реших да отида на специалист и там ми изписаха

всекидневен крем синхробаза един крем за 20 който да се мажа и Selsun шампоан.

Ефект почти нямаше,нещата изчезват при спирането напълно на алкохола. От кафета и кофеинови напитки, и вс други храни не се проявява нищо. Но когато реша да пия на следващия ден почва леко лющене на мустака до носа и на веждите. Иначе нищо по сериозно по скалпа и като преди. Най-добър ефект имам като се намажа с тридерм мас. Мисля че какъвто и да е следващия крем трябва да е по мазен като мас и да има цинк в него незнам.

д-р Р. Иванова

Мнение от д-р Р. Иванова » 17 сеп 2018 11:14

Ролята на цинковия оксид е подсушаване, а от тридерм - кортикостероидната компонента (бетаметазон) успокоява възпалението и Ви облекчава.

Отговори

Върни се в “Акне, Екземи, кожни проблеми”