ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Лоша телесна миризма

Херпес, псориазис, Розацея, витилиго, Себорея (пърхот)

Модератори: админ, консултанти

valio95

Лоша телесна миризма

Мнение от valio95 » 16 юни 2017 17:50

Здравейте!
Казвам се Валентин и съм на 22 години. Проблема ми е, че свръхмного се изпотявам и имам лоша телесна миризма. Често може би като ми се вдигне температурата на тялото, ме обливат топли вълни и тялото започва да ме сърби, нямам мехури като при дисхидрозата. Дрехите ми и помощението в което спя се вмирисват. Изследвах си хормоните, но личния ми лекар каза че те са си наред, също ми каза че и дерматолог няма да може да направи нищо по въпроса. В интернет прочетох, че изпотяването с отделяне на лоша телесна миризма се нарича бромхидроза, а свръхизпотяването е хиперхидроза. Също в интернет прочетох, че не трябва човек да се къпе повече от 2,3 пъти в седмицата, защото така освен микробите по кожата, човек измива и полезните бактерии и може да стане податлив на някои заболявания. Проблема идва от някъде, ама не мога да разбера от къде и изобщо не знам при какъв лекар да ходя.

д-р Цончев

Re: Лоша телесна миризма

Мнение от д-р Цончев » 20 юни 2017 10:44

Пробвайте все пак при дерматолог, мога да препоръчам в София.

valio95

Мнение от valio95 » 20 юни 2017 17:41

Добре. Ако може да ми кажете някой добър дерматолог в София, но това сигурно ще стане по натам, защото сега съм затруднен малко финансово, а и взимам лекарства за гастрит и колит и евентуално ако ми предпише някакви лекарства, няма да е добре да смесвам лекарствата за двете заболявания.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 юни 2017 22:12

София, ИСУЛ, Проф. Троянова, дерматолог.

valio95

Мнение от valio95 » 23 юни 2017 16:42

Благодаря за информацията. Предполагам, че работи със здравната каса и ако прецени, че не съм за дерматолог и ме препрати към друг доктор, тя ще ми даде направление за другия доктор?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 юни 2017 20:10

Да да

peter007

Мнение от peter007 » 10 юли 2017 08:46

valio95 написа:
16 юни 2017 17:50
Здравейте!
Казвам се Валентин и съм на 22 години. Проблема ми е, че свръхмного се изпотявам и имам лоша телесна миризма. Често може би като ми се вдигне температурата на тялото, ме обливат топли вълни и тялото започва да ме сърби, нямам мехури като при дисхидрозата. Дрехите ми и помощението в което спя се вмирисват. Изследвах си хормоните, но личния ми лекар каза че те са си наред, също ми каза че и дерматолог няма да може да направи нищо по въпроса. В интернет прочетох, че изпотяването с отделяне на лоша телесна миризма се нарича бромхидроза, а свръхизпотяването е хиперхидроза. RemediesRxСъщо в интернет прочетох, че не трябва човек да се къпе повече от 2,3 пъти в седмицата, защото така освен микробите по кожата, човек измива и полезните бактерии и може да стане податлив на някои заболявания. Проблема идва от някъде, ама не мога да разбера от къде и изобщо не знам при какъв лекар да ходя.
Можете да използвате разтвор на алуминиев хексахидрат за прекомерно изпотяване

valio95

Мнение от valio95 » 12 юли 2017 19:57

А този разтвор на алуминиев хексахидрат може ли да има някакви стравични ефекти и прочетох, че се приема една вечер в седмицата или на 10 дни и какво точно представлява този разтвор?

Отговори

Върни се в “Акне, Екземи, кожни проблеми”