Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Задържа ефектите дори след спирането му
Нова концепция обещава надхитряне на ХИВ-вируса
Водят затлъстяване, бъбречни и заболявания на яйчниците
реклама

Сърбящи червени пъпки по крайниците!

Херпес, псориазис, Розацея, витилиго, Себорея (пърхот)

Модератори: админ, консултанти

Сърбящи червени пъпки по крайниците!

Мнениеот promiana77 » 04 Авг 2012 04:03

Здравейте! На мъжа ми започнаха да му излизат червени сърбящи пъпки по крайниците на тялото след силно нервно напрежение. Започна с една-две пъпки, които ги мажеше с кортикостероиден крем. Изчезнаха и се появиха на друга част на крайниците, след което и те изчезнаха след известно време, но се появиха нови и така вече вероятно месец. Започна същия процеса и при мен. В началото си мислех, че просто съм ухапана от нещо в парка, понеже се махаха без да правя нещо. Забелязахме, че когато сме под стрес се лекуват по-трудно и се умножават. В основата имат нещо, като жило, като от уханапо от насекомо. Около него се зачервява, получава се удебеляване на зачервеното място и сърби много. Мажем ги с крем, изчезват, но се появяват нови пъпки на друго място по крайниците. Само по ръцете и краката!!! Не знаем с какво се лекува това. Някой да е страдал от подобно кожно заболяване? Някой има ли идея какво е това? Благодаря предварително!
promiana77

Re: Сърбящи червени пъпки по крайниците!

Мнениеот д-р Цончев » 04 Авг 2012 09:12

Трудно е да се каже според такова описание каква е причината за този обрив. Трябва да се погледне от дерматолог, не сте ли правили такава консултация?
д-р Цончев

Мнениеот promiana77 » 05 Авг 2012 18:46

Не сме ходили на лекар. Съпруга ми смята, че е розов лишей и знае как да го лекува, но при мен положението се влошава,а аз не мога да посетя лекар. Първите му пъпки се появиха след силно нервно напрежение, не съм допускала, че може да е заразно. :roll:
promiana77

Мнениеот д-р Цончев » 06 Авг 2012 15:13

Трябва да се погледне от лекар за да се разбере точно за какво се касае и да се предпише правилното лечение.
д-р Цончев

Назад към Акне, Екземи, кожни проблеми