ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
България е от малкото страни, където билката вирее свободно

акне помощ ?

Херпес, псориазис, Розацея, витилиго, Себорея (пърхот)

Модератори: админ, консултанти

mani bani

акне помощ ?

Мнение от mani bani » 01 дек 2016 23:36

Здравейте, на 25 години съм преди около месец ми излезнаха ужасни пъпки , никога преди това не съм имала .Отидох на дерматолог при доктор Яръмова каза ми че имам акне... Изписаха ми Флажил който трябва да го пия 1 месец,в листовката пише че не трябва да се пие повече от 10 дни ... Освен това се мажа и с Акнатак ..Пия и витамини Мерц. Дерматоложката ми каза да си купя серията за акне на Авен .. В момента ползвам всичките тези неща от 2 седмици но не забелязвам ефект..

neosten

Re: акне помощ ?

Мнение от neosten » 06 дек 2016 23:01

За 2 седмици не очаквай да видиш резултат.
Борил съм се с акне дълго време и знам колко е неприятно но си трябват системни мерки дълго време. Най-важното е да почистваш лицето добре всеки ден и редовно да почистваш черните точки.
Навремето аз правих процедури с Дарсонвал при един дерматолог и ми се отрази добре. Хубаво е да избягваш сладки храни.

BorisHr

Мнение от BorisHr » 08 дек 2016 01:56

И аз съм така , само че съм на 26 , също като теб преди не съм имал пъпки .
Появиха ми се изведнъж и от 2 месеца се боря с този проблем , дерматолози лечения , но ефекта е минимален .
Ако имаш подобрение от нещо или от някаква процедура , ще се радвам да споделиш .

mani bani

Мнение от mani bani » 08 дек 2016 16:44

С какво се лекуваш в момента ?

BorisHr

Мнение от BorisHr » 08 дек 2016 22:55

Измиващ гел на Bioderma , крем Aknicare и един лосион , който е правен по рецепта и го слагам само на пъпката.
Също така месец и половина антибиотик Vibramicin , но сега дерматолога ми го спря .
Почти нулева промяна на състоянието , ме кара да търся друг специалист .

mani bani

Мнение от mani bani » 09 дек 2016 04:36

Лечението е дълго за съжаление... Има вероятност да се сменят няколко антибиотика докато подейства някой , поне така четох ... изчетох може би всички теми на тема акне и се депресирам още повече :shock: ако има ефект при мен моето лечение ще пиша тук ...

BorisHr

Мнение от BorisHr » 10 мар 2017 02:34

Здравей , как мина лечението , имаше ли ефект ?
Аз се бях изчистил , използвам Effaclar DUO + , и измиващ гел,също ми бяха направени 3 пилинга.
2 месеца нямах никакви пъпки , но от днес започнаха да ми излизат отново подкожни,дебели 2-3 на брой.
Ще се радвам , ако някой има трайно подобрение да сподели как се е справил.
Поздрави ! :)

galicia

Мнение от galicia » 10 мар 2017 16:38

За акне много добри резултати дават течният сапун на Форевър,а за мазане имат два крема.Няма да остане и следа от акнето.За повече информация може да ми пишете на forever.flpbg@gmail.com

Иванка456789

Мнение от Иванка456789 » 09 сеп 2017 10:23

BorisHr написа:
10 мар 2017 02:34
Здравей , как мина лечението , имаше ли ефект ?
Аз се бях изчистил , използвам Effaclar DUO + , и измиващ гел,също ми бяха направени 3 пилинга.
2 месеца нямах никакви пъпки , но от днес започнаха да ми излизат отново подкожни,дебели 2-3 на брой.
Ще се радвам , ако някой има трайно подобрение да сподели как се е справил.
Поздрави ! :)
Здравей, аз от около 2 години имам средно акне. Преминах през Acne out, почти всички продукти на La Roche Posay, тоник за акне, Нивеа, Acne Care, bb кремове, Виши и всичко, което ми препоръчват за добро, пробвах дори един антибиотичен крем от аптеката, пих хомеопатични, но ефектът беше кратък и не особени резултати. Отодох на дерматолог. Той ми предпида ,,Акнатак” (около 47лв) като една тубичка стига за месец, използвам го вече 4 месец и има огромно подобрение, резултатите започват да се виждат на 3тия, но са трайни и дълбоки. Комбинирам и с различни маски и диета, изписана ми от дерматолога. Много е важно да не ядеш: сладко, изкуствени мазнини, прясно мляко, мазно, червено месо(избягвай колбаси от всякакъв вид), чипсове и всякакави такива вредни храни. Много вода, зелени храни и едни ядки, които забравих, но ще оцелееш и без тях. Режимът е много важен, може би ако бях спряла да си лягам в 3, нямаше да имам и няколкото останали пъпки. Много хигиена на лицето, не го пипаш с ръце, миеш го по 2 пъти на ден с измиващи гелове, scrub, който маха черни точки и мъртва кожа и много важно слунцезащитен(антикодомен разбира сеѝ крем като дневен, който да хидратира през деня, защото иначе ще получиш бръчки, кожата става чувствителна от кремут, който трябва да нанасяш всяка нощ обилно по цялото лице, нез да пропускаш, защото иначе лечението започва от начало. Но първо трябва да те прегледа специалист, аз съм с мазна кожа и работи, но на някой със суха, може да я повреди. Приятен ден и съжалявам за дългия отговор!

Отговори

Върни се в “Акне, Екземи, кожни проблеми”