ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Тя изглежда различно при всеки
Учени откриха кой вид корелира с повишен риск от карцинома
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс

Червени петна по краката... помощ?

Херпес, псориазис, Розацея, витилиго, Себорея (пърхот)

Модератори: админ, консултанти

bluet

Червени петна по краката... помощ?

Мнение от bluet » 02 авг 2017 13:22

Здравейте!
Преди месец, точно в края на учебната година, ми се появиха червени петна в областта на подбедриците. И аз, и родителите ми, се стереснахме, отидохме при личната ми лекарка. Тя ме прати при дерматолог в същия ден, като той обясни, че нещо ме е ухапало (въпреки че на мен не ми изглеждаше така). Предписа Ксизал и гел Дипрогента, като Ксизал пих точно 7 дни. След това всичко добре, няколко дни никакви оплаквания и изведнъж - тези червени петна пак се появиха, но този път като бледо-розови. Забравих да кажа, че изпитвах сърбеж, парене и лека болка при допир на тези места.
Отидох пак при личната лекарка, даде ми направление за алерголог. Този алерголог доста ме стресира, изброи доста заболявания, които започват с подобна симптоматика. Установи, че лимфните ми възли са леко подути в областта на шията. Обясних му, че от години имам проблеми със сливиците - появяват ми се така наречените тапички, изпитвам болка, понякога кашлям при изкарването на тези бели топчета, като преди около 6-7 месеца бях на УНГ, за да коментираме решението дали да бъдат премахнати. Тогава дадох и гърлен секрет - установи се, че нямало бактерии. След като споделих това на алерголога, той ми обясни как и лабораториите грешали. Реши да ми назначи изследвания - пълна кръвна картина, още няколко неща, с които не съм наясно, защото не разбирам напълно и тест за лаймска болест.
В момента само част от резултатите са излязли и съм доста притеснена... ще се опитам след това да ги прикача, за да ме ориентирате, ако може, защото се късам от нерви. Момиче съм, почти на 18. Надявам се да не е нищо сериозно. :cry:

bluet

Re: Червени петна по краката... помощ?

Мнение от bluet » 02 авг 2017 14:02

Ето снимка от миналия месец: http://imgur.com/a/vhRPO
Резултати - http://imgur.com/a/b6C1I
П.С. - забравих да отбележа, че забелязах, че тези петна се появяват главно след излизане навън, от около седмица не съм се разхождала много и в момента нямам. Може ли да е някакъв контактен дерматит, както личната ми лекарка смяташе? За първи път това чудо се появи след като бях в Борисовата градина (ходих из тревата) и мисля, че е възможно да съм минала през градинка, която е пръскана. :/ Може ли да има нещо общо с това?

bluet

Мнение от bluet » 02 авг 2017 15:44

Получих и резултатите за лаймска болест. Ето ги:
Лаймска болест
IgM - Резултат: 0.74(-)negative Референтна стойност:<0.9(-) negative; 0.9-1.1 bordline; >1.1(+) positive
Лаймска болест
IgG - Резултат: 2.3(-)negative Референтна стойност: <9 (-)negative; 9-11 bordline; >11 (+) positive

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 авг 2017 19:58

Отрицателни са, има линякакъв проблем

bluet

Мнение от bluet » 05 авг 2017 17:35

Ами, бях на алерголог вчера, той каза, че няма никакъв проблем и съм добре. Прегледа ме и забеляза, че съм имала изкривена носна преграда - секретите ми от носа постоянно текат по гърлото. Обясни, че бактериите от него не трябва да са там, където не им е мястото. Предписа ми пълен курс Ксизал (за 60 дни) като 12 дни от тях ще пръскам в носа си Олинт и още едно нещо през 60-те дни. Забравих му името, нещо с „Н“ беше, само запомних, че съответното лекарство имаше американски и немски вариант.
Иначе, оплаквания нямам. Преди няколко дни, точно след взимането на кръвта на вечерта ме заболя корема, а в деня при алерголога ме болеше главата, но Но Шпа и Ефералган помогнаха. Предполагам, че е заради притеснението ми.
Според вас в резултатите има ли нещо притеснително?

д-р Ал. Игнатова

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 08 авг 2017 13:36

Вторият спрей може би е Назонекс? Всичко е наред, но Ви препоръчвам да спазвате лечението, което Ви е предписано. Възможно е да е някаква изява на алергия към полени. Тази алергия може да има прояви както от страна на кожата, така и от носа и белите дробове. Ето защо са изписани и капките за носа. При прием на ксизал не трябва да приемате алкохол!
Приемайте си лечението и се радвайте на лятото!

Отговори

Върни се в “Акне, Екземи, кожни проблеми”