ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Третирането на хронични заболявания се нуждае от нов подход
Когато говорим за златния стандарт в медицината

Нещо от вида на папули

Херпес, псориазис, Розацея, витилиго, Себорея (пърхот)

Модератори: админ, консултанти

Ivankoolu

Нещо от вида на папули

Мнение от Ivankoolu » 13 мар 2018 20:35

Здравейте
Ще ме извините за текста , който най-вероятно няма да успея да формулирам правилно.
Имам един проблем от близо 2 седмици. След селска дейност (лопата и пръс) , се прибрах като нормалните хора , взех душ с обичайните препарати които ползувам. След подсушаване и обличане получих силен сърбеж по задната част на раменете , на раменете и леко към шията. Леко докосване и сърбежа стана неописуем , резултата беше много ситни пъпчици. На следващия ден много се бяха прибрали , но някои бях станали във формата на (папули , брадавици - не знам точно как да ги нарека)4 шия , 5 рамо и около 7-8 на двете рамена отзад формациите са в диаметър 5-6 см а от зад 8-10 см. Принципно си викам сигурно пак акне или обърнати косми ( взех игла ( стерилна за спринцовка - нова) и ги пукнах - нещо което знам че не трябва да се прави , но интересното беше че не са пълни с течност или косъм или мастно образувание както при акнето. По скоро са с изглед на брадавици - надявам се да не е папиломи , че стряскам се. Леко са червеникави , но той и пигмента на кожата ми е светъл и повечето белези от пъпки са ми известно време с такъв цвят. След пукането и лекото разраняване , зараснаха отново в същия вид ( като пъпки от варицела - знам че може да повтори , но нямат течност) и тогава си викам какъв боклук съм хванал от земята. Взех ацикловир , мазах викам си да не е херпес , без успех даже се появи още 1. Изгледа е като брадавици , сега мажа с писалка за такова нещо със салицилова киселина(което ми звучи като аспирин). Нямам сърбеж дразнене или нещо такова. Прилагам снимки в галерия , паролата е 1234567890123
http://www.img-share.eu/albums/view_album/496317
Някой ако има идея или докторите из форума ще се радвам да разбера.
Забравих да вметна , имунна система (да чукам на дърво ) проблем не е имало даже много рядко боледувам , може би с години не се случва ( вмятам го че се начетах на лошотии и изтръпвам)
Поздрави

д-р Цончев

Re: Нещо от вида на папули

Мнение от д-р Цончев » 18 мар 2018 14:36

Прилича ми на алергичен обрив, но не съм дерматолог.

Ivankoolu

Re: Нещо от вида на папули

Мнение от Ivankoolu » 18 мар 2018 17:46

Благодаря за отговора д-р Цончев , оценявам го. Не съм много сигурен дали е алергия , но има известен напредък с писалката с салицилова киселина , за сега не е чудо но помага някои са прибраха други се белят и падат. Д-рите тук ми казаха акне вулгарис , но не съм много сигурен.
Др симптоми в близост са вече 4 дни леко подути лимфи от нея страна както и усет за топче в гърлото , но са най-вероятно простуда.
Поздрави на вас , както и целия форум.

Отговори

Върни се в “Акне, Екземи, кожни проблеми”