ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Стандартното лечение на киселини може да увреди черния дроб
Аспермия - причини, симптоми и лечение
Отключва осезаеми промени в детския мозък

Себореен дерматит и себорея

Херпес, псориазис, Розацея, витилиго, Себорея (пърхот)

Модератори: админ, консултанти

Потребителски аватар
chippen

Себореен дерматит и себорея

Мнение от chippen » 09 авг 2016 09:48

От над 6 години и повече се боря с проблема себорея. Посетил съм над 3 известни доктори в града (не искам да споменавам имена... ) и след множество препарати и какво ли не мазано , пробвано , и т.н. на главата ми ефект няма. В момента се мия с Дюкре за сух пърхут и правя всичко както е написано на опаковката НО понякога кожата ми просто се лющи понякога е идеална. Всичко което повтарям като процедура е 1 към 1 просто резултата различен. Чел съм доста за този проблем. Знам , че може би е нещо което в тялото не е наред така да го наречем и от там идва самия пробл. черен дроб, щитовидна жлеза , и т.н. и т.н. Досега НИТО 1 доктор не ми е предписал преглед да се види тялото ми как е , дали има нужда от някой витамин - Знам че Д3 и Б 5 са добри за тези проблеми приемал съм ги но нямам ефект и от тях. В крайна сметка специалист в Ст Загора едва ли има който да помогне по даден проблем според мен. След толкова години и вайкане и мъчения на чужд гръб. Интересно ми е да чуя вашето мнение понеже всеки предписва нещо , с или без преглед Каква е гаранция след лечение от ваша страна , че ще има резултат и то не временен със думите , че няма лечение . Дори и да няма лечение има поддръжка , как толкова хора по света се справят с проблема а великите доктори в БГ не могат или просто не искат ........ Мисля , че клетвата е да се помага на хората и то в буквалния смисъл Благодаря Ви !
Здравето преди всичко

violetss

Re: Себореен дерматит и себорея

Мнение от violetss » 10 авг 2016 10:57

Здрасти,
лечението на себореята дава най-добри резултати ако се съчетаят препарати за външно третиране и антимикотици за вътрешна употреба. При тежките случаи на себорея само със шампоан не става. Трябва и вътрешно лечение. Говори с дерматолога си и настоявай да ти назначи антимикотик и противовъзпалителен кортикостероид.

Emko92

Re: Себореен дерматит и себорея

Мнение от Emko92 » 30 май 2017 20:00

Здравейте на всички!
Доскоро и аз имах проблем със себореята от над 10 години. От началото на 2017та досега имам космически напредък, даже все едно нищо ми е нямало и всеки път, когато се погледна в огледалото съм Благодарен, че пробвах нещата, които ми дадоха да пробвам. Пробвах неща, които никой дерматолог не ми е казал или предписал.
В Пловдив съм понастоящем и мога да ви помогна, ако имате интерес. Пишете на лично да се видим и да ви обясня, и запозная с продуктите, които ми помогнаха. :)

Отговори

Върни се в “Акне, Екземи, кожни проблеми”